Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°14°
10 listopada 2017, Publicystyka

O Święcie Niepodległości opowiada historyk Marcin Boratyn

O Święcie Niepodległości opowiada historyk Marcin Boratyn
fot. jastrzebieonline.pl

W sobotę przypada 99. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. O tym dlaczego właśnie w dniu 11 listopada obchodzimy tak ważne święto narodowe oraz o tym, kiedy tereny Jastrzębia weszły w skład II Rzeczpospolitej, a także czy zawsze można było obchodzić ten dzień opowiada kierownik Galerii Historii Miasta Marcina Boratyn. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Tysiące ludzi wspólnie świętowało w Jastrzębiu Tysiące ludzi wspólnie świętowało w Jastrzębiu

Obchody Święta Niepodległości w Jastrzębiu Obchody Święta Niepodległości w Jastrzębiu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
gojek13.11.2017 13:06

Człowieku, nie wiesz co piszesz. Za dużo tafałenu itp. propagandy (także od pokomunistycznych profesorów na uczelniach). Pewnie nie przeczytałeś, czym był i jest nacjonalizm (Nacjonalizm - czym jest? Robert Larkowski)? Mogę Ci również załatwić tekst, jak przez ostatnie kilkadziesiąt lat "elity" tego świata i profesorowie, od siedmiu boleści, zmieniali definicję nacjonalizmu (na lewacką modłę). Złem jest internacjonalizm! To prowadzi do zguby i rozbicia jedności narodowej!
"Kolejne zagadnienie to oskarżanie nacjonalizmów o rozpętywanie agresywnych wojen kolonialnych i imperialistycznych, co stanowi poplątanie z pomieszaniem. To doktryny nacjonalistyczne, tworzą bazę ideowo-polityczną dla narodów wyzwalających się na niepodległość, które osiągają ją zbrojnie albo ewolucyjnie. Wojny permanentne są swoistą koniecznością w toku istnienia imperialnych molochów, które zresztą upadają podkopywane przez dynamiczne nacjonalizmy zniewolonych przez nie narodów. Nacjonalizm więc stanowi siłę jak najbardziej wolnościową i wręcz niezbędną w procesie demokratyzacji(?unarodowienia?) poniżanego klasowo mieszczaństwa i ludu." Larkowski

do gojek 13.11.2017 5:59

Nacjonalizmy to zło tego świata. wylęgarnia wojen i chorych ideologii. Precz z najcjonalizmem . Precz z komunizmem!

gojek13.11.2017 0:06

uczeń, dokładnie.
A do tego przeczytać: Nacjonalizm ? czym jest? Robert Larkowski

egon12.11.2017 14:01

Oby jak najwiecej takich takich lekcji lokalnej histori brawo

uczeń11.11.2017 15:31

W poniedziałek w szkołach na terenie Jastrzębia wszyscy uczniowie powinni odsłuchać tej lekcji historii.