Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 21°13°
23 kwietnia 2018

Jastrzębsk Spółka Węglowa będzie współpracować z Niemcami

Jastrzębsk Spółka Węglowa będzie współpracować z Niemcami
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa oraz JSW Innowacje podpisały porozumienie o współpracy z niemieckimi instytutami naukowo-badawczymi w dziedzinie wdrażania nowoczesnych technologii.

- Współpraca sygnatariuszy umożliwi realizację wspólnych prac badawczo-rozwojowych, których nadrzędnym celem jest wdrażanie w spółce nowoczesnych technologii zwiększających efektywność produkcji węgla i koksu z jednoczesnym ograniczaniem jej negatywnego wpływu na środowisko naturalne - zaznacza Daniel Ozon, prezes JSW, w wypowiedzi dla portalu wnp.pl.

Sygnatariuszami porozumienia oprócz JSW są: Zakład Lekkich Struktur i Technologii Polimerowej Politechniki Chemnitz, Centrum Badawczym STEX Instytutu Fraunhofera, Instytutem Inżynierii Procesów Energetycznych i Chemicznych oraz Jednostką Biznesową Procesów Konwersji Chemicznej przy Instytucie Fraunhofera. Podmioty te planują wdrożyć innowacyjne technologie do komercyjnego wykorzystania  w polskim sektorze wydobywczym. 

Innym ważnym obszarem współpracy jest rozwój technologii służącej zwiększeniu bezpieczeństwa pracy górników w ekstremalnych warunkach (tzw. moduły bezpieczeństwa i systemy wykrywania ludzi oparte na nowych systemach kamer, systemy czujników do monitorowania funkcji życiowych) oraz zastosowaniem lekkich konstrukcji w górnictwie np. nowych lekkich systemów kotew wykonanych z tworzyw sztucznych wzmocnionych włóknem szklanym. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW wstrzymuje wypłatę pieniędzy JSW wstrzymuje wypłatę pieniędzy

JSW będzie współpracować z CBA i prokuraturą JSW będzie współpracować z CBA i prokuraturą

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (26)
ober26.04.2018 13:18

niech ta JSW współpracuje z kim chce ale czy ktoś z zarządu wie że na kopalniach brakuje podstawowych narzędzi pracy - elektryk czy ślusarz narzędzia jest zmuszony kupić we własnym zakresie . Torby z narzędziami ważące 30 i więcej kg. noszą na plecach od ściany do ściany bo na oddziałach brak odpowiednio wyposażonych skrzyń narzędziowych. Za PRLu pod tym względem było dużo lepiej .

Radio Teheran24.04.2018 11:57

@Zebra
"To po co jest Jsw innowacje?...."

A po nic. Wypierduja dziury w krzeslach w Katowicach. Poprzednio ta grupa nieproduktywnych osob urzedujaca w kosztownym budynku, nazywala sie "Polski Koks".

Gość24.04.2018 9:36

Myślałem, że syn posła to sama w sobie nowoczesna technologia.

Górniky24.04.2018 2:38

Innowacje powstały bo pan J.P. musiał gdzieś być prezesem prawda i głupi pan prezes spółki jest sterowany by pieniądze pompować w nie potrzebne stołki

Tomek23.04.2018 20:26

Prania pieniędzy ciąg dalszy.....
Sprawdzają ile jeszcze można wyciągnąć kasy z JSW.

Do posłaniec prawdy 23.04.2018 19:34

Takiś głupi że aż krzywy.

Zebra23.04.2018 18:18

To po co jest Jsw innowacje?....

Pokaż wszystkie opinie (26)