Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zmarł ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Stowarzyszenie "Wspólnota i Pamięć" poinformowało o śmierci księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego. 

Stowarzyszenie "Wspólnota i Pamięć" poinformowało o śmierci księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego.

- Z ogromnym bólem i głębokim żalem informujemy, że dzisiaj o 8.00 rano w szpitalu w Chrzanowie zmarł po ciężkiej chorobie nasz ukochany Przyjaciel i członek honorowy Stowarzyszenia "Wspólnota i Pamięć" ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie... - czytamy na Facebooku stowarzyszenia Wspólnota i Pamięć.

Ks. Isakowicz-Zaleski zajmował się między innymi sprawami współpracy księży z komunistyczną Służbą Bezpieczeństwa. Wydał słynną książkę "Księża wobec Bezpieki". Ostatnio poświęcał uwagę również skandalom pedofilskim w Kościele. Wielokrotnie wypowiadał się w temacie biskupów i księży oraz ich podejścia do ofiar. 

Ksiądz Isakowicz-Zaleski brał udział w spotkaniach organizowanych również w Raciborzu. Do śmierci księdza odniósł się między innymi poseł Michał Woś - Zmarł ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Wieczne odpoczywanie, racz Mu dać, Panie…- napisał na Facebooku poseł Woś.

zobacz też:

https://www.nowiny.pl/wiadomosci/79260-ksiadz-isakowicz-zaleski-kresy-nalezy-traktowac-jak-katyn.html

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~cib (188.117. * .163) 09.01.2024 21:24

Wspaniały człowiek i kapłan. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

~WielkiPolak (89.64. * .68) 09.01.2024 21:17

Jako anthklerykał Sznowałam Go jako Kapłana,Polaka i mądrego czlowieka.

~Wiga (89.70. * .11) 09.01.2024 20:45
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Odważny i mądry kapłan. Niech odpoczywa w pokoju.

~nie_taki_głupi_goj (89.64. * .64) 09.01.2024 16:38
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Wieczny odpoczynek racz mu dać , Panie (...).
Jeden z nielicznych, który swołocz upa nazywał po imieniu. A także pragnął oczyścić kościół z agentów.
RIP.

~Praktykujący_szyita (91.207. * .221) 09.01.2024 16:35
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Nie jeden purpurowy pasibrzuch włącznie z Dziwiszem odetchnął z ulgą na wiadomość o śmierci tego księdza że już nikt nie będzie bruździł kapucynom w sukienkach i wywlekał im ohydnej przeszłości.Szkoda chłopa.