Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Carborock Festiwal 2024 już w sobotę w Jastrzębiu-Zdroju [ZAPOWIEDŹ]

To pierwsza odsłona nowego festiwalu w Jastrzębiu-Zdroju i najświeższe wydarzenie na rockowej mapie Śląska. Fani ciężkich brzmień – szykujcie się na trzęsienie ziemi! Rezerwujcie termin 6 lipca.

Carborock Festiwal 2024 już w sobotę w Jastrzębiu-Zdroju [ZAPOWIEDŹ]Łaźnia Moszczenica
Carborock 2024 odbędzie się w sobotę 6 lipca.

Carborock Festiwal 2024 już w sobotę w Jastrzębiu-Zdroju [ZAPOWIEDŹ]

W Jastrzębiu-Zdroju, przy ul. Towarowej 7, na terenie byłej KWK Moszczenica zagrają Luxtorpeda, Illusion, Imperial Sin, Batna oraz Snowblind. Otwarcie bram o 16.00. Wydarzenie poprowadzi sam Piotr „Makak” Szarłacki, dziennikarz znany m.in. z Antyradia, prowadzący znaną i lubią audycję Makakofonia Makakart Oprócz kapel m.in. z jastrzębskim rodowodem, na scenie przed Carbonarium pojawią się tuzy polskiej sceny rockowej. - Podstawowym założeniem Festiwalu jest umożliwienie jastrzębskim zespołom zagrania w rodzinnym mieście na większej scenie niż klubowej. Po drugie, ściąganie marek reklamujących festiwal nie tylko wśród jastrzębian, ale również mieszkańców całego Śląska – mówi Karol Lerch, gitarzysta Imperial Sin i pomysłodawca wydarzenia.

Muzyczna strona Festiwalu to nie jedyne, co przygotowali organizatorzy. W Polsce co 40 minut ktoś dowiaduje się, że choruje na nowotwór krwi min. białaczkę. – Gościem specjalnym festiwalu będzie Fundacja DKMS. Uczestnicy organizowanych przez nas wydarzeń już pokazali, że chętnie rejestrują się w bazie danych potencjalnych dawców. Mamy nadzieję, że i tym razem staniecie na wysokości zadania – mówi Rafał Jabłoński, organizator, dyrektor Instytutu Dziedzictwa i Dialogu – Łaźnia Moszczenica. Przeszczepienie szpiku jest terapią ratującą życie w przypadku ponad 100 chorób.

Na pierwszej edycji zagrają:

SNOWBLIND

Sceniczny potwór, wielokrotnie nagradzany na licznych muzycznych wydarzeniach. Ponad 100 zagranych koncertów w całej Polsce, w tym występ na 24 Pol’and’Rock Festiwal. Ciągle rosnąca rzesza fanów. Uzależnia!

BATNA

Znani i lubiani, z jastrzębskim rodowodem. Zwycięzcy Antyfestu Antyradia 2022, oraz zdobywca „Złotej Kosy”, laureaci 3. miejsca w plebiscycie „Złotego Bączka”. Grali na dużej scenie Festiwalu Pol’And’Rock. W 2022 roku wydali debiutancki album zatytułowany „Niechciani”, który rozpoczął trasę promocyjną „Niechciani Tour”, a tytułowy utwór „Niechciani” został nominowany do Przeboju Rocku Antyradia 2023. BATNA wystąpiła też przed legendarną grupą Soulfly.

IMPERIAL SIN

Imperial Sin, którego gitarzysta – Karol Lerch – jest jednym z pomysłodawców festiwalu, powstał w 2008 roku. W 2011 zespół nagrał w studiu No Fear Records pierwsze demo – „Empty Faces”. W 2017 roku, w Rob-sonic Studio, zespół zarejestrował ślady na debiutancki album „Ritual Murder”, który miał swoją premierę w lipcu 2018. W latach 2019–2020 powstawał materiał na drugą płytę. Nagrania odbyły się w Aurora Studio w drugiej połowie 2021 roku. Album „Reality Denied” został wydany przez wytwórnię Szataniec 17 marca 2023 roku.

ILLUSION

Obecni na polskiej scenie muzycznej od 30 lat. Zdobywcy niezliczonych nagród, wyróżnień i szacunku publiczności, zespół, którego nikomu nie trzeba przedstawiać, uświetni Wasz wieczór 6 lipca.

LUXTORPEDA

Bez wątpienia jedna z najbardziej niezwykłych formacji w kraju nad Wisłą zawita do Jastrzębia-Zdroju! Robert „Litza” Friedrich ze swoimi towarzyszami i ponadczasowym brzmieniem będą zwieńczeniem tegorocznej edycji festiwalu Carborock. Trwa sprzedaż biletów, w fantastycznej cenie 50 zł. Dodatkowo, z „Kartą Jastrzębianina” możecie dodatkowo zaoszczędzić 10 zł.

Organizatorem Festiwalu Carborock 2024 jest Instytut Dziedzictwa i Dialogu – Łaźnia Moszczenica

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Jagna (79.184. * .48) 04.07.2024 21:08

Kto lubi ten rodzaj muzyki to będzie miał prawdziwą ucztę .Zyczę dobrej zabawy.