Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
23 kwietnia 2018

Jastrzębsk Spółka Węglowa będzie współpracować z Niemcami

Jastrzębsk Spółka Węglowa będzie współpracować z Niemcami
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa oraz JSW Innowacje podpisały porozumienie o współpracy z niemieckimi instytutami naukowo-badawczymi w dziedzinie wdrażania nowoczesnych technologii.

- Współpraca sygnatariuszy umożliwi realizację wspólnych prac badawczo-rozwojowych, których nadrzędnym celem jest wdrażanie w spółce nowoczesnych technologii zwiększających efektywność produkcji węgla i koksu z jednoczesnym ograniczaniem jej negatywnego wpływu na środowisko naturalne - zaznacza Daniel Ozon, prezes JSW, w wypowiedzi dla portalu wnp.pl.

Sygnatariuszami porozumienia oprócz JSW są: Zakład Lekkich Struktur i Technologii Polimerowej Politechniki Chemnitz, Centrum Badawczym STEX Instytutu Fraunhofera, Instytutem Inżynierii Procesów Energetycznych i Chemicznych oraz Jednostką Biznesową Procesów Konwersji Chemicznej przy Instytucie Fraunhofera. Podmioty te planują wdrożyć innowacyjne technologie do komercyjnego wykorzystania  w polskim sektorze wydobywczym. 

Innym ważnym obszarem współpracy jest rozwój technologii służącej zwiększeniu bezpieczeństwa pracy górników w ekstremalnych warunkach (tzw. moduły bezpieczeństwa i systemy wykrywania ludzi oparte na nowych systemach kamer, systemy czujników do monitorowania funkcji życiowych) oraz zastosowaniem lekkich konstrukcji w górnictwie np. nowych lekkich systemów kotew wykonanych z tworzyw sztucznych wzmocnionych włóknem szklanym. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Emeryci bez deputatu piszą list do premiera Emeryci bez deputatu piszą list do premiera

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (26)
ober26.04.2018 13:18

niech ta JSW współpracuje z kim chce ale czy ktoś z zarządu wie że na kopalniach brakuje podstawowych narzędzi pracy - elektryk czy ślusarz narzędzia jest zmuszony kupić we własnym zakresie . Torby z narzędziami ważące 30 i więcej kg. noszą na plecach od ściany do ściany bo na oddziałach brak odpowiednio wyposażonych skrzyń narzędziowych. Za PRLu pod tym względem było dużo lepiej .

Radio Teheran24.04.2018 11:57

@Zebra
"To po co jest Jsw innowacje?...."

A po nic. Wypierduja dziury w krzeslach w Katowicach. Poprzednio ta grupa nieproduktywnych osob urzedujaca w kosztownym budynku, nazywala sie "Polski Koks".

Gość24.04.2018 9:36

Myślałem, że syn posła to sama w sobie nowoczesna technologia.

Górniky24.04.2018 2:38

Innowacje powstały bo pan J.P. musiał gdzieś być prezesem prawda i głupi pan prezes spółki jest sterowany by pieniądze pompować w nie potrzebne stołki

Tomek23.04.2018 20:26

Prania pieniędzy ciąg dalszy.....
Sprawdzają ile jeszcze można wyciągnąć kasy z JSW.

Do posłaniec prawdy 23.04.2018 19:34

Takiś głupi że aż krzywy.

Zebra23.04.2018 18:18

To po co jest Jsw innowacje?....

Pokaż wszystkie opinie (26)