Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jaka będzie pogoda na tłusty czwartek? Ma padać deszcz, a nawet śnieg [PROGNOZA POGODY]

Do piątku czekają nas dni z bardzo zmienną pogodą. Będzie na ogół pochmurno, deszczowo, a na początku tygodnia również wietrzne. Wraz z początkiem tygodnia wzrośnie zagrożenie podtopieniami i lokalnymi powodziami. Poprawa pogody ma nadejść w kolejny weekend.

Jaka będzie pogoda na tłusty czwartek? Ma padać deszcz, a nawet śnieg [PROGNOZA POGODY]StockSnap/Pixabay.com
W tłusty czwartek (8.02) będzie pochmurny, miejscami popada deszcz ze śniegiem lub słaby śnieg.

Dziś (5.02) pochmurno i deszczowo. Ciepło. Temperatura w ciągu dnia w całym kraju dodatnia od 1°C na Suwalszczyźnie, 4-5°C na wschodzie i północy, do 10°C na południu kraju. Nadal wietrznie, w porywach do około 80 km/h, a wiało będzie z zachodu.

Jutro (6.02) nadal sporo chmur, ale na południu Polski okresami będą się pojawiać także większe przejaśnienia. Miejscami wystąpią opady deszczu, na Warmii i Mazurach również deszczu ze śniegiem, a na Suwalszczyźnie przejściowo śniegu. Temperatura minimalna bardzo zróżnicowana od –2°C na północnym wschodzie do 7°C na południowym zachodzie, w dzień wzrost temperatury do 3°C na północnym wchodzie do 10°C na południowym zachodzie kraju. W całym kraju wiał będzie umiarkowany i dość silny wiatr z zachodu i północnego zachodu, osiągający w porywach 65 km/h.

W środę zachmurzenie duże i okresami opady deszczu, pod koniec dnia przechodzące w deszcz ze śniegiem. W nocy i przez większą część dnia ciepło, po południu za sprawą chłodnego frontu atmosferycznego nastąpi adwekcja chłodu. W nocy z wtorku na środę temperatura od 1-3°C na północy do 6-9°C na pozostałym obszarze, w dzień bez większych zmian od 3°C na północy do około 10°C na południu kraju, po południu dość szybko zacznie spadać. W całym kraju wiał będzie umiarkowany i dość silny wiatr z zachodu i południowego zachodu, osiągający w porywach do 70 km/h.

Czwartek będzie pochmurny, miejscami popada deszcz ze śniegiem lub słaby śnieg. Przejściowe ochłodzenie. W nocy lekki mróz od –3°C na Suwalszczyźnie, około –1°C w centrum i nieco powyżej 0°C na południu kraju. Temperatura maksymalna wyniesie od 1°C do 3°C. Wiatr osłabnie i na ogół będzie wiał z prędkością 10-15 km/h, z kierunków zmieniających się.

W nocy z czwartku na piątek ciepły front atmosferyczny przyniesie kolejną porcję opadów deszczu. W piątek nadal pochmurno i będą występować opady deszczu. W nocy na Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie temperatura –2°C do –3°C, na pozostałym obszarze około 0°C. W dzień termometry wskażą od 1°C na północnym wschodzie, około 5°C w centrum, do 13°C na południu Polski. W całym kraju wiał będzie umiarkowany wiatr z południowego wschodu i południa.

W sobotę stopniowa poprawa pogody. Początkowo będzie jeszcze pochmurno, a na północy kraju możliwe jeszcze zanikające opady deszczu. W ciągu dnia zaczną pojawiać się większe przejaśnienia, a na południu nawet rozpogodzenia. Coraz cieplej, temperatura maksymalna wyniesie od około 4°C na północnym wschodzie, około 10°C w centrum, nawet do 15°C na południu kraju. Wiał będzie na ogół umiarkowany wiatr z południa.

W niedzielę na ogół pogodnie i ciepło. Większe zachmurzenie i niewielki deszcz możliwy jedynie na zachodzie i Pomorzu. Będzie bardzo ciepło jak na tę porę roku, temperatura maksymalna wyniesie od 8°C na północy do 15°C na południu kraju. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, chwilami porywisty, południowo-zachodni i południowy.

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~AaaAa (89.64. * .154) 05.02.2024 15:55

Jeden pączek to jakieś 400 kcal...

~BrajanBlum23 (46.204. * .231) 05.02.2024 14:50

Nie jedźcie tych drogich ,nie zdrowych pączków społeczeństwo ma nadwagę i wiele chorób związanych z tą przypadłością.

~AAaaAA (89.64. * .154) 05.02.2024 10:17

A co ma pogoda do tego??Na ławce będę te pączki jadł czy jak?

~Brajan23 (46.204. * .231) 05.02.2024 10:04
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu