Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 4°
29 sierpnia 2018

Czy bezdomni dręczą psy?

Czy bezdomni dręczą psy?
fot. pixabay

W poniedziałek wieczorem Policja interweniowała w okolicy ulicy księdza Jerzego Popiełuszki, w koczowisku osób bezdomnych.

Po godzinie 19:00 do Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju wpłynęło zgłoszenie od jednego z towarzystw ochrony zwierząt, że osoby bezdomne koczujące w lesie, w okolicy kościoła „na górce”, są w posiadaniu psów, którym nie zapewniają odpowiednich warunków do życia.

- Na miejsce udał się policyjny patrol, który w miejscu koczowania osób bezdomnych zastał inspektorów ze stowarzyszenie zajmującego się ochroną zwierząt. Twierdzili oni, że psy które mają w posiadaniu bezdomni, są przetrzymywane w nieodpowiednich warunkach. W obecności mundurowych strony doszły do porozumienia. Bezdomni zadeklarowali, że we wtorek wydadzą zwierzęta osobie, która ma uprawnienia do ich wychwytywania - mówi mł.asp. Bogusława Kobeszko, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Policja apeluje - pomóżmy bezdomnym Policja apeluje - pomóżmy bezdomnym

Otwarto ogrzewalnię, a bezdomni śpią na klatkach i ulicach Otwarto ogrzewalnię, a bezdomni śpią na klatkach i ulicach

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Koloryt29.08.2018 22:42

Jastrzębie stało się Mekką dla żuli, jest ich coraz więcej, bo zjeżdżają się z miast ościennych, gdzie się ich przegania i karze. A tu eldorado - jadło za darmo, mogą spać i syfić wszędzie...spokój. Służby udają, że nie widzą problemu. To takie ubogacenie kulturowe i przejaw ogromnej tolerancji naszego miasta.

zły29.08.2018 15:44

o_O

współczuję policjantom, że musieli na ten cyrk patrzeć z tymi "inspektorami"...

Do Gość29.08.2018 15:13

Spały w tym miejscu nie tylko wczoraj. To jest stałe miejsce ich bytowania. Siedzą również na tarsie przy PKO i w biały dzień spożywają alkohol. Któregoś dnia jeden z nich uciął sobie drzemkę pod zieloną choinką na trawniku przy PKO. Leżał tam z prawie gołym tyłkiem przez kilka godzin. Podobnie jest na ulicy Katowickiej koło Kaktusa, na przystanku przy Tesco itd i itp. Można rzec, że opanowali w mieście wszystkie ławki. Kursują za darmo autobusami. Słoiki i opakowana po jedzeniu i resztkami jedzenia z darmowej lodówki walają się po chodnikach. Zwracają i wydalają gdzie popadnie.

edek29.08.2018 10:10

Cale szczęście ze zdazyli bo by je zgrilowali !!!

Prawdomowny29.08.2018 8:26

Nowe, przyjazne przestrzenie.

Gość29.08.2018 8:04

Wczoraj osoby pijane cały dzień spały na ławkach przed piekarnią "Kłos, "Centrum miasta. Gdzie są służby, rzekome patrole. Izba wytrzeźwień potrzebna od zaraz.