Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
EkoOkna
20 marca 2018

Zatrzymania w związku z korupcją w górnictwie

Zatrzymania w związku z korupcją w górnictwie

Katowicka Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzi śledztwo dotyczące nieprawidłowości i korupcji w latach 2016-2017 w Spółce Restrukturyzacji Kopalń (SRK) S.A. z siedzibą w Bytomiu oraz jej oddziałach. Doszło do kolejnych zatrzymań. 

Osoby, które zostały zatrzymane przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego są podejrzewany o to, że wręczały łapówki wysoko postawionym osobom w Spółce Restrukturyzacji Kopalń w zamian za korzystne kontrakty.

Tym razem zatrzymano profesora zwyczajnego - dziekana Wydziału Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej, profesora instytutu -  kierownika pracowni z Głównego Instytutu Górnictwa oraz wiceprezesa zarządu spółki firmy z branży budownictwa podziemnego oraz prezesa zarządu spółki techniczno-inżynieryjnej, okołogórniczej.

- Według ustaleń śledczych zatrzymani mężczyźni mieli wręczać korzyści majątkowe przedstawicielom SRK  S.A. oraz jej oddziałów w zamian za uzyskanie zamówień publicznych. Jeden  z zarzutów dotyczył opracowania hydrogeologicznego o wartości ok. 0,5 mln zł - informuje Centralne Biuro Antykorupcyjne.

W skład SRK wchodzą przekazane przez Jastrzębską Spółkę Węglową kopalnie Jas-Mos oraz Krupiński. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Wiceminister energii pożegna się z resortem? Wiceminister energii pożegna się z resortem?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
Co ma do tego PiS?21.03.2018 8:24

PiS nic takiego nie zrobiło. Przypisuje im się to czego nie zrobili. CBA nie jest PiS-em. Śledztwo w sprawie mafijnych działań w górnictwie jest prowadzone od kilku lat. Bardzo trudne śledztwo, bo nikt nie puścił pary z gęby. Na zewnątrz wszytko było w porządku. Niewiele jest dowodów przeciw konkretnym osobom. Mówienie o przestępstwach a dowody to dwie różne sprawy.

lol21.03.2018 7:20

Wielkie słowa uznania dla Rządu PiS i CBA!!!

Pesel20.03.2018 15:59

Kiedy CBA w MZK?

Bartek20.03.2018 14:21

Wielkie brawa dla Rządu PiS!!!

Gość20.03.2018 13:32

polskie państwowe górnictwo łapówkarstwem, nepotyzmem,układami i polityką stoi. by musieli zamknąć 90 procent dyrekcji, związkowców, firm zewnętrznych w ktorych prezesami są byli dyrektorzy kopaln, związkowcy, wszelkiej masci politykierzy. dyrektor odchodzi na emerytura, zostaje prezesem w firmie okologorniczej a namaszczony przez niego zastepca na stanowisku dyrektora kopalni chetnie widzi u siebie firme w ktorej dyrektorem jest byly dyrektor. i tak od 100 lat sie to kreci. wszyscy to wiedza, wszyscy to widza a najwiecej z tych ukladow maja zwiazkowcy.

górnik20.03.2018 12:27

Mafie trzeba zlikwidować. Ale to jest walka między mafiami.

Pani z dziekanatu20.03.2018 12:24

Dziekan zatrzymany co teraz ze studentami co oni teraz poczną...

Pokaż wszystkie opinie (11)