Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Młodzi mistrzowie języka niemieckiego

Język naszych zachodnich sąsiadów cieszy się popularnością wśród młodzieży. Specjalnie dla niej zorganizowano, już po raz 12., Miejski Konkurs Języka Niemieckiego „Der Verbmeister”. Uczniowie wykazywali się umiejętnością odmiany czasowników.

Młodzi mistrzowie języka niemieckiego
Uczestnicy konkursu „Der Verbmeister”. Fot. ZS 2

„Znając języki obce, wszędzie czujesz się jak w domu” - powiedział Edmund de Waal. To zdanie stało się mottem, które przyświecało uczestnikom XII Miejskiego Konkursu Języka Niemieckiego “Der Verbmeister”. Przedsięwzięcie odbyło się w gościnnych progach Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój.  Organizatorki - Wiesława Dziendziel i Katarzyna Panfil zadbały o organizacyjną stronę turnieju.

- Znajomość języków obcych jest w dzisiejszych czasach bardzo istotna, co doskonale rozumie młodzież klas ósmych i siódmych szkół podstawowych z Jastrzębia-Zdroju, Gogołowej, Pawłowic i Zebrzydowic. Uczniowie od lat chętnie biorą udział w naszym konkursie. Mistrzowie odmiany czasowników otrzymali nagrody, które wręczyła dyrektor „Korfantego” Ewa Mentel - relacjonuje Wiesława Dziendziel, jedna z organizatorek konkursu.

Uczniowie wykazywali się umiejętnością odmiany czasowników. Fot. ZS 2

Klasyfikacja konkursowa:

I miejsce: Lukas Rekliński - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pawłowicach,

II miejsce: Aleksandra Malecha - Szkoła Podstawowa w Zebrzydowicach,

III miejsce: Michalina Strzelczyk - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pawłowicach.

Wyróżnienie otrzymali: Weronika Boruta (SP Zebrzydowice), Kamila Kanak (SP19 Jastrzębie-Zdrój), Marcin Michalak (SP19 Jastrzębie-Zdrój).

Po części konkursowej Małgorzata Lach, nauczycielka przedmiotów ekonomicznych, zapoznała przyszłych uczniów szkoły średniej z ofertą edukacyjną “Korfantego”. W tym czasie germaniści uczestniczyli w szkoleniu prowadzonym przez Katarzynę Śnieg na temat: „Nowoczesne metody nauczania na przykładzie odwróconej lekcji”.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Drotara (5.173. * .122) 25.04.2024 11:33

Brawo Pawłowice!

~RudyPies (89.64. * .162) 25.04.2024 06:28

Szok pierwsze zdjęcia bez Anny.