Spółdzielczy

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Przejdź do portalu
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 23°16°
19 kwietnia 2018

Straż pożarna ewakuowała poszkodowanych

Straż pożarna ewakuowała poszkodowanych
fot. SGRW Jastrzębie

Jastrzębska straż pożarna, a dokładnie Specjalistyczna Grupy Ratownictwa Wysokościowego z Jastrzębia-Zdroju ewakuowała ludzi, którzy zostali uwięzieni w kolejce linowej. Jak zwykle nasi mundurowi wywiązali się doskonale z zadania.

Akcja odbyła się w Wiśle i była elementem ćwiczeń w ramach współpracy polskich i czeskich służb mundurowych w ramach specjalnej konferencji, która odbyła się w stolicy Beskidu Śląskiego.

Dobrymi praktykami, doświadczeniami w zakresie współpracy transgranicznej mogą pochwalić się strażnicy miejscy z Jastrzębia i Karwiny. W konferencji wzięli udział także przedstawiciele jastrzębskiej policji oraz straży pożarnej. Mundurowi rozmawiali o tym, w jaki sposób najlepiej zwalczać przestępczość, jak pomóc turyście, który jest obecny na terenach pogranicza.

- Interesującym punktem programu był warsztat plenerowy - Działania prewencyjne i interwencyjne służb w sytuacjach kryzysowych na przykładzie działań Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego z Jastrzębia-Zdroju. Uczestnicy konferencji mieli okazję śledzenia akcji symulacyjnej  awaryjnego zatrzymania kolejki linowej, ewakuacji z wykorzystaniem ratowniczych technik linowych oraz zabezpieczania mienia ewakuowanych z komentarzem przedstawiciela KM PSP Jastrzębie-Zdrój. Warsztat ten miał na celu zwrócenie uwagi na ważny aspekt ratownictwa związany ze współpracą służb prewencyjnych i ratowniczych w zakresie ochrony zdrowia, życia i mienia mieszkańców - informuje jastrzębski magistrat.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Czad zaatakował na Poznańskiej. 44-latka reanimowało pogotowie Czad zaatakował na Poznańskiej. 44-latka reanimowało pogotowie

Lokatorka mogła sprowadzić zagrożenie na cały blok Lokatorka mogła sprowadzić zagrożenie na cały blok

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
olo19.04.2018 21:54

Czy ktoś może mi powiedzieć co się dzieje ostatnio w tym mieście z naszą strażą pożarną? kiedy bym nie najechał na jakąś akcję to widzę większość samochodów OSP z pobliskich wiosek zamiast ekip zawodówki. o co tu chodzi?

Do Gość z 9:0219.04.2018 10:21

Podaj fakty a nie bełkot.
Działając tak jak ty można powiedzieć, że jesteś niepoczytalny. Udowodnij, że tak nie jest.

Gość19.04.2018 9:02

Pierdu, pierdu, medialne kształtowanie pozytywnego wizerunku tej instytucji .Rzeczywistość skrzeczy i piszczy.

Leszek19.04.2018 8:36

Brawo chłopaki.