Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kobieta straciła ponad 120 tysięcy złotych. Przestępcy zdalnie przejęli jej telefon

Nigdy pod żadnym pozorem nie instaluj na swoich urządzeniach programów proponowanych ci przez nieznajomych. Nie otwieraj również podesłanych przez nich linków.

Kobieta straciła ponad 120 tysięcy złotych. Przestępcy zdalnie przejęli jej telefonilustracyjne, freepik
Kobieta odkryła, że na koncie nie tylko brakuje pieniędzy, ale ktoś w jej imieniu zaciągnął też dwa kredyty.

Chciała zainwestować, a straciła ponad 120 tys. złotych

Mundurowi zostali powiadomieni o kolejnym oszustwie. Tym razem pokrzywdzoną została 43-letnia mieszkanka Pszczyny, która znalazła w sieci reklamę dotyczącą szybkiej i bardzo opłacalnej inwestycji. Kobieta wypełniła formularz, gdzie podała swój numer telefonu. Po jakimś czasie zadzwonił do niej mężczyzna z informacją, że skontaktuje się z nią konsultant, który wyjaśni całą procedurę oraz opowie jak wygląda obrót akcjami.

Na telefon rzekomego konsultanta nie trzeba było długo czekać, zadzwonił już kolejnego dnia i polecił 43-latce wpłacić pieniądze na wskazane konto. Kolejnego dnia ponownie zadzwonił twierdząc, że na telefonie kobiety potrzebna jest specjalna aplikacja do obsługi platformy inwestycyjnej, którą pomoże jej zainstalować.

- Kobieta zgodziła się i nieświadoma konsekwencji zainstalowała na swoim urządzeniu oprogramowanie umożliwiające zdalne sterowanie systemem operacyjnym przez Internet, po zainstalowaniu którego konsultant uzyskał dostęp do tego co działo się na telefonie 43-latki - przedstawia szczegóły oficer prasowa pszczyńskiej komendy, sierż. sztab. Jadwiga Śmietana.

Kiedy następnego dnia kobieta zalogowała się na swoje konto odkryła, że nie tylko brakuje na nim pieniędzy, ale także ktoś w jej imieniu zaciągnął dwa kredyty. 43-latka straciła łącznie ponad 120 tysięcy złotych.

Apelujemy o rozwagę podczas wykonywania operacji finansowych. Oszuści cały czas modyfikują swoje metody, których celem jest wyłudzenie pieniędzy. Nigdy pod żadnym pozorem nie instalujmy proponowanych nam przez nieznajomych programów na swoich urządzeniach. Nie otwierajmy również podesłanych nam linków. Zachowajmy zdrowy rozsądek, a wobec obcych miejmy ograniczone zaufanie.

źr. KPP Pszczyna, o. sqx

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~bbbb (89.72. * .193) 22.05.2024 13:09

Naiwność ludzka nie zna granic. Dlaczego niektórzy myślą, że pieniądze to chyba rozmnażają się przez pączkowanie. Lokaty bankowe obecnie wynoszą jakieś 3%, no może w porywach jakieś 7%. I ktoś myśli, że jak wyśle komuś kasę to ten zrobi na tym dwa razy więcej? Jeden z prezydentów USA powiedział "...ekonomia głupcze...", bo wie, że z pustego nawet Salomon nie naleje. Jak sam nie zarobisz to pieniądze same na konto nie wpłyną-no chyba, że znajdzie się naiwny, który to zrobi. Żal mi tej kobiety, ale poniekąd sama sobie jest winna. Nie na darmo mówi się, że chytry traci dwa razy.

~Papapap (87.239. * .254) 21.05.2024 16:06

Buhahaha, z drugiej strony skąd miała tyle kasy na koncie, pewnie pracuje na minimalnej jak 99% społeczeństwa. US powinien prześwietlić jej teanzakcje.

~UsmiechnietyTuskOgrodzonyMurem (46.204. * .3) 21.05.2024 14:15
oceniono 1 raz
-1

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem