Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 9°
17 marca 2018

Policja skonfiskowała 20 kg nielegalnego tytoniu i narkotyki

Policja skonfiskowała 20 kg nielegalnego tytoniu i narkotyki
fot. KMP Jastrzębie

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą w czasie patrolu natknęli się na samochód, którego pasażerowie wzbudzili ich podejrzenia. Jak się okazało w aucie znajdowało się 20 kg krajanki tytoniowej oraz marihuana.

Na ul. Pszczyńskiej w Jastrzębiu-Zdroju policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zwrócili uwagę na volkswagena polo, który zatrzymał się przy tartaku.

- W pojeździe znajdowało się dwóch młodych mężczyzn. Mundurowym powiedzieli, że przyjechali do tartaku, ale faktycznie zatrzymali się z innej strony, niż wejście na posesję. Wzbudziło to podejrzenia policjantów. Dodatkowo jeden z nich, 25-latek z Żor był znany już jako osoba, która w przeszłości zajmowała się nielegalnym wprowadzaniem do obrotu wyrobów akcyzowych. Stróże prawa zaglądając do wnętrza pojazdu ujawnili porozsypywany wszędzie tytoń, co wskazywało, że mężczyzna ten może nadal trudnić się nielegalnym procederem - relacjonuje st. sierż. Bartosz Frątczak z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Mundurowi natknęli się w bagażniku niebieski worek, a w jego środku 20 kg tzw. „krajanki tytoniowej”. Mężczyźni zostali zatrzymani. W trakcie dalszych przeszukań w sprawie, w domu drugiego z nich, 27-latka z Rybnika zostały ujawnione woreczki z suszem, który okazał się być marihuaną. Ponadto rybniczanin, który kierował pojazdem nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego w przypadku zabezpieczonych wyrobów wynosi 15 000 zł, a więc czyn ten stanowi przestępstwo. O dalszym losie obu mężczyzn zdecyduje prokurator.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pędził 101 km/h i wyprzedzał na przejściu na pieszych Pędził 101 km/h i wyprzedzał na przejściu na pieszych

Zobaczył policjantów i sypnął marihuaną Zobaczył policjantów i sypnął marihuaną

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
koko19.03.2018 20:47

ci się chwalą 20 kg to niech nieroby zobaczą ile inni potrafią skonfiskować. !


http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/156345,Ponad-200-kg-lewego-tytoniu-nie-trafi-na-rynek.html 

Janusz Nosacz 19.03.2018 9:00

a gdzie napisalem ze narkotyki sa ok?? palisz cos czy pijesz?, przeczytaj to jeszcze raz na spokojnie, jak nie zrozumiesz to jeszcze raz, probuj az do skutku moze w koncu zalapiesz

do Janusz ...19.03.2018 8:27

Jesteś jakiś mało rozgarnięty. Przecież jasno napisał co sądzi, a ty uważasz, że narkotyki są ok? Podoba ci się jak człowiek przekracza rozum pod ich wpływem choć jest przekonany, że tylko on bryluje w okolicy.
Nie pijesz alkoholu, tak "do ocena" ?

Janusz Nosacz do ocena18.03.2018 11:17

typowy polaczek, to co ja robie jest ok , co za ludzie hehe

Bajlando18.03.2018 7:34

Straszne. Dobrze, ze ich zlapali, niech poniosa kare :))

smolka17.03.2018 21:45

Przecież robotów nie idzie palić to jest dramat. Kto to kupuje w ogóle?

Do "ocena"17.03.2018 19:46

Alkohol nie niszczy? Dobry jesteś... Tytoń usprawiedliwiasz, bo sam jesteś uzależnioniony? No geniusz ;)

Pokaż wszystkie opinie (12)