Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
17 marca 2018

Policja skonfiskowała 20 kg nielegalnego tytoniu i narkotyki

Policja skonfiskowała 20 kg nielegalnego tytoniu i narkotyki
fot. KMP Jastrzębie

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą w czasie patrolu natknęli się na samochód, którego pasażerowie wzbudzili ich podejrzenia. Jak się okazało w aucie znajdowało się 20 kg krajanki tytoniowej oraz marihuana.

Na ul. Pszczyńskiej w Jastrzębiu-Zdroju policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zwrócili uwagę na volkswagena polo, który zatrzymał się przy tartaku.

- W pojeździe znajdowało się dwóch młodych mężczyzn. Mundurowym powiedzieli, że przyjechali do tartaku, ale faktycznie zatrzymali się z innej strony, niż wejście na posesję. Wzbudziło to podejrzenia policjantów. Dodatkowo jeden z nich, 25-latek z Żor był znany już jako osoba, która w przeszłości zajmowała się nielegalnym wprowadzaniem do obrotu wyrobów akcyzowych. Stróże prawa zaglądając do wnętrza pojazdu ujawnili porozsypywany wszędzie tytoń, co wskazywało, że mężczyzna ten może nadal trudnić się nielegalnym procederem - relacjonuje st. sierż. Bartosz Frątczak z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Mundurowi natknęli się w bagażniku niebieski worek, a w jego środku 20 kg tzw. „krajanki tytoniowej”. Mężczyźni zostali zatrzymani. W trakcie dalszych przeszukań w sprawie, w domu drugiego z nich, 27-latka z Rybnika zostały ujawnione woreczki z suszem, który okazał się być marihuaną. Ponadto rybniczanin, który kierował pojazdem nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego w przypadku zabezpieczonych wyrobów wynosi 15 000 zł, a więc czyn ten stanowi przestępstwo. O dalszym losie obu mężczyzn zdecyduje prokurator.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Jest ślisko! Uwaga! Jest ślisko!

Pijana nastolatka leżała na ławce Pijana nastolatka leżała na ławce

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
koko19.03.2018 20:47

ci się chwalą 20 kg to niech nieroby zobaczą ile inni potrafią skonfiskować. !


http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/156345,Ponad-200-kg-lewego-tytoniu-nie-trafi-na-rynek.html 

Janusz Nosacz 19.03.2018 9:00

a gdzie napisalem ze narkotyki sa ok?? palisz cos czy pijesz?, przeczytaj to jeszcze raz na spokojnie, jak nie zrozumiesz to jeszcze raz, probuj az do skutku moze w koncu zalapiesz

do Janusz ...19.03.2018 8:27

Jesteś jakiś mało rozgarnięty. Przecież jasno napisał co sądzi, a ty uważasz, że narkotyki są ok? Podoba ci się jak człowiek przekracza rozum pod ich wpływem choć jest przekonany, że tylko on bryluje w okolicy.
Nie pijesz alkoholu, tak "do ocena" ?

Janusz Nosacz do ocena18.03.2018 11:17

typowy polaczek, to co ja robie jest ok , co za ludzie hehe

Bajlando18.03.2018 7:34

Straszne. Dobrze, ze ich zlapali, niech poniosa kare :))

smolka17.03.2018 21:45

Przecież robotów nie idzie palić to jest dramat. Kto to kupuje w ogóle?

Do "ocena"17.03.2018 19:46

Alkohol nie niszczy? Dobry jesteś... Tytoń usprawiedliwiasz, bo sam jesteś uzależnioniony? No geniusz ;)

Pokaż wszystkie opinie (12)