Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°14°
24 sierpnia 2017

Budowa OWN-u coraz bliżej

Budowa OWN-u coraz bliżej
fot. UM Jastrzębie

Budowa oczekiwanego przez wiele lat Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego coraz bliżej. Podczas sierpniowej sesji radni dołożyli do tego zadania 1,2 mln zł. Pierwotnie kosztorys inwestorski opiewał na sumę 6 mln zł. Teraz pozostaje wybrać firmę, która wybuduje OWN.

Na wykonanie modernizacji Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego - pierwszy etap zarezerwowano 6 mln zł. Jednak po przetargu, w którym wymagania miasta spełniły dwie firmy, okazało się, że trzeba jeszcze dołożyć pieniędzy, dokładnie 1,2 mln zł. Teraz magistrat może rozpisać nowy przetarg na to zadanie, ale najprawdopodobniej zdecyduje się na wybór któreś z tych dwóch firm.

Wcześniejsza próba wyłonienia wykonawcy OWN zakończyła się niepowodzeniem z powodu tego, że firmy startujące w przetargu popełniły błędy formalne.

- Waga błędów w złożonych ofertach była na tyle duża, że nie mieliśmy żadnych podstaw prawnych, by wnosić o ich uzupełnienie lub korektę - tłumaczyła Maria Pilarska, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej i Inwestycji jastrzębskiego Urzędu Miasta.

Rewitalizacja OWN to wieloetapowe przedsięwzięcie, którego przeprowadzenie dla potencjalnego wykonawcy nie będzie łatwym zadaniem. Całą sytuację dodatkowo komplikują znowelizowane przepisy o zamówieniach publicznych. Modernizacja OWN-u to inwestycja wielozadaniowa, obejmująca szeroki wachlarz robót ziemnych i budowlanych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie remont ulicy Jastrzębskiej Będzie remont ulicy Jastrzębskiej

Rusza remont Łazienek III Rusza remont Łazienek III

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (71)
Gość29.08.2017 9:31

a przetarg już rozstrzygnięty, czy znowu tylko takie sobie pogadanki dla naiwnych, byle gadać i pokazywanie obrazków jak przed wyborami?

seboc29.08.2017 8:55

"obciach dla Anny Hetman i naczelniczki Maryśki"

Bo to nie remont a budowa calkiem nowych toalet, przedsiewziecie wielozadaniowe i wieloetapowe.

gość28.08.2017 22:47

Zamknięte toalety w urzędzie - na wszystkich piętrach w obu budynkach - od około trzech lat to prawdziwy obciach dla Anny Hetman i naczelniczki Maryśki. Co ta emerytka tam jeszcze robi? Czy branie emerytury z ZUS-u - od ponad czterech lat - i wypłat z urzędu nie przeszkadza jej w oddychaniu?

Prawdomowny28.08.2017 15:34

Bo sa daremni :)

gość28.08.2017 13:46

Niech najpierw zakończą remonty toalet w obu budynkach Urzędu Miasta,który trwa od trzech lat. Ponadto niech ukończą ślimaczący się od lat remont ulicy Mazowieckiej!!! Po co rozpoczynają kolejne inwestycję???

gość28.08.2017 8:48

Obecna władza brała wielkie wypłaty prawie przez trzy lata I CO ZROBIŁA? Pozostało im jeszcze rok panowania i "żegnaj Genia", bo władza się zmienia. U nas nie ma przeciwników politycznych jaK W SEJMIE bo tu rządzi PO i jego spółka.

mecenas28.08.2017 7:07

Nasze miasto jest bardzo młode a do tego tygiel ludzi, którzy przyjechali z różnych stron kraju za pracą. Nie zawsze dobrze wykształceni. Kierować takim miastem jest trudniejsze niż miastem z tradycjami, które ma długą historię. Ale od czegoś trzeba zacząć. Internauci! Pozwólcie działać obecnej władzy, bo chce naszego - mieszkańców dobra. Tylko przeciwnicy polityczni utrudniają.

Pokaż wszystkie opinie (71)