Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zabił nastoletnią Angelikę i uciekł. Policja prosi o pomoc

REGION. W Jastrzębiu Zdroju trwa policyjna obława na kierowcę, który zabił 17-letnią dziewczynę a następnie uciekł z miejsca wypadku.

Zabił nastoletnią Angelikę i uciekł. Policja prosi o pomoc

Do tragedii doszło na ulicy Libowiec pomiędzy godziną 17.00 a 19.00. Ciało siedemnastoletniej mieszkanki Jastrzębia w przydrożnym rowie znalazła rodzina, która zaniepokojona nieobecnością dziewczyny wyszła jej szukać.

Jastrzębie-Zdrój, Libowiec

Kierowca po potrąceniu nastolatki uciekł z miejsca wypadku nie udzielając rannej pomocy. Policja szuka samochodu, który posiada uszkodzenia w przedniej części, urwane lusterko od strony pasażera i urwaną antenę radiową.

Kierowca, który uciekł z miejsca śmiertelnego wypadku mógł poruszać się fordem windstar. Wskazuje na to lusterko znalezione na miejscu tragedii. Jak się dowiedzielismy, sprawca mógł się poruszać samochodem w kolorze niebieskim lub ciemnozielonym.

Świadków zdarzenia policja prosi o kontakt z Komendą Miejską Policji w Jastrzębiu-Zdroju (32) 47-87-200 bądź z najbliższą jednostką Policji, pod nr tel. 997 lub 112.

(acz) Fot. Adrian Czarnota

46 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
znawca 01.12.2013 16:56

Co cię to interesuje? Ważne, że być może przyczyniła się do ujęcia sprawcy. Bronić kuriera nie mam zamiaru, ale wiem jak wygląda w niektórych firmach taka praca, bo nadaję i odbieram 10-30 paczek tygodniowo. Kurier bywa u mnie czasem z odbiorem i po 19... Na sortowni towar ląduje grubo po 20... Wychodzi z liniowego w nocy i znowu na kuriera jest nadany po 6-7 rano, czyli praca często od 6 do 20-21. Zmęczenie materiału (i piszę tu o czlowieku) być może miało wpływ na przebieg wypadku, ale nie wierzę, że można człowieka pomylić ze zwierzęciem (choć jak patrzę na sejm... jak świnie się pchają do koryta...), a nawet jakby, to się nie zatrzymac i sprawdzić co/kogo się potrąciło i na jakie straty (jeśli zwierzę, bo gdy człowiek, to nie mam mowy) nas naraziła kolizja?

Inkaa 01.12.2013 13:52
oceniono 6 razy
-4
Zgłoś

Kamilaa od razu wskazywała na kuriera,ciekawe skąd wiedziała?

Zgred 30.11.2013 14:11
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Koleś będzie miał przechlapane,za nieudzieleni pierwszej pomocy ,oraz ucieczka z miejsca wypadku,http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/bezpieczenstwo/news/co-grozi-za-nieudzielenie-pomocy,1922622,324

wasyl68 29.11.2013 09:26

no i gitara :)

rybniki 29.11.2013 09:00
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

*KroQ* 29.11.2013 00:49
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Spox Alexxia - Ja też Cesarok - jednak właśnie chodziło mi o takie mieszanie (w szczególności w tej tragicznej sytuacji) jakiś podtekstów itp. Każdy Cesarok jest dumny z bycia Cesarokiem - z racji tradycji, historii - jednak południe i ogólnie Śląsk - to taki zlepek i w danej sytuacji według mnie trochę nie wypada.
Ogólnie to wszystkim w tej sprawie powinno chodzić o znalezienie winnego, bo karę ta osoba będzie do końca (swojego życia) ponosić (niezależnie czy chce, czy nie) - a jeszcze się taki "twardziel" nie znalazł, który nawet po czasie kary nie zazna (i niekoniecznie chodzi tu o pozbawienie wolności).
Szkoda tylko, że życia ludzkiego to nie przywróci - bo tego nikt nie wie i takie gdybanie też nie ma sensu "co by było" , czy przeżyła by osoba... Tym bardziej, że znajomi/ rodzina tragicznie zmarłej również może te nasze wypowiedzi czytać.
Zapalić świeczkę [*], pomodlić się (każdy do swojego Boga, w którego wierzy, a jeżeli nie wierzy - to w zadumie i milczeniu zastanowić się przez chwilę).
AMEN

koło 29.11.2013 00:45
oceniono 7 razy
3
Zgłoś

alexxia84-Widać żeś się po Ostrawskich dyskotekach włóczyłaś i stąd pewnie cesarok cie znojd. Najgorsze je to, że jo żodnej oli z Krzyżowic nie znom,Ola co jedźi golfem i buduje chałpa, zno kiery, bo jo ni. Jakoś w tym Pszowie musiałaś być nieśmiało, ale widać żeś musiała do Ostrawy jeździć na słynno ulica.

alexxia84 29.11.2013 00:28
oceniono 7 razy
-5
Zgłoś

Ale o co ty sie rzucasz @*KroQ*,mój mąż jest cesarok i bardzo dobry chłop:).Chodziło mi bardziej o region bo nie chciało mi się wymieniać tych wszystkich wsi a jak powiesz 'na cesarstwie' to wszyscy wiedzą o co mniej więcej chodzi.Poza tym żaden cesarok się nie obrazi jak go tak nazwiesz,to tak jakby hanys się obraził o to,że go nazwiesz hanysem a gorol,że go nazwiesz gorolem,czy to są jakieś obraźliwe określenia???Poza tym nie będę ci tłumaczyć,jeżeli cię tym uraziłam to przepraszam.To nie miejsce na to,najważniejsze,żeby sprawca się odnalazł i poniósł zasłużoną karę,przynajmniej to się należy tej biednej rodzinie!

*KroQ* 28.11.2013 23:51
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

@ alexxia - Jeżeli masz coś do Cesaroków - to zapraszam. Cesarskie wsie były i są dalej - wedle tradycji - a te "hanyskie mieściny" pokroju J-bia, Wodzka - to jedynie dzięki hanysom "za zrzutów" są miastami (a jaki w nich syf - sami widzicie). Bardzo się mądrze wypowiadasz - sama chyba z owych "gorolskich zrzutów" pochodzisz - rdzenna hanyska istoto - pewnie jeszcze "czystej krwii" :D:D
Twoje wywody w każdym temacie są istotnie pomocne, na temat i z sensem pisane - tylko szkoda, że potrafisz tak szufladkować ludzi - ale to już Twój problem i z niego będziesz kiedyś rozliczana.

Co do całej sytuacji: zapewne służby monitorują również dany wątek, serwis jest zobowiązany przekazać namiary - więc jeżeli Ktoś twierdzi, że coś w tej sprawie wie i zostawił taką informację (oraz ślad) - to lepiej niech się zgłosi do ww. służb - ponieważ brak podjęcia ww. kroków może być odebrany jako czyn zabroniony - matactwa, chronienia lub ukrywania sprawcy.
Świadkowie również mogą się zgłosić .
To jest sprawa na tyle rozwojowa oraz z takim tragizmem (ofiara śmiertelna), że służby nie mogą "ot tak" odpuścić prowadzenia i wyjaśnienia tego tematu.
Ja nie oceniam sprawcy - jednak żyć jakoś trzeba i świadomość takiego czynu (wypadku/przypadku/działania świadomego) nie jest łatwo - więc jeżeli nie teraz - to kiedyś za to przyjdzie zapłacić (w ten lub inny sposób).

ps Wara od cesaroków/ hanysów/ goroli - bo dzielenie i pisanie (wyzywanie/ epitetowanie się), wytykanie pochodzenia rzuca cień co do odpowiedniego rozwoju (mentalnego, umysłowego) pewnych jednostek funkcjonujących w społeczeństwie.

koło 28.11.2013 22:56
oceniono 7 razy
1
Zgłoś

Policja, dorwać kuriera. Mam nadzieję że za nie długo sie pochwalicie tym, żeście dopadli sprawcę. Jak nie dopadniecie sprawcę, to znaczy że można wam gwałcić córki i żony, boście są tak daremni że maskara...

alexxia84 28.11.2013 22:50
oceniono 6 razy
-4
Zgłoś

I to bardzo cenny trop,bo raczej nie możliwe żeby ktoś sobie jaja robił w świetle takiej tragedii.Jeżeli to prawda to już go mają.Nie rozumiem tylko czemu się nie zatrzymał,tym bardziej jak był kurierem dostarczał przesyłki i wiedział,że ludzie go sypną.Jakoś słowo "był w szoku" do mnie nie przemawia,pracować jako kierowca zawodowy i spierd... jak tchórz bez wyobraźni.

Kamilaaa 28.11.2013 22:45
oceniono 6 razy
6
Zgłoś

oby go do.j.ebali.... należy sie za ten s.kurwiały brak szacunku dla ludzkiego życia człowieku zabiłeś 17-to latke ! ALE KONSEKWENCJE BĘDĄ OGROMNE ....

koło 28.11.2013 22:37
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

alexxia84-Kurier może jechać i na rowerze i skuterem i piechotą. Nie rób z siebie pośimiewisko, Dziś kurierzy jeżdżą prywatnymi, swoimi autami. Ważne że jest trop dzięki kamili.

koło 28.11.2013 22:31
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

alexxia84-Skąd wiesz, ona powiedziała, niech redakcja to zgłosi policji, przecież się z nimi informują. Anonimowość nie jest przestępstwem, ona chce taką pozostać. O co ci chodzi, zgłosiła fakt że sprawcą jest kurier, cenna informacja, policja się dowie i pójdzie tym tropem. O co ci chodzi? Może nie ma telefonu, może jest nieśmiała, albo jest niemową. Zgłosiła publicznie i jest dobrze, radaktor nowin na pewno tą informację przekaże policji a policja na pewno tym tropem pójdzie. Dobrze jest, skurwiela trzeba dopaść o tym krokiem trzeba iść.

Kamilaaa 28.11.2013 22:28
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

uważasz że z palca sobie wyssałam ?

Sylwia Kornas 28.11.2013 22:27

[*]......
3,5roku dostal http://www.nowiny.pl/72691-pijany-gornik-zabil-matke-blizniat.html?p=1#feedback

Kamilaaa 28.11.2013 22:27
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

tak powinno sie zachowac jak piszesz.... nawet gdy takie coś sie zdarzy ...

Kamilaaa 28.11.2013 22:26
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

był to kurier i miał samochód zastępczy forda zielonego ... zresztą po co piszesz jak nie wiesz ? to twoje domysły poprostu a ja mam 100% pewności ... poprostu wiem ...

alexxia84 28.11.2013 22:19
oceniono 4 razy
-4
Zgłoś

Po pierwsze to żaden kurier nie jeździ takim autem,po drugie to kurier by się zatrzymał.Po trzecie była to osoba nawalona bez prawka,dlatego się nie zatrzymała i nawet nie zadzwoniła po pogotowie z komórki

Kamilaaa 28.11.2013 22:15
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

a wspomnicie moje słowa .... niech będą pomocne ...

Kamilaaa 28.11.2013 22:14
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

własnie zgłosiłam tą informacje na forum ... nic wiecej nie zrobie ...

alexxia84 28.11.2013 22:03
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Kamilaaa jak znasz kuriera co dostarcza ci przesyłki fordem widstarem,zielonym lub niebieskim,to zgłoś to policji

Kamilaaa 28.11.2013 21:59
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

powinien odpowiedzieć za swoje czyny więc róbcie coś z tym ... bo będzie dalej dostarczał mi przesyłki...

marol 28.11.2013 21:53
oceniono 5 razy
1
Zgłoś

Nie czytajcie co wypisuje ten imbecyl Koło-on jest uposledzony...

Kamilaaa 28.11.2013 21:48
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

mordercą jest kurier ...

alexxia84 28.11.2013 21:45

Na zdjęciu widać,że brak chodnika przy drodze,jakiś lasek i pola na mapkach google pokazuje.Kto tam najczęściej jeździ @dziewczyna98?To jakiś skrót na Jastrzębie od strony Zebrzydowic i Bzia?Do centrum to chyba dość spory kawałeczek stamtąd jest.Nigdy tamtędy nie jechałam.Jak gdzie chcesz jechać od strony jastrzębia to się kierujesz na tą drogę?Na Zebrzydowice?Marklowice Dolne?

dziewczyna98 28.11.2013 21:02

Często jade na rowerze tamtą drogą, nie dość, że auta jeżdżą szybko, to nie ma chodnika ani świateł..

agam1981r 28.11.2013 20:48

koło - zawżi sie, stała sie tragedia ,nie gdybej u zaś i nie snuj swoich przypuszczyń i wizji.

dziewczyna98 28.11.2013 20:38
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

"koło":Człowieku.. co Ty gadasz, czytasz co piszesz?!

koło 28.11.2013 19:38
oceniono 5 razy
-1
Zgłoś

alexxia84-Skąś musioł jechać, kajś go kamery na pewno musiały go trefić. Dziś tymi kamerami je tak wszystko naszpikowane, że nawet odloć ni kiedy je aż strach, bo za chwila strażniki do ciebie przidą i ci powiedzą żeś scoł w korzokach, nawet ci tyn kszok pokożą. Szkoda dziołchy, mimo że gorolica z dziwnym mianem, ale za pryndko, żeby chmury pociskać poszła, bo życi było przednią. Wkurzo mie jeden fakt, taki że ta dziołcha nie dycho, szofer pewnie je zesrany z strachu, ale jak by taki pajac jechoł pomali, to by żodyn nimioł problemów, ani ta dziołcha by nie ucierpiała ani szofer, a tak obaj mają przesrane.

dziewczyna98 28.11.2013 19:06
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Po prostu aż płakać się chce.. nie znałam osobiście dziewczyny, ale i tak Mnie to dotknęło, moja ciocia zgineła tak samo.. Za takie coś powinna być kara śmierci, a nie dożywocie.. Bydlak, gdy się tylko zatrzymał, może by to coś zmieniło. Teraz pozostało Go tylko znaleźć i surowo ukarać!

alexxia84 28.11.2013 18:43
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

A skąd wiesz @koło,że on jechał w naszym kierunku,w stronę Wodzisławia?Mógł to być jakiś cesarok i uciekać w kierunku Cieszyna,bo jak popatrzysz se na mapę to to jest właśnie ta droga co prowadzi na wsie cesaroków,ewentualnie ktoś z Jastrzębia,zresztą mógł to być każdy,szukaj igły w stogu siana,ale być może ktoś się mijał na światłach czy jakimś skrzyżowaniu z uszkodzonym autem i da cynk.Kawał sukin,yna!No i dziwne,że nikt wcześniej się nie zatrzymał by pomóc tej dziewczynie,także przypuszczalnie stało się to,krótko przed tem jak znalazła ją rodzina.Dziewczyna miała by większe szanse przeżycia,gdyby jakiś psychopata ją gonił siekierą i mogła uciekać,niż zostać przejechanym przez nawalonego kutasa,który nawet nie zadzwonił na pogotowie.Łzy się same na oczy cisną,nawet śmierć nie jest sprawiedliwa.

koło 28.11.2013 17:21
oceniono 6 razy
-4
Zgłoś

wasyl68-Jo się zastanawiom czamu go jeszcze nie mają. Dyć jechoł drogami, na skrzyżowaniach, kaj są światła, to sa kamery. Dyć po blachach powinni go downo mieć, znają mniej więcej czas, kwestia prześledzenio kamer na skrzyżowaniach w Wodziu i po blachach już go mają.

wasyl68 28.11.2013 17:08
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

Ford Windstar to nie jest zbyt popularne autko na naszych drogach,więc odnalezienie mordercy jest kwestią czasu,o ile policja czegoś nie spartoli.

toki 28.11.2013 16:52
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Oby tego co to zrobił sumienie zeżarło

marol 28.11.2013 16:32
oceniono 5 razy
1
Zgłoś

Koło tyś jest upośledzony

koło 28.11.2013 14:15
oceniono 7 razy
-3
Zgłoś

Nie wiadomo czy był z naszego powiatu , wojewódźtwa czy nawet na polskich blachach. Mógł to być przecież Czech albo Niemiec. Ale tak jak piszesz, od tego są kamery, auto znają, godzinę też, teraz powinni oglądać to na kamerach w Wodzisławiu, bo pewnie z niego jechał. Są przecież kamery na skrzyżowaniach na światłach.

alexxia84 28.11.2013 13:32

@koło ma rację,jeszcze wczoraj nie było wiadomo kogo szukają,zresztą dalej nie wiadomo,na stronie dziennika zachodniego pisze,że nie ma 100% pewności,że to był ford.Nie ma świadków,jest ch.jnia.Może monitoring?Sprawdźcie monitoring z miejsc gdzie mógł przejeżdżać ten sukin.yn.Byłam pewna że ten pijany morderca sam się dzisiaj zgłosi jak wytrzeźwieje ale się przeliczyłam.Nadzieja w sąsiadach,kumplach i rodzinie mordercy,że ruszy ich sumienie i sypną tego ch.ja co zniszczył życie tej rodziny

rybniki 28.11.2013 11:58
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Podobno policja już ustakliła markę samochodu. Dziennik Zachodni napisał, że policja skonsultowała się ze specjalistami http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/1052888,wypadek-w-jastrzebiuzdroju-kierowca-forda-zabil-17latke-i-uciekl-szuka-go-cale-miasto-zdjecia,id,t.html

koło 28.11.2013 11:46
oceniono 7 razy
-5
Zgłoś

Ben50-Raczej ty jesteś, wczorajszy artykuł baranie był inny. Pisało jednie że policja szuka sprawcę, więc się baranie spytałem czy wiedzą kogo szukają i jakiego auta. Dziś redakcja zmieniła treść artykułu, gdzie pisze że policja prosi o pomoc. Ale skąd taki baran jak ty, może się tego domyślić.