Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wojciech Kałuża odwołany z zarządu JSW SA

W krótkim komunikacie Jastrzębska Spółka Węglowa poinformowała o odwołaniu z funkcji wiceprezesa zarządu Wojciecha Kałuży. Przypomnijmy, że żorzanin objął to stanowisko krótko po rezygnacji z funkcji wicemarszałka, po pamiętnym przewrocie w sejmiku województwa śląskiego. 

Wojciech Kałuża odwołany z zarządu JSW SAarch.
Wojciech Kałuża był wiceprezesem JSW SA od 14 grudnia 2022 roku. 3 stycznia 2024 r. został odwołany ze stanowiska.

Wojciech Kałuża odwołany z zarządu JSW SA

- Dziś (3 stycznia) Rada Nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA podjęła decyzję o odwołaniu Wojciecha Kałuży ze stanowiska zastępcy prezesa zarządu JSW ds. rozwoju. Obowiązki zastępcy prezesa zarządu JSW ds. rozwoju przejął Tomasz Cudny, prezes zarządu JSW SA - informują w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. 

Wojciech Kałuża był wiceprezesem JSW SA od 14 grudnia 2022 roku. Wcześniej, bo 21 listopada nastąpił przewrót w sejmiku województwa, gdzie po wolcie marszałka Jakuba Chełstowskiego zmienił się zarząd województwa. Kałuża wówczas sam zrezygnował z funkcji wicemarszałka.

- Polityka to zajęcie, które trzeba brać na chłodno. Wszyscy mówią, że celem jest zdobycie władzy i jej utrzymanie. Moim zdaniem jednak funkcje polityczne i sprawy społeczne trzeba umiejętnie łączyć - mówił Nowinom wówczas Wojciech Kałuża

Niedługo później, bo 1 grudnia JSW SA ogłosiła konkurs na stanowisko wiceprezesa ds. rozwoju. Pogłoski o tym, że stanowisko to ma zająć były wicemarszałek, krążyły już od pewnego czasu. Potwierdziły się 14 grudnia 2022, kiedy rada nadzorcza spółki ogłosiła swój wybór. 

Teraz natomiast, po zmianach władzy na szczeblu centralnym, przyszła zapewne kolej na zmiany w spółkach Skarbu Państwa. O zmianach tych mówił 3 stycznia podczas konferencji prasowej premier Donald Tusk. - Wchodząc na salę, dosłownie przed chwilą, usłyszałem o zmianach w zarządzie JSW. Wspominam o tym fakcie, bo on ma wymiar symboliczny. Odwołano właśnie z funkcji wiceprezesa zarządu JSW pana Wojciecha Kałużę. Tego pana Kałużę. Wydaje mi się, że to symbolicznie kończy ten ponury etap upartyjnienia wszystkiego, co tylko się dało - skomentował zmiany premier Donald Tusk

Ludzie

Donald Tusk

Prezes Rady Ministrów

49 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
Astronom 07.01.2024 12:58

Do Alojzo - Prezydent robi tyle ile pozwoli zabetonowany krąg radnych w tym mieście.

~Łomatkooo (46.204. * .192) 07.01.2024 11:00

Tusk mówił że stanowiska prezesów i rad nadzorczych będą obsadzane przez niezależnych fachowców i nie związanych z partiami długo nie trzeba było czekać na ujawnienie kolejnych kłamstw PO a mianowicie Elżbieta Bieńkowska miernota partyjna ma zostać prezesem Orlenu .

~Ryl (46.134. * .169) 07.01.2024 01:10
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~RadosnyKibic (46.134. * .253) 07.01.2024 00:00

Cóż za dobre wiadomości zaczęły nadchodzić od 15 X 2023.

~Perfektmen (46.134. * .225) 06.01.2024 12:35
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Słowo "górnictwo" proszę zamienić na Orlen.

~Perfektmen (46.134. * .225) 06.01.2024 12:34
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Elżbieta Bieńkowska jest przymierzana do objęcia fotela prezesa wielkiego koncernu kontrolowanego przez Skarb Państwa. Była wicepremier i była komisarz UE może stanąć na czele Orlenu - donosi "Rzeczpospolita".
A skończy się to tak:
Mówię ci, żenada z tym całym górnictwem i z tą gospodarką, po prostu takie zaniedbania… Prawda jest taka, że właściciel, czyli Ministerstwo Gospodarki, generalnie w d*** miało całe górnictwo przez całe siedem lat. Były pieniądze, a oni, wiesz, pili, lulki palili, swoich ludzi poobstawiali, sam wiesz, ile zarabiali i nagle pierdyknęło - miała powiedzieć Bieńkowska.

~To_sem_ja (31.0. * .17) 05.01.2024 19:56
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Blesso, fajna lista, pomijając lewackie i antypatriotyczne komentarze...
Zrób taką samą listę dotyczącą peło, psl i czerwonych... Ale może Ci miejsca braknąć...
A ludziska, niczym syndrom sztokholmski, nadal wybierają tych samych kłamcy...

~bbbb (46.134. * .48) 05.01.2024 18:59

TKM , może mam wybiórczą pamięć. Ale zważ na drobny szczegół. Gdyby startował z listy PiS to nigdy by się nie dostał do sejmiku. Ale gdy się okazało, że PiSowi brakuje szabel to nazajutrz za stanowisko dał się przekupić w przeciwieństwie do tych o których Ty masz wybiórczą pamięć.

~Blesso (85.202. * .102) 05.01.2024 18:09
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

ROZDAWNICTWO PiS:
85mld zł na 13ki i 14k idla emerytów - przejedzone.
60mld zł z emisji CO2 rozpłynęło się w budżecie – przejedzone.
3.6 mld zł kary za niestosowanie się przez Polskę do orzeczeń TSUE - „zapłacimy”.
2.7 mld rocznie na TVP - rozdane na Zenka i ekipę.
2 mld zł na Ostrołękę - wyburzone .
80mln zł kary za zerwany kontrakt na Caracale - odlecialo
2 mld zł na przekop mierzei - ekonomiczne dno.
4mld zł na bon turystyczny – wspieramy biednych górali hotelarzy
500mln/rok zł na żlobkowe czyli 400+ do 500+
240mld zł na 500+ który nie spowodował wzrostu dzietności - zmarnowane.
400 mln zł dla ojca z Torunia - rozdane dla chwały.
70mln - wybory kopertowe - wysłane do kosza.
124mln zł na fundacje narodową - (sam jacht kosztował ~1mln € !!) - odpłynęło.
170mln na fundusz kościelny - wymodlone
155mln na fundusz Pileckiego - zamek w Szwajcarii - "przelane" na szwajcarskie konta
30 mln na podkomisję Macierewicza - rozpłynęło się we mgle
250mln /rok- koszt Elektromobility - na wycięcie lasu pod Jaworznem.
243mln zł - koszt CPK - odleciało
20 mln zł — "afera respiratorowa" - handlarz bronią łapie oddech
6.7mld zł "Dobry Start" - składka na HIT
2 mln zł za 16 ławek niepodległości – wysiedziane
30 mln Fundusz Patriotyczny Bąkiewicz maszeruje !
80 milionów zł na centrum im. Kornela Morawieckiego - prezent od syna
15 mln zl na Fundacja Polska Wielki Projekt  - zakup willi na warszawskim Mokotowie - czyli "Willa +"
700 tyś zł dla TV Trwam od Ministerstwa Obrony za promowanie poboru do wojska - Baczność!
  682 mln zł.- Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Oddanie w 2027 roku - "wyklety powstań ludu ziemi "
821 mln zł Muzeum Wojska Polskiego (MWP) w Cytadeli Warszawskiej - salut !
Program 800+ to koszt 70mld zł /rok ; Prognozowany wpływy z PIT w 2024 roku to 78mld zł . Wydamy tyle ile zapłacimy w PIT.

~Alojzo (37.30. * .4) 05.01.2024 18:01
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Jakie kompetencje mają politycy PO to widać to po tym do czego dama doprowadzila nasze miasto wszystko upada w parku betonoza a gdzie dworzec PKP albo hotel diament ???Budynki puste uciekają pkobp ,yusk itd tylko jeszcze miasto pasie za kino wysoką dzierżawą właściciela budynku który niegdyś zbudowały państwowe kopalnie …

~TKM (46.134. * .81) 05.01.2024 17:52
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

bbbb jak krótką i wybiórczą masz pamięć . Jak Kałuża zdradził całe szambo na niego wylano a jak zdradził marszałek Chełmońskiego to zrobiono z niego bohatera. Ot mentalność Kalego
.

~Blesso (85.202. * .102) 05.01.2024 17:51
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

1. Przyjaciółka Kaczyńskiego odwołana z rady nadzorczej Orlenu.Janina Goss( 80 lat) w środę została odwołana ze składu rady nadzorczej Orlenu
2.Była posłanka PiS Anna Paluch otrzymała posadę w zarządzie spółki Małopolskie Dworce Autobusowe. Jakie ma do tego kwalifikacje? Tłumaczyć to próbował radny z PiS Bogdan Pęk. - Zna się, bo jeździła autobusami! - powiedział.
3.Była posłanka PiS Iwona Kurowska, została głównym specjalistą w Wydziale Organizacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie . W WFOŚiGW pracuje mąż Kurowskiej, Maciej Kurowski.
4.Były polityk PiS Wojciech Jasiński pracuje jako doradca prezesa NBP Adama Glapińskiego

~bbbb (89.72. * .41) 05.01.2024 15:03
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Jaką krótką mają niektórzy pamięć i zapomnieli jak pan Kałuża zaraz po wyborach sprzedał się za stołek. Tacy ludzie nigdy nie powinni piastować ważnych funkcji.

~LidiaM (89.64. * .45) 04.01.2024 23:14
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Dobre zmiany. Jeszcze tylko usunąć grubego ze spółdzielni i będzie w miarę OK.

~JANs3w (91.225. * .2) 04.01.2024 13:19
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

lepiej dokładać z podatków, i udawać ze sie opłaca. znowu będzie umorzenie ZUS dla kopalni, a górnicy pięknie mówią jak to oni są na plusie !

~perfektmen (89.77. * .44) 04.01.2024 12:47
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Znowu nastały czasy że nic się nie będzie opłacało i trzeba to POsprzedawać m.in. JSW i LOT.

~hermario (89.64. * .179) 04.01.2024 09:45
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Już nie długo będziecie mieć pieska Tuskowego...Zagórowski wraca...to będziecie mieć dobrobyt w JSW...

~Andrzzej (77.111. * .44) 04.01.2024 09:41
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Powinno sie tez wyjasni. temat zatrudniania rodziny Posla tej po turystyce

~nono (77.111. * .44) 04.01.2024 09:40
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Ciekawe

~PlemionaTutsi (188.147. * .75) 04.01.2024 09:12
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Demokracja!!?
Konstytucja!!!?
W miejsca pisiorskich pociotków,układowiczów nie udaczników na stołki w państwowych firmach USTAWIANIA SĄ APARATCZYKOWIE Z PO,SL,PSL I NOWEJ DROGI.

~Skarbnik (79.184. * .70) 04.01.2024 08:59
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Co to za problem jest na Pniówku , coś ktoś ....

~Pył (89.25. * .86) 04.01.2024 07:11
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

~To_sem_ja (37.248. * .5)

gdyby komfunia rządziła to dopiero byłby dobrobyt... xD

od razu wnoszę (na przyszłość już) o piwne czwartki z MEMcenem i gaśnicowe wtorki (przeglądy gaśnic za darmo dla pracowników)

~Xxl (91.225. * .61) 03.01.2024 22:35

Pewnie niedługo kolejny fachowiec rzuci papierami. Nawet jak Nikodema będą prosić by został i zaproponują między innymi to samo wynagrodzenie tylko zamiast złotówek euro to i tak napluje im w twarz i nie będzie dla Tuska pracował. Taki jak on od ręki znajdzie pracę w np w dolinie krzemowej

~To_sem_ja (37.248. * .5) 03.01.2024 21:30
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Z deszczu pod rynnę...
Wracamy do "jadło się, piło się aż nagle wszystko pierdyknęło", czy jakoś tak...

zimowawiosna 03.01.2024 21:24
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Łojejkujejku (37.30. * .4) 03.01.2024 21:04
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Syrob Dubka ma dużą rodzinę wszyscy chcą kasy i stanowisk muszą wymieniać posady na swoich a tak w ogóle ktoś niżej pisał że PO daje swoje miernoty …Coś w tym jest Marszałek sejmu nie ma nawet wyższego wykształcenia…

~TAJEMNICZY_ (83.26. * .105) 03.01.2024 20:53
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

PO daje swoje miernoty do zarządów spółek XD

~Marmoladaidzem (46.22. * .178) 03.01.2024 20:49
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Dużo roboty czeka PO aby zrobić w tym kraju porządek

~Jiozef (5.252. * .50) 03.01.2024 20:10
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

A czy panowie co niektórzy dyr i z organizacji już spakowani

~Jjozef (5.252. * .50) 03.01.2024 19:26
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

I jak tu żyć i co teraz robić tak kończą......

~Teodorr (87.207. * .231) 03.01.2024 19:25
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Związkowców zwolnić z każdej kopalni całe stada na każdym ruchu a powinien być jeden związek na całą spółkę solidaruchy ,zzg i kadra reszta do roboty

~ogierArabski (37.30. * .74) 03.01.2024 19:20
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Różne politykiery marnej jakości piszą tu w kółko to samo PiS PiS PiS … Tu i teraz rządzi PO i porządek w jsw powinno się zacząć od całej masy różnej maści związkowców oraz kalfaktorów ,parzykaw ,pisarzy itd .

~Skarbnik (79.184. * .70) 03.01.2024 19:06
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

PiS ponosi konsekwencje swojego działania ....Po występach Pietrzaka który chce zamykać imigrantów w Auschwitz Marek Król powiedział w tv Republika że chce im zakładać imigrantom czipy jak psom i tatuować numery na ręce. PO TYCH WYSTĘPACH
@IKEAPolska i mBank
rezygnują z reklam w TV Republika. Świetna decyzja!
Jeszcze trochę i tv republika będzie miała tylko co wyślą emeryci .

~prawdziwek (37.30. * .4) 03.01.2024 18:30
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Tusk emerytura 50 tysięcy plus wypłata najprawdziwszy skromny człowiek a oczywiście majątek przepisany na żonkę

~Skarbnik (79.184. * .70) 03.01.2024 18:25
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Donald Tusk zwalnia ze stanowisk pisowskich funkcjonariuszy wraz z rodzinami, w komplecie.
Chodzi o to, żeby nie rozdzielać rodzin.
Rodzina jest najważniejsza! .

~prawdziwek (37.30. * .4) 03.01.2024 18:21
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Teraz będą rodziny gadów ,betonozy itd muszą się nachapać

~Januszraciborek (78.31. * .35) 03.01.2024 18:01
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Ja się pytam co z Jabolem (Jabłońskim) ?

~Rownoztrawą (46.134. * .115) 03.01.2024 17:58
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Cz y od teraz każda nowa władza będzie ogniem wypalała miejsce po poprzednikach . To w prostej linii będzie prowadziło do korupcji i rewanżyzmu. Nachapać się a po nas, choćby potop.

~Jas (31.0. * .140) 03.01.2024 17:36
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Nareszcie nieudacznika odwołali

Tylko potrafił brać kasę
Ten gość to było jakieś nieporuzmienie że był w JSW.

Czysty knurek

~PeOwiec (94.254. * .12) 03.01.2024 17:26
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Teraz bydzie program rodzina na swoim e wykonaniu lewaków z pzpr