Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
28 sierpnia 2018

Tąpnięcie w JSW: Prawidłowo zastosowano profilaktykę

Tąpnięcie w JSW: Prawidłowo zastosowano profilaktykę
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Komisja Wyższego Urzędu Górniczego w sprawie majowego tąpnięcia w kopalni Zofiówka, uznała, że kierownictwo zakładu prowadziło odpowiednią profilaktykę.

- Nie stwierdzono błędów w prognozie i działaniach profilaktycznych prowadzonych w kopalni. Mimo że wcześniej stwierdzono zwiększony stan zagrożenia, to według posiadanej wiedzy wprowadzono adekwatne środki profilaktyczne, czyli: roboty strzałowe, wyznaczono strefy niebezpieczne, gdzie do minimum ograniczono liczbę przebywających ludzi i wprowadzono reżimy organizacyjne pracy w tym rejonie. To wszystko, co na dziś praktyka i nauka przewiduje - mówił podczas piątkowej konferencji prasowej dyrektor Departamentu Górnictwa Wyższego Urzędu Górniczego Zbigniew Rawicki. 

Komisja uznała, że do silnego wstrząsu, który miał miejsce 5 maja, nie przyczyniła się prowadzona w tym rejonie eksploatacja - ostatnie takie prace były prowadzone tam półtora miesiąca wcześniej.

Stwierdzono również, że żaden z pięciu górników - ofiar tąpnięcia nie znajdował się pod wpływem alkoholu czy środków odurzających.

Następne posiedzenie komisji wyznaczono na przełom września i października. Możliwe, że wtedy nastąpi zakończenie prac i ogłoszenie wniosków.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej

JSW przyjazna pracownikom JSW przyjazna pracownikom

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
karol30.08.2018 16:35

Tak, bo człowiek jest w stanie zarządzać siłami natury. Ludzie nie kompromitujcie się , tylko zastanówcie zanim coś napiszecie

ZAŁAMANY30.08.2018 16:03

Pewnie, wszystko to wina prezesa, powinien przewidzieć tąpnięcie i własną ręką powstrzymać. CZASAMI WĄTPIĘ W INTELIGENCJĘ LUDZI JAK CZYTAM TE WPISY

Dinozaur29.08.2018 10:14

Co to za gadka bo był wypadek w rejonie i nie będziemy tam robić wypadki były są i będą a jak się komuś robota nie podoba to niech się zwolni a nie zajmuje miejsce prawdziwym górnikom waszym tokiem myślenia jak na autostradzie zabiją się ludzie to ją zamknąć bo był wypadek i nie będziemy jeżdzić rejon H będzie rozjechany i węgiel będzie się sypać że hej i tyle w temacie .

mieszkaniec 29.08.2018 8:33

zal wam d - - e sciska

rydzyk28.08.2018 23:33

Jeżeli ta woj­na jest przeg­ra­na, to nie jest moim zmar­twieniem, że giną w niej ludzie. Nie uro­nię za nich jed­nej łzy, bo nie zasłużyli na nic lep­sze­go.

rylok28.08.2018 17:32

Skape hanysy dostaly pare zeta dodatku do szychty i będą przybierać i zabijac się o pare groszy !!!

Ryl28.08.2018 15:45

Dostali 10 zł do szychty i fedrują dalej to sie nazywa byc OSŁEM

Pokaż wszystkie opinie (9)