Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Starosta raciborski Grzegorz Swoboda: doceniamy rolę Unii Europejskiej w rozwoju Powiatu, jesteśmy przygotowani na nową perspektywę

Otwieramy nowy cykl - 20 rozmów na XX-lecie Polski w Unii Europejskiej. Naszym pierwszym gościem jest Grzegorz Swoboda - starosta raciborski. W pierwszym pytaniu cofamy się o dwie dekady, by dowiedzieć się co wtedy robił pan Grzegorz i jak przeżył akcesję do europejskiej wspólnoty.

Starosta raciborski Grzegorz Swoboda: doceniamy rolę Unii Europejskiej w rozwoju Powiatu, jesteśmy przygotowani na nową perspektywę
Starosta raciborski Grzegorz Swoboda był pierwszym rozmówcą Nowin w cyklu rozmów o funduszach europejskich w Polsce, regionie, województwie śląskim

Na samorząd może spojrzeć z trzech perspektyw, był radnym i wicewójtem, a dziś jest starostą. Grzegorz Swoboda kieruje Powiatem Raciborskim, od paru lat absolutnym liderem rankingu krajowego ZPP.

Samorząd powiatowy czerpie ze źródeł europejskich pełnymi garściami, co widać po jego licznych inwestycjach w różnych dziedzinach.

O tym jak 20 lat pracy samorządowej obecnego starosty przebiegało w oparciu m.in. o pomoc Unii Europejskiej, rozmawiamy z najmłodszym włodarzem w dziejach Powiatu Raciborskiego.

W cyklu rozmów o dwudziestoleciu unijnym w Polsce spotkamy się z samorządowcami, politykami i ekspertami od pozyskiwania środków europejskich i wdrażania projektów z Unii w życie.

Ze starostą rozmawiał Mariusz Weidner.

WIDEO: STAROSTA GRZEGORZ SWOBODA W ROZMOWIE Z NOWINAMI


Sfinansowano ze środków budżetu Województwa Śląskiego

Ludzie

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Hantan (195.254. * .68) 21.02.2024 18:31

Czemu se tak chwali, przecież to jego praca i czy chce czy nie chce musi coś robić, my jesteśmy w pracy to musimy też pracować.Więc o co chodzi , jak czerpie wielkimi garściami to niech robi dla powiatu, to by ale było jakby nic nie robił.

~Prosto (89.171. * .51) 21.02.2024 16:55

"Sfinansowano ze środków budżetu Województwa Śląskiego"... POplecznicy w akcji ;)