Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
27 lutego 2018

Będzie nowa sygnalizacja świetlna na Harcerskiej

Będzie nowa sygnalizacja świetlna na Harcerskiej
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Nowoczesna sygnalizacja świetlna powstanie przy ul. Harcerskiej - w pobliżu skrzyżowania z ul. Arki Bożka. Urządzenie będzie działało na zasadzie tzw. pętli indukcyjnej. 

Z pewnością pieszych i kierowców ucieszy to, że w pobliżu jednego z marketów powstanie nowoczesna sygnalizacja świetlna - oparta na tzw. pętli indukcyjnej. Urządzenie ma się pojawić przy ul. Harcerskiej, skrzyżowanie z ul. Arki Bożka.

Na czym polega tzw. pętla indukcyjna? Jak wyjaśniają w magistracie, tego typu urządzenie zapewnia swobodny przejazd samochodów przez skrzyżowanie, ponieważ jest tam zamontowany czujnik ruchu. Powoduje on włączanie się zielonego światła w przypadku małego ruchu, co jest odczuwalne szczególnie w późnych godzinach nocnych. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Harcerska przejezdna. Działa nowa sygnalizacja Harcerska przejezdna. Działa nowa sygnalizacja

Zakończył się remont przy ul. ks. J. Popiełuszki Zakończył się remont przy ul. ks. J. Popiełuszki

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (19)
Prezes 28.02.2018 6:39

Ta średnio co roku jest problemem z sygnalizacją na bożka

Gość27.02.2018 21:42

@ Wiem bo znam

Lepszym wyjściem jest czujnik ruchu no ale nie mogli by kombinować jak z pętlami w razie problemu.

@Prezes

Głupoty piszesz. Wyłączona była z racji remontu odcinka od kościoła do Lidla a że to jest odcinek "jednokierunkowy" to musieli zmienić na ruch 2kierunkowy. A w tym przypadku nie ma sygnalizatora od kościoła na ul Podhalańską. I to był cały powód wyłączenia na ten czas.

A do wszystkich innych jesteście tępi bo jak nie ma świateł ani ronda to macie problem z poruszaniem się.

A gdyby tak wprowadzić tylko jedno rondo "normalne" bez znaku "ustąp pierwszeństwa"? 3/4 kierowców by miało tam kolizje . Prosty przykład w miejscowości Strumień.

Prezes 27.02.2018 20:57

A na bożka po kilka miesięcy nie działa i co ?

do Gość Dziś o 8:5027.02.2018 20:05

Gościu, naucz się jeździć. Rondo nic nie pomoże, a pierwsi będą wjeżdżać ci jadący Piłsudskiego. A ty nadal będziesz stał.

Wiem bo znam27.02.2018 20:02

Wszystkie sygnalizacje powinny mierzyć natężenie ruchu i szybko udrażniać ruch. Codzienna ilość spalin wydobywająca się z samochodów truje okolicznych mieszkańców. Czy to kogoś obchodzi?
Można gratulować ludziom, firmy, która montuje światła. Oni na tym zarabiają. Nie tylko na montażu. Również biorą za konserwację. Ich sposób myślenia przy regulacji świateł widać wszędzie na Śląsku. Samochody stoją na światłach i trują, trują, trują. System z pętlą indukcyjną szybko przestaje działać. Firma oświadcza, że musi się dostać do pętli indukcyjnej i żąda rozkucia asfaltu. Urzędnicy nie chcą się na to zgodzić żeby nie być w ogniu krytyki. Godzą się po cichu na wyłączenie systemu z pętlą indukcyjną i problem ucicha. A my płacimy za takie nieprzemyślane zabawy.

pętla27.02.2018 13:23

Jak się wszystko tam zapętli to korek będzie do UM.

Gość27.02.2018 12:20

Laryngolog - wytłumaczyłeś to dla siebie po swojemu a dla kierowców to całkiem co innego a dla elektryków jeszcze inna bajka.

Pokaż wszystkie opinie (19)