Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Gdzie płakał ze wzruszenia Grzegorz Wolnik? W Brukseli, gdy Polska weszła do Unii

Kiedy jeszcze nikt w samorządzie nie słyszał o dotacjach unijnych, Grzegorz Wolnik założył w Rybniku wydział rozwoju, który skupił się na pozabudżetowych funduszach.

Gdzie płakał ze wzruszenia Grzegorz Wolnik? W Brukseli, gdy Polska weszła do Unii
Z Grzegorzem Wolnikiem rozmawiamy o Unii Europejskiej, o Śląsku oraz Czerwionce-Leszczynach, w której aktualnie pracuje na szczeblu Miasta i Gminy.

Kiedy był młodzieńcem - jeszcze na studiach w siermiężnym PRL lat 80-tych, wyjechał na saksy do Francji. Od rodziców dostał 10 dolarów, długoletnie oszczędności. Woda w pociągu kosztowała połowę tej kwoty. - Dziś jeździmy do Europy i Polaka stać nie tylko na butelkę mineralnej - mówi po latach doświadczony samorządowiec.

Na ćwierćwiecze Sejmiku Województwa Śląskiego został odznaczony - był jego przewodniczącym. Wciąż chce wypełniać mandat radnego w regionie.

Z Grzegorzem Wolnikiem rozmawiamy o Unii Europejskiej, o Śląsku oraz Czerwionce-Leszczynach, w której aktualnie pracuje na szczeblu Miasta i Gminy.


Sfinansowano ze środków budżetu Województwa Śląskiego

9 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
Oberwator_R 08.03.2024 11:48

Z tak zniekształconej (w stosunku do pierwotnych założeń) unii trzeba wy.....lać w podskokach.

~To_sem_ja (37.248. * .11) 08.03.2024 08:17

Wyłącz reżimowe media, jak widać, powodują znaczące szkody...
Teraz ojro-pejczycy "naprawiają" rolnictwo (bo inny przemysł już "naprawili", górnictwo - są w trakcie "naprawiania").
Ogołocona i ubezwłasnowolniona Polska jest wg Ciebie, bogata... -_-

~To_sem_ja (37.248. * .10) 07.03.2024 23:53
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~ZewsiZory (46.134. * .252) 07.03.2024 21:54
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Najlepsze i najbardziej korzystne wydarzenie w XXI wieku to wejście Polski do Unii Europejskiej. Polska nigdy w historii nie była tak bogata.

~To_sem_ja (37.248. * .80) 06.03.2024 17:46
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Każdy, kto popiera obecność Polski w ojro-kołchozie, jest jej wrogiem. Świadomym, bądź ogłupionym pożytecznym... wiecie kim.

~Czarnyczarakter (188.164. * .16) 06.03.2024 16:45
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

"Od rodziców dostał 10 dolarów, długoletnie oszczędności."

W 1983-1984 za 10$ mozna bylo kupic 5 litrow czystej wodki (obojetnie czy w Peweksie, czy na kartki) lub 10 autek do zabawy.
Slabe te oszczednosci wieloletnie.

~TAJEMNICZY_ (83.26. * .210) 06.03.2024 13:17

Unia Europejska powinna zostać zniszczona.

~Hardy@12 (89.64. * .86) 06.03.2024 12:18

Płaczki nad wejściem doEU,drugi nad Konstytucją ja wale w rynnę nad Polską że tacy jak wy mają w tym kraju coś do "gadki"

~Peweks (178.27. * .145) 06.03.2024 11:18
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

"Od rodziców dostał 10 dolarów, długoletnie oszczędności"

W 1983 za 10$ można było kupić 5 litrów wódki.
Chyba facet przesadził z tymi wieloletnimi oszczędnościami.