Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
1 sierpnia 2017

Uderzył ratownika medycznego, kiedy ten udzielał mu pomocy

Uderzył ratownika medycznego, kiedy ten udzielał mu pomocy
fot. JastrzebieOnline.pl

Mężczyzna uderzył i kopnął ratownika medycznego, który udzielał mu pomocy. Policjanci obezwładnili agresora i przewieźli do policyjnej celi. Teraz grozi mu kara do 3 lat więzienia. 

W niedzielę, po 15.00 ratownicy z Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego poprosili jastrzębskich policjantów o pomoc przy uspokojeniu mężczyzny, wobec którego podejmowali interwencję. Mundurowi po przyjeździe na miejsce zastali dwóch ratowników, którzy siłowali się z nietrzeźwym mężczyzną. Po obezwładnieniu, jak się okazało, 28-letniego mieszkańca Jastrzębia, policjanci dowiedzieli się, że pracownicy pogotowia otrzymali informację o nieprzytomnym mężczyźnie leżącym na ławce przy ul. Miodowej w Jastrzębiu-Zdroju. Gdy próbowali mu pomóc, mężczyzna odzyskał świadomość i stał się agresywny wobec udzielających mu pomocy. W pewnej chwili 28-latek wstał i zachwiał się na nogach, w wyniku czego przewrócił się na ziemię. Gdy ratownicy próbowali pomóc mu wstać, ten wykorzystał moment i uderzył jednego z nich w twarz, a następnie go kopnął w taki sposób, że ratownik upadł na ziemię, uszkadzając swoje okulary.

W wyniku szarpaniny ratowników z mężczyzną, mężczyzna doznał urazu w postaci rozcięcia pod okiem. Po przyjeździe policjantów i opanowaniu sytuacji, poszkodowany ratownik próbował nadal pomóc mężczyźnie i opatrzyć mu ranę, jednak ten kategorycznie odmówił otrzymania pomocy od będących na miejscu ratowników. W związku z czym został opatrzony w szpitalu, gdzie założono mu szwy. Przeprowadzone badanie trzeźwości mężczyzny wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Noc spędził on w policyjnym areszcie, gdzie oczekuje na przesłuchanie.

Ratownik medyczny jest funkcjonariuszem publicznym. W związku z tym posiada szereg praw i obowiązków. Naruszenie nietykalności cielesnej ratownika w związku z prowadzonymi przez niego czynnościami służbowymi jest przestępstwem, za które grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 3.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Narkotyki na Wielkopolskiej. Kolejne zatrzymania Narkotyki na Wielkopolskiej. Kolejne zatrzymania

Uwaga mgła! Trudne warunki na drogach Uwaga mgła! Trudne warunki na drogach

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
rychu03.08.2017 2:34

gdzie są patrole na zielonej 5-7? pelno cpunow zlodziei i kombinatorów ! niszczą auta chleją ćpają

ila02.08.2017 17:09

Pijaków ćpunów i agresywnych gnoi zostawić na ulicy.Niech zdychają.

seboc01.08.2017 22:24

Moze odrazu podwyzke dostanie ! Wybierajac taka prace chyba liczył sie z tym. A jak mu nie pasuje to niech sie zwolni, przyjda inni choćby z ukrainy !

Do Gościu01.08.2017 21:41

Wygodnie jest nie likwidować tego menelstwa na Północnej.

ostatnio było01.08.2017 17:57

że sanitariusza... rzetelność.. żenada...

Drewniak01.08.2017 17:26

Zapomniałeś wspomnieć o menelach bo to robactwo też się szlaja.

Gościu01.08.2017 7:54

Jastrzębie to miasto świrów, wścibskich emerytów, samobójców i alkoholików. Dodać należy jeszcze ćpunów i dilerów. Pytam gdzie są patrole, dlaczego nikt nie zajmuje się bandą ćpunów na Północnej. Gdzie 24 h kwitnie handel i pijaństwo. Czyżby przyzwolenie? Czy od półtora roku prowadzone jest rozpoznanie i tak ciężko idzie?