Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
EkoOkna
1 sierpnia 2017

Uderzył ratownika medycznego, kiedy ten udzielał mu pomocy

Uderzył ratownika medycznego, kiedy ten udzielał mu pomocy
fot. JastrzebieOnline.pl

Mężczyzna uderzył i kopnął ratownika medycznego, który udzielał mu pomocy. Policjanci obezwładnili agresora i przewieźli do policyjnej celi. Teraz grozi mu kara do 3 lat więzienia. 

W niedzielę, po 15.00 ratownicy z Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego poprosili jastrzębskich policjantów o pomoc przy uspokojeniu mężczyzny, wobec którego podejmowali interwencję. Mundurowi po przyjeździe na miejsce zastali dwóch ratowników, którzy siłowali się z nietrzeźwym mężczyzną. Po obezwładnieniu, jak się okazało, 28-letniego mieszkańca Jastrzębia, policjanci dowiedzieli się, że pracownicy pogotowia otrzymali informację o nieprzytomnym mężczyźnie leżącym na ławce przy ul. Miodowej w Jastrzębiu-Zdroju. Gdy próbowali mu pomóc, mężczyzna odzyskał świadomość i stał się agresywny wobec udzielających mu pomocy. W pewnej chwili 28-latek wstał i zachwiał się na nogach, w wyniku czego przewrócił się na ziemię. Gdy ratownicy próbowali pomóc mu wstać, ten wykorzystał moment i uderzył jednego z nich w twarz, a następnie go kopnął w taki sposób, że ratownik upadł na ziemię, uszkadzając swoje okulary.

W wyniku szarpaniny ratowników z mężczyzną, mężczyzna doznał urazu w postaci rozcięcia pod okiem. Po przyjeździe policjantów i opanowaniu sytuacji, poszkodowany ratownik próbował nadal pomóc mężczyźnie i opatrzyć mu ranę, jednak ten kategorycznie odmówił otrzymania pomocy od będących na miejscu ratowników. W związku z czym został opatrzony w szpitalu, gdzie założono mu szwy. Przeprowadzone badanie trzeźwości mężczyzny wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Noc spędził on w policyjnym areszcie, gdzie oczekuje na przesłuchanie.

Ratownik medyczny jest funkcjonariuszem publicznym. W związku z tym posiada szereg praw i obowiązków. Naruszenie nietykalności cielesnej ratownika w związku z prowadzonymi przez niego czynnościami służbowymi jest przestępstwem, za które grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 3.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków

Alarm w banku postawił na nogi  mundurowych Alarm w banku postawił na nogi mundurowych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
rychu03.08.2017 2:34

gdzie są patrole na zielonej 5-7? pelno cpunow zlodziei i kombinatorów ! niszczą auta chleją ćpają

ila02.08.2017 17:09

Pijaków ćpunów i agresywnych gnoi zostawić na ulicy.Niech zdychają.

seboc01.08.2017 22:24

Moze odrazu podwyzke dostanie ! Wybierajac taka prace chyba liczył sie z tym. A jak mu nie pasuje to niech sie zwolni, przyjda inni choćby z ukrainy !

Do Gościu01.08.2017 21:41

Wygodnie jest nie likwidować tego menelstwa na Północnej.

ostatnio było01.08.2017 17:57

że sanitariusza... rzetelność.. żenada...

Drewniak01.08.2017 17:26

Zapomniałeś wspomnieć o menelach bo to robactwo też się szlaja.

Gościu01.08.2017 7:54

Jastrzębie to miasto świrów, wścibskich emerytów, samobójców i alkoholików. Dodać należy jeszcze ćpunów i dilerów. Pytam gdzie są patrole, dlaczego nikt nie zajmuje się bandą ćpunów na Północnej. Gdzie 24 h kwitnie handel i pijaństwo. Czyżby przyzwolenie? Czy od półtora roku prowadzone jest rozpoznanie i tak ciężko idzie?