Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kolejna grupa młodych policjantów zakończyła szkolenie podstawowe [ZDJĘCIA]

Szkolenie zawodowe podstawowe jest pierwszym szkoleniem, które realizuje nowoprzyjęty policjant. Kolejna grupa, licząca 104 młodych mundurowych, opuściła mury Szkoły Policji w Katowicach.

Kolejna grupa młodych policjantów zakończyła szkolenie podstawowe [ZDJĘCIA]Szkoła Policji
Wszystkim absolwentom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w życiu zawodowym oraz prywatnym.

W miniony czwartek (4.07.) w Szkole Policji w Katowicach odbył się egzamin końcowy wieńczący siedmiomiesięczne szkolenie podstawowe dla policjantów. W trakcie nauki słuchacze nabywają niezbędną wiedzę i umiejętności zawodowe poprzez udział w wykładach, pokazach, symulacjach, ćwiczeniach z zakresu prawa, ustalania okoliczności zdarzeń i zabezpieczenia ich miejsca, oględzin, poszukiwań osób i rzeczy, przyjmowania informacji o przestępstwach i wykroczeniach, przesłuchań świadków, zapewniania bezpieczeństwa i porządku publicznego w miejscu pełnienia służby, ujawniania sprawców wykroczeń i przestępstw, taktyki i technik interwencji, wyszkolenia strzeleckiego oraz udzielania pierwszej pomocy.

W trakcie uroczystości zastępca komendanta Szkoły Policji w Katowicach właściwy w sprawach dydaktycznych, insp. dr Gabriela Socha, w imieniu komendanta szkoły, insp. Rafała Stanisławskiego, przywitała gości biorących udział w uroczystości na placu apelowym oraz złożyła podziękowania zarówno kadrze dydaktycznej, która z dużym zaangażowaniem prowadziła proces dydaktyczny, zapleczu logistycznemu, jak również młodym policjantkom i policjantom za trud włożony w naukę, dyscyplinę, którą wykazali się podczas pobytu w szkole oraz wszelkie działania na rzecz drugiego człowieka. W trakcie przemówienia zwróciła się również do rodzin słuchaczy przybyłych na uroczystość, dziękując im za wspieranie policjantów w ich codziennych obowiązkach służbowych oraz za to, że są z nimi zarówno w tych dobrych, jak i złych chwilach związanych ze służbą.

Za wzorowe wywiązywanie się z powierzonych obowiązków służbowych i pozasłużbowych, duży wkład pracy oraz zaangażowanie w podnoszenie poziomu kwalifikacji zawodowych dyplomem komendanta Szkoły Policji w Katowicach zostało wyróżnionych 12 funkcjonariuszek i funkcjonariuszy.

Uroczystość zakończyła defilada z udziałem orkiestry i kompanii honorowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz słuchaczy wraz z pododdziałem towarzyszącym.

Szkolenie zawodowe podstawowe z wynikiem pozytywnym ukończyło 104 słuchaczy, którzy zasilą jednostki terenowe garnizonu małopolskiego, opolskiego, śląskiego oraz Komendy Głównej Policji.

źr. Szkoła Policji w Katowicach

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].