Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
15 stycznia 2018

Nie dostałeś pieniędzy za węgiel? Przyjdź na spotkanie

Nie dostałeś pieniędzy za węgiel? Przyjdź na spotkanie
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

Są osoby, zwłaszcza wdowy i sieroty po górnikach, które nie otrzymały rekompensaty za utracony deputat węglowy. Właśnie z myślą o nich poseł Krzysztof Gadowski organizuje spotkanie informacyjne. 

Poseł Krzysztof Gadowski zamierza przekazać wszystkim zainteresowanym informacje o zmianie ustawy dotyczącej wypłaty 10 tys. Mieszkańcy Jastrzębia są zaproszeni na spotkanie, które odbędzie się w poniedziałek, 15 stycznia, o godz. 15:00 w Domu Zdrojowym.

W Sejmie został złożony projekt ustawy, który pozwoli wypłacić 10 tys. zł należne sierotom i wdowom po zmarłych górnikach, którzy stracili życie i nie dożyli do emerytury czy renty.

- Rząd PiS najpierw dawał wielkie nadzieje. Jeszcze tak dawno w październiku, w Sejmie w świetle kamer obecny premier w tedy minister finansów z ministrem energii i posłami PiS obiecywali 10 tys. zł rekompensaty dla wszystkich sierot i wdów po górnikach. Teraz przyszło wielkie rozczarowanie - ukazała się cała prawda o obietnicach rządu PIS. Sieroty i wdowy po górnikach, którzy nie dożyli emerytury i renty nie otrzymają 10 tys. rekompensaty za utracony deputat, chociaż po śmierci mężów, ojców deputat otrzymywali aż do jego zawieszenia. Obiecali, oszukali sieroty i wdowy po górnikach. Dziś PiS wysyła te osoby do sądów, doskonale wiedzące, że ustawa, którą uchwalili w nocy, w pośpiechu, w ciągu jednego dnia jest zła i nie daje tym wdowom i sierotom możliwości otrzymania świadczenia rekompensacyjnego - mówi poseł Krzysztof Gadowski, jeden z inicjatorów ustawy. 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu? Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu?

Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
Ewa25.02.2018 23:51

Do Emeryt chciała bym widzieć te 4 tyś renty rodzinnej.Jestem wdową 14 lat i renty mam 1500 zł.ale kokosy na trzy osoby.Najpierw się dowiedz i nie pisz głupot.
Zazdrościsz to może się zamienimy co!!?

bozka196011.02.2018 12:18

Hej Ty...emeryt, piszę do Ciebie! Ja nie żyję w konkubinacie...jestem wdową... Nigdy nie byłam w żadnym związku, bo taki jest mój wybór.. Ale nie mam nic przeciwko temu, aby wolne kobiety miały kogoś bliskiego.. Co ma piernik do wiatraka... Gdybyś sam owdowial,pierwszy byś baby szukał... Więc nie chrzań głupot, że komuś się tam nalezy,zwlaszcza że nie był pozbawiony wcześniej prawa do deputatu węglowego! A nam należy się i tyle! I mam nadzieję, że Gadowski przyspieszy standartowe zasady podpisania nowej ustawy co do wypłat nam wdowom po górnikach, którzy zginęli na stanowiskach pracy! każda kopalnia wie ile ma takich WDÓW, więc niech nie pieprzą że trudno nas policzyć!

bozka196011.02.2018 10:08

Czekam i wyerze,że my Wdowy po górnikach, którzy zginęli na kopalniach otrzymany wypłaty rekompensaty za węgiel. Fakt, potraktowano nas źle, nie okazano szacunku... Przecież nasze dzieci straciły ojców gdy były maleńkie... Moje córki miały... 4 latka a druga 2i pół miesiąca nie wyszłam ponownie za mąż... A od śmierci męża zawsze dostawałam talony bądź to wypłatę za deputat. Teraz bezczelnie nas potraktowano jak coś gorszego!

Matusiak Andrzej15.01.2018 20:23

Gadowski to Wy zabraliście sierotom, wdowom , górnikom, emerytom, rencistom węgiel. Gdzie był Pan wtedy Pośle Gadowski. Jak można być takim człowiekiem ,,, Ale Pan będąc ministrem "Cieni" taki uprawia pijar wstyd, wstyd, wstyd!!!

Wdowa15.01.2018 20:11

Jak tam u posła będzie kasa bo mój chce do auta dołożyć

Dedektyw15.01.2018 14:31

już niema czego się chwycić kolej w sejmie upadła teraz wdowy jego piorytetem są oj pali pod nogami wybory niedługo myśli ze zaś będzie posłem

gość15.01.2018 13:27

Wybory się zbliżają więc Gadowski się uaktywnił. Projekt zmian musi przegłosować Sejm. Wiadomo, że Rządnie da więcej kasy na ten cel. Pozostaje jedynie droga sądowa i jeżeli wygrają to musi im wypłacić JSW. Dlaczego Rząd PO-PSL zabrał te przywileje? Dlaczego wówczas Gadowski - poseł z PO - siedział cicho???? Teraz chce zbić kapitał polityczny na wdowach po górnikach,ale nie tędy droga. Niech idzie na emeryturę i NIECH NIE SKŁADA OBIETNIC BEZ POKRYCIA!!!

Pokaż wszystkie opinie (13)