Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Niektórzy rodzice zamiast 800 złotych dostali o 300 złotych mniej. Jest reakcja premiera

- Będę oczekiwał jeszcze bardziej szczegółowych informacji od Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w związku z wypłatami 800 plus. W bardzo nielicznych przypadkach na szczęście, ale okazało się, że niektórzy rodzice otrzymali 500 zł, a nie 800 zł ze względu na jakieś formalne, urzędnicze przeszkody - powiedział premier Donald Tusk na poniedziałkowej konferencji prasowej.

Niektórzy rodzice zamiast 800 złotych dostali o 300 złotych mniej. Jest reakcja premiera
- Każda bez wyjątku polska rodzina dostanie 800 plus w pełnym wymiarze. Oczywiście wszyscy otrzymają wyrównanie - zadeklarował Donald Tusk

Premier Tusk skomentował informacje pojawiające się w mediach dotyczące trudności, z jakimi borykają się niektórzy rodzice, otrzymując świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł, zamiast oczekiwanych 800 zł. - Chcę zapewnić jeszcze raz, bo jest to dla mnie kwestia absolutnie priorytetowa. Każda bez wyjątku polska rodzina otrzyma 800 plus w pełnym wymiarze, jeśli oczywiście należy jej się to świadczenie - poinformował. Dodał, że jeśli doszło do pomyłki, będzie wyrównanie.

Przypomnijmy, wraz ze styczniem Zakład Ubezpieczeń Społecznych realizuje pierwsze przelewy z podwyższoną kwotą. Według wyliczeń ZUS-u, do rodziców trafi 1,6 mld zł.

Co ważne, aby otrzymać świadczenie w nowej wysokości, nie trzeba składać wniosku. ZUS sam podnosi wysokość świadczenia z 500 zł do kwoty 800 zł i wypłaca pieniądze z urzędu. Pojawiają się jednak oszuści, którzy chcą wyłudzić pieniądze, podszywając się pod rządowy program. Metody te obejmują telefonowanie lub wysyłanie wiadomości z fałszywą ofertą pomocy w wypełnieniu wniosku w sprawie świadczenia wychowawczego. Czytaj więcej TUTAJ.

Ludzie

Donald Tusk

Prezes Rady Ministrów

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~NoToWiecieJakBędzie (46.204. * .132) 15.01.2024 18:53
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~Emilia0 (83.22. * .126) 15.01.2024 17:36
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Piniędzy niema i nie będzie