Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
EkoOkna
29 marca 2018

JSW: Ukrywanie wypadków powoduje utratę premii

JSW: Ukrywanie wypadków powoduje utratę premii
fot. JSW / Agnieszka Materna

Jastrzębska Spółka Węglowa niezmiennie deklaruje, że przywiązuje dużą wagę do bezpieczeństwa pracy. Z tego względu od miesiąca marca zostaje przywrócona tzw. premia BHP.

Jakie trzeba spełnić kryteria, aby otrzymać premię BHP? Poszczególne oddziały i grupy pracownicze będę oceniane w zakresie tego czy przestrzegają przepisy BHP, m.in.: czas pracy, utrzymanie ładu i porządku w miejscu pracy oraz właściwego stanu maszyn i urządzeń, prawidłowe prowadzenie robót, stosowanie właściwych narzędzi i właściwej obsługi maszyn.

Ważnym kryterium oceny oddziału będzie analiza ilości wypadków oraz ich przyczyn, a także ukrywanie wypadków bądź zgłaszanie wypadków podczas pracy, które w rzeczywistości miały miejsce poza nią.

- Prawa do premii zostaje pozbawiony oddział (łącznie z osobami dozoru niższego, średniego i wyższego kierującymi i nadzorującymi oddział), w którym w ocenianym kwartale udowodniono ukrywanie wypadku przy pracy bądź „wnoszenie” wypadku lub jeśli miał miejsce wypadek ciężki, śmiertelny bądź zbiorowy, z przyczyn zależnych od pracowników oddziału stwierdzonych w protokole powypadkowym - głosi zapis w regulaminie przyznawania premii.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy będą musieli się przekwalifikować? Górnicy będą musieli się przekwalifikować?

Padł rekord importu węgla. W kraju spada produkcja  Padł rekord importu węgla. W kraju spada produkcja

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
kalcio02.04.2018 20:30

jeżeli nie wiesz to się dowiedz, na Zofiówce sztygarzy nie mają obniżanego współczynnika i to już dawno jest wycofane przez dyrektora!!!

Sceptyk01.04.2018 18:21

Na Zofiowce najwazniejsza jest prewencja. Niech ktos zglosi wypadek na Zofiowce to zaraz ma nagane a sztygar chodzi 3 miesiace z obnizonym wspolczynnikiem. I ma na przyszlosc jeden z drugim nauczke zeby nie glosic wypadku przy pracy.

Ryl01.04.2018 17:42

Premia BHP nie została przywrócono bo JSW dba o bezpieczeństwo, tylko dlatego że zakończył się okres zawieszenia jej. JSW ma w głębokim poważaniu bezpieczeństwo pracy, najważniejsze jest wydobycie i choćby po trupach to tony muszą być.

zygmunt30.03.2018 9:54

Zazdrośni frustraci krytykują bez sensu

Garść30.03.2018 9:51

Linter gościu z Zofiówki zgłoście to przełożonym albo napiszcie do zarządu ew. do odpowiednich organów a nie wylewacie gorzkie żale na forum.
a Każdy pijak to złodziej. Moim zdaniem super że przywrócono premie bhp. Frustratom zawsze pod górkę, jak dostaną nagrody 3 tys to będą narzekać że nie 5. a kolega dostał. Pacany

Linter 29.03.2018 21:02

A firmy ? Linter 2 obsługuje odstawy przodkowe.Jak jest wypadek od razu transportują Ciebie na wlot, żeby upozorować wypadek na wlocie !! Ja się pytam w jakich my czasach żyjemy, że istnieje takie skurwysyństwo. Kopalnia kopalnią, a w firmie jesteś traktowany jak śmieć ! Mam górnika, mówię 'Szczęść Boże' jak zjeżdżam i widzę Św. Barbarę. I co z tego ? Górnik pod kopalnią wszystko, górnik pod firmą nic !

Pracownik Ruchu Zofiówka29.03.2018 18:51

Odgórnie narzucone żeby wypadków nie zgłaszać. Parę dni temu byłem oddać chorobowe, kolejne. L4 mam chodzone więc mam pełne prawo udać się do pracodawcy oddać druk zwolnienia lekarskiego. Na bramie spotykam sztygara zmianowego, który zaczyna pi***ć w kółko "Dyrektor wkurwiony, dyrektor wkurwiony". Tak jakby mu się płyta zacięła. Dlaczego boją się wypadków? Statystyki? Kasa? Kariera? Dozór na Zofiówce to mafia. Prawo nijak się ma do rzeczywistości. Państwowa Inspekcja Pracy powinna dokładnie prześwietlić każdą kopalnie.

Pokaż wszystkie opinie (15)