Japończycy i nie tylko zagrają w Jastrzębiu

W czwartek zaczęła się kolejna edycja JAZZtrzębie Festiwal. W Jastrzębiu zaprezentują się muzycy z różnych krajów, m.in. Japonii, Węgier, Czech i oczywiście Polski.

Japończycy i nie tylko zagrają w Jastrzębiu

- Do tej pory festiwal organizowaliśmy w kwietniu. W tym roku musieliśmy poczekać do lipca i już widzę, że przeżywamy go inaczej. Zwykle JAZZtrzębie zbiegało się z początkiem wiosny – towarzyszyły nam pierwsze zielone liście. Teraz festiwal organizujemy w samym środku wakacji, dzięki czemu możemy przyciągnąć trochę innych widzów, niż do tej pory - mówi Przemysław Strączek, organizator festiwalu.

W tym roku koncerty będą odbywać się w czterech punktach na terenie miasta: w pałacu w Boryni, Domu Zdrojowym, kinie Centrum i restauracji Parkowej.

– Chcemy, by nasze miasto kojarzyło się ludziom z jazzem. Trochę już tak jest. JAZZtrzębie jest wymieniane wśród najważniejszych festiwali jazzowych, odbywających się w tym czasie – obok Wrocławia, Krakowa i Warszawy. Ludzie z zewnątrz bardzo interesują się tym festiwalem. Docieramy do nich dzięki mediom społecznościowym i branżowej prasie. Przyjeżdżają do nas z różnych miast, nawet tych oddalonych od Jastrzębia - mówi Przemysław Strączek.

O popularności festiwalu może świadczyć fakt, że na otwierający go koncert, promujący płytę "Fig Tree" już teraz zabrakło biletów. Wszystkie wydarzenia będą jednak transmitowane na żywo na Facebooku.

Program festiwalu

Czwartek, 9 lipca
Godz. 20:00, Jakub Paulski Trio (Polska/Węgry), Restauracja Parkowa (Dąbrówka)
 Godz. 21:00 - Jam Session, Restauracja Parkowa (Dąbrówka)

Piątek, 10 lipca 
Godz. 19:00 - Yumi Ito | Szymon Mika Duo (Japonia/Polska), Dom Zdrojowy (Yumi Ito – śpiew, Szymon Mika – gitara, elektronika).
Godz. 20:15 – Adam Bałdych – solo (Adam Bałdych – skrzypce, elektronika).


Bilety w cenie 25 zł  (na dwa koncerty) do nabycia od 20 lutego na stronie bilety24 lub w kasie Domu Zdrojowego oraz Kina Centrum.

Sobota, 11 lipca
Godz. 19:00, Piotr Budniak Essential Group feat. David Doruzka (Polska/Czechy), Kino Centrum  (David Doružka – gitara (CZ), Wojciech Lichtański - saksofon altowy/sopranowy, flet, Kajetan Borowski - piano, Piotr Narajowski - kontrabas, Piotr Budniak – perkusja).
Godz. 20:15, Dorota Miśkiewicz & Atom String Quartet, Polska, (Dorota Miśkiewicz - śpiew, Dawid Lubowicz - skrzypce I, Mateusz Smoczyński - skrzypce II, Michał Zaborski - altówka, Krzysztof Lenczowski - wiolonczela)

Bilety w cenie 35 zł (na dwa koncerty) dostępne od 20 lutego na stronie bilety24.pl lub w kasie Domu Zdrojowego oraz Kina Centrum

 

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~do Kleryka ... (89.64. * .124) 09.07.2020 10:04

Takich jak ty nie przyjmuje się do seminarium. Są zbyt prostaccy w kłamstwie. W kościołach się kłamie ale bardzo sprytnie. Ty jesteś zwolennikiem PiS. To oni kłamią prostacko, wrednie i bez szacunku nawet do siebie.
Jaką Burmistrz masz na myśli? W może to zwyczajny brak wiedzy. To ten brak wyzwala głupotę.

~Kleryk na estradzie (80.188. * .244) 09.07.2020 05:58

Super.

Pani burmistrz znowu będzie brylowała w mediach.

A kiedy zjawi się jakiś nowy inwestor z nowymi miejscami pracy? Niekoniecznie Japończycy.