Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 4°
28 sierpnia 2018

Tąpnięcie w JSW: Prawidłowo zastosowano profilaktykę

Tąpnięcie w JSW: Prawidłowo zastosowano profilaktykę
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Komisja Wyższego Urzędu Górniczego w sprawie majowego tąpnięcia w kopalni Zofiówka, uznała, że kierownictwo zakładu prowadziło odpowiednią profilaktykę.

- Nie stwierdzono błędów w prognozie i działaniach profilaktycznych prowadzonych w kopalni. Mimo że wcześniej stwierdzono zwiększony stan zagrożenia, to według posiadanej wiedzy wprowadzono adekwatne środki profilaktyczne, czyli: roboty strzałowe, wyznaczono strefy niebezpieczne, gdzie do minimum ograniczono liczbę przebywających ludzi i wprowadzono reżimy organizacyjne pracy w tym rejonie. To wszystko, co na dziś praktyka i nauka przewiduje - mówił podczas piątkowej konferencji prasowej dyrektor Departamentu Górnictwa Wyższego Urzędu Górniczego Zbigniew Rawicki. 

Komisja uznała, że do silnego wstrząsu, który miał miejsce 5 maja, nie przyczyniła się prowadzona w tym rejonie eksploatacja - ostatnie takie prace były prowadzone tam półtora miesiąca wcześniej.

Stwierdzono również, że żaden z pięciu górników - ofiar tąpnięcia nie znajdował się pod wpływem alkoholu czy środków odurzających.

Następne posiedzenie komisji wyznaczono na przełom września i października. Możliwe, że wtedy nastąpi zakończenie prac i ogłoszenie wniosków.

Polub i udostępnij
Czytaj też

"JSW szczególnie zasłużona dla regionu" "JSW szczególnie zasłużona dla regionu"

Premier Morawiecki: "Górnictwo to napęd gospodarki" Premier Morawiecki: "Górnictwo to napęd gospodarki"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
karol30.08.2018 16:35

Tak, bo człowiek jest w stanie zarządzać siłami natury. Ludzie nie kompromitujcie się , tylko zastanówcie zanim coś napiszecie

ZAŁAMANY30.08.2018 16:03

Pewnie, wszystko to wina prezesa, powinien przewidzieć tąpnięcie i własną ręką powstrzymać. CZASAMI WĄTPIĘ W INTELIGENCJĘ LUDZI JAK CZYTAM TE WPISY

Dinozaur29.08.2018 10:14

Co to za gadka bo był wypadek w rejonie i nie będziemy tam robić wypadki były są i będą a jak się komuś robota nie podoba to niech się zwolni a nie zajmuje miejsce prawdziwym górnikom waszym tokiem myślenia jak na autostradzie zabiją się ludzie to ją zamknąć bo był wypadek i nie będziemy jeżdzić rejon H będzie rozjechany i węgiel będzie się sypać że hej i tyle w temacie .

mieszkaniec 29.08.2018 8:33

zal wam d - - e sciska

rydzyk28.08.2018 23:33

Jeżeli ta woj­na jest przeg­ra­na, to nie jest moim zmar­twieniem, że giną w niej ludzie. Nie uro­nię za nich jed­nej łzy, bo nie zasłużyli na nic lep­sze­go.

rylok28.08.2018 17:32

Skape hanysy dostaly pare zeta dodatku do szychty i będą przybierać i zabijac się o pare groszy !!!

Ryl28.08.2018 15:45

Dostali 10 zł do szychty i fedrują dalej to sie nazywa byc OSŁEM

Pokaż wszystkie opinie (9)