Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nowy chodnik przy ul. Niepodległości w Jastrzębiu-Zdroju kosztował ponad 500 tysięcy złotych

- W marcu ukończony i oddany do użytku został chodnik, który był jedną z inicjatyw zgłoszonych i przegłosowanych do realizacji przez mieszkańców - poinformował Urząd Miasta w Jastrzębiu-Zdroju.

Nowy chodnik przy ul. Niepodległości w Jastrzębiu-Zdroju kosztował ponad 500 tysięcy złotychUM Jastrzębie-Zdrój
Chodnik przy ul. Niepodległości gotowy

Na długości ponad 110 metrów został wybudowany nowy chodnik, złożony z kostki brukowej o szerokości 2 metrów, wraz z podbudową i krawężnikami. Dodatkowo, w ramach tego samego projektu, została zrealizowana infrastruktura odprowadzająca wodę deszczową, włączając w to rowy i przepusty pod zjazdami na odcinku 130 metrów. W trakcie budowy konieczne było przeniesienie 4 słupów energetycznych.

- Projekty realizowane w ramach budżetu obywatelskiego nie tylko poprawiają infrastrukturę miejską, ale także angażują społeczność lokalną w proces podejmowania decyzji dotyczących rozwoju ich miasta. Przypominamy również, że w ramach najnowszej edycji jastrzębskiego budżetu obywatelskiego wnioski zostały już złożone i obecnie przechodzą weryfikację, co pozwoli na kolejne inwestycje odpowiadające potrzebom mieszkańców - wskazała prezydent Anna Hetman.

Całkowity koszt zadania wyniósł ponad 500 tysięcy złotych.

źródło: UM Jastrzębie-Zdrój, oprac. (d)

Ludzie

Anna Hetman

Prezydent Jastrzębia-Zdrój

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~OBolszewik (188.119. * .71) 27.03.2024 09:34

Sukces na miarę PO!
110 m chodnika i trzeba o tym trąbić w gazetach buhaha!

~kostkabrukowa (146.70. * .62) 26.03.2024 16:48

Jeden dzien funkcjonowania wpierdywaczy metanu w Lazni, to 4 metry takiego chodnika.

~Kwadraciok (83.4. * .49) 26.03.2024 11:10

Ul.cicha kiedy chodnik?

~BaltazarGombka (79.184. * .70) 26.03.2024 09:08

A ja się pytam kiedy będzie położona nowa nawierzchnia na ulicy Młyńskiej , obecnie jazda po kamieniach jest uciążliwa .Może redakcja się dowie , bo UM nie odpowiada na maile !!!