Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
26 lipca 2018

Strażacy otrzymali nowy sprzęt

Strażacy otrzymali nowy sprzęt
fot. UM Jastrzębie

Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych wzbogaciły się o nowy sprzęt ratowniczy. Został on zakupiony ze środków Funduszu Spójności, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości i budżetu miasta.

Oficjalne przekazanie sprzętu przedstawicielom OSP odbyło się w środę w Urzędzie Miasta.

- Przekazuję na Państwa ręce sprzęt, który będzie służył jednostkom OSP, ale też przede wszystkim naszym mieszkańcom -  podkreśliła Anna Hetman, prezydent miasta.

Gotowość do ratowania życia drugiego człowieka z narażeniem własnego stoi na najwyższym stopniu szlachetności, a służba strażaka jest nierozerwalnie związana z ciągłą gotowością do takich poświęceń.

- Przyjmijcie wyrazy szczególnego uznania za waszą ciężką, profesjonalną służbę dla drugiego człowieka, którą każdego dnia pełnicie pod patronatem świętego Floriana. Niech ten sprzęt, umożliwiający strażakom ratowanie życia i zdrowia poszkodowanych, będzie musiał być używany jak najrzadziej, oby tylko do ćwiczeń - napisał w liście do strażaków ochotników Michał Woś z Ministerstwa Sprawiedliwości.

Strażacy otrzymali m.in.: pompy ręczne, pulsoksymetry, defibrylatory oraz zestawy ratownictwa medycznego z deskami. Jak mówi Wojciech Piechaczek, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju, nowy sprzęt niewątpliwie wzmocni potencjał ratowniczy jednostek, ale też rodzi zobowiązanie do szkolenia się z jego obsługi.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pękł termometr i wezwano strażaków Pękł termometr i wezwano strażaków

27. Finał WOŚP z tragicznym zakończeniem 27. Finał WOŚP z tragicznym zakończeniem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
do " do prez... "26.07.2018 18:34

Tylko samo możemy sobie dać. To chyba nie powinno być trudno do zrozumienia? Nikt nikomu nic nie daje. Gospodarowanie miastem a nawet krajem jest bardzo podobne do gospodarowania w naszym domu. Na wszystko musimy sami zarobić. Jak weźmiemy za duży kredyt to zaczynamy mieć problemy. Miasto dysponuje tylko takimi pieniędzmi jakie zarobi na wynajmie tego czym dysponuje i podatkach.

do prez....26.07.2018 11:47

Zakupiony z naszych podatków uściślam!

Radio Teheran26.07.2018 8:43

A ten w srodku to kto, i za co kwiaty dostal?