Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
8 stycznia 2018

Kierowca autobusu miejskiego mając 3 promile prowadził pojazd

Kierowca autobusu miejskiego mając 3 promile prowadził pojazd Fot. zdjecie archiwalne - ilustrujące
fot. MZK Jastrzębie

Pasażerowie autobusu miejskiego linii 117 zauważyli, że kierowca jest pod wpływem alkoholu. O swoich podejrzeniach powiadomili dyspozytora firmy przewozowej, a ten policję. 

Niestety, podejrzenia o tym, że kierowca jest pod wpływem alkoholu potwierdzili wezwani policjanci, którzy przeprowadzili badanie.Szybka reakcja pasażerów i dyspozytora być może zapobiegła tragedii. 

- Zdarzenie miało miejsce dzisiaj, tj. w poniedziałek ok. godz. 13:00. Kierowca miał 3 promile alkoholu w organizmie. 44-letni  mężczyzna został przewieziony do Komendy Miejskiej Policji do wytrzeźwienia. Następnie złoży zeznania w sprawie - mówi mł. asp. Bogusław Dudek, rzecznik KMP w Jastrzębiu-Zdroju.  

Pijany kierowca może odpowiadać za sprowadzenie katastrofy w ruchu drogowym zagrażającym życiu i zdrowiu wielu osób. Za to przestępstwo Kodeks karny przewiduje nawet 10 lat więzienia - art. 173 § 1.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Sprawdź czy dojedziesz do szkoły, pracy Sprawdź czy dojedziesz do szkoły, pracy

Komunikacja w Jastrzębiu i okolicy na weekend Komunikacja w Jastrzębiu i okolicy na weekend

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (54)
Kierowca autobusu20.01.2018 20:24

Ja tam sie boję jeździć na trzeźwo po polskich drogach.

olo12.01.2018 11:02

Związkowi koledzy z PKM na posterunku :)
Szanowni Panowie, popełnić błąd to można idąc chodnikiem i wdepnąć w kałużę - natomiast chlanie podczas jazdy autobusem między przystankami i narażanie zdrowia i życia pasażerów to zwykłe zbydlęcenie
Jestem ciekaw jakie byłyby komentarze jakby nawalony driver pochodził z innej spółki

Gość11.01.2018 11:50

Kierowcy jak Bezdomni brakuje pieniędzy ale na picie musi być

Gość11.01.2018 11:47

Kierowcy przepracowani, jeżdżą ponad siły a wypłata dobija.

Krupnik11.01.2018 9:46

cała ta sprawa rozdmuchiwana jest przez firmę zwaną Warbus, trochę pokory, przypomnę że nie tak dawno, dyspozytor firmy zwanej Warbus wydała dokumenty i kluczyki kierowcy który był pod wpływem alkoholu i kazał mu jechać z Jastrzębie do Rybnika, następnie zadzwonił na policję z informacją że kierowca pojazdu jest pijany, w Rybniku czekała już policja, kierowca został dyscyplinarnie zwolniony, a dyspozytor który wiedział że gość jest nawalony pracuje dalej, przypomnijcie sobie Warbusy, kiedy to kierowca z przemęczenia słabnie w Rybniku, zostaje przewieziony do szpitala i umiera.

AA10.01.2018 19:40

Dac mu premie ze z takim wynikiem umial przyjsc do pracy i prowadzic autobus...

Gość10.01.2018 17:38

Do kierowcy... Jak się ma stres to idzie się do psychologa lub do psychiatry a nie do pracy . Wiadomo nikt nie jest święty ale nie można narażać siebie i innych na niebezpieczeństwo . Alkohol niczego nie rozwiązuje lecz odwrotnie , pogłębia problemy . Może okazać się że rano był tzw. wczorajszy i pił w pracy .

Pokaż wszystkie opinie (54)