Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
5 września 2018

Gadowski: "PiS wziął miliony" i likwiduje górnictwo

Gadowski: "PiS wziął miliony" i likwiduje górnictwo
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Poseł Krzysztof Gadowski twierdzi, że PiS likwiduje polskie górnictwo, wprowadza nowe podatki i finansuje swoich działaczy partyjnych.

- PiS wziął miliony, a wdowy i sieroty czekają na rekompensaty za węgiel. Nie tak miało być! - mówił podczas wtorkowej konferencji prasowej Śląskiej Platformy Obywatelskiej poseł z Jastrzębia-Zdroju, Krzysztof Gadowski.

- PiS obiecywał złote góry. Wspaniały rozwój górnictwa. A co dzisiaj mamy? PiS likwiduje górnictwo. Likwiduje kopalnie. Likwiduje miejsca pracy. Likwiduje kopalnie, która ma złoże, ma koncesję do 2030 roku (kopalnia „Krupiński”). I mówi się nam, że wszystko jest dobrze. Obiecuje górnikom, że wróci do deputatu węglowego. A co robi? Minister energii wprowadza zapisy, które doprowadzają do likwidacji całego deputatu węglowego. Sami wzięli miliony, a do dzisiaj pozbawili wdowy i sieroty górnicze choćby na rekompensaty za zabrany im węgiel. Nie mówi się o tym, że prawie 258 tys. kolejarzy otrzymuje z budżetu państwa prawie 400 mln zł za deputat węglowy - przekonywał poseł Gadowski.

Podczas konferencji posłowie Platformy wskazywali również na podwyżkę cen prądu, wody, wprowadzenie 34 nowych podatków, a także na wysokie premie dla funkcjonariuszy partyjnych podporządkowanych obecnej władzy.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pożar wysypiska. 60 strażaków w akcji Pożar wysypiska. 60 strażaków w akcji

Jar wygląda jak śmietnik Jar wygląda jak śmietnik

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (69)
blazej09.09.2018 12:10

Ten Gość niema wstydu,kilka lat wstecz prawie zniszczyli Górnictwo "Będziemy wygaszać kopalnie",takich jak on to do budowlanki i po 12godzin dziennie zasuwać bo do niczego innego sie nie nadajecie jako p o,nie obrażając budowlanców bo ciężko pracują..........

B.09.09.2018 11:21

P.Gadowski...toś sobie strzelił samobója.takie rzeczy to moze Pan opowiadać gdzięś w Polsce ale nie u nas.

andrzej m.08.09.2018 19:02

Czy to ten krzysztof g. który całe życie żył z podatków braci górniczej?

miro08.09.2018 18:34

i super!!!...rugać go...gdzie był przez te wszystkie swoje kadencje kiedy peło wykańczało społeczeństwo swoimi aferami i złodziejstwem!!! wtedy nie było kasy na nic dla zwykłego obywatela!!! teraz widać różnicę od 3 lat...nareszcie widzę normalność w tym kraju...no może jeszcze trochę poprawić ale jest ok.!!!

jas-mos08.09.2018 16:39

Panie Pośle proszę się zapytać ministerstwo energii ile JSW straciła z funduszu stabilizacyjnego w TFI ALTUS.

To prawda08.09.2018 15:17

Ty wiesz ilu ludzi przez Ciebie nie dożyje Emerytury za prace w naprawdę ciężkich warunkach przez 7 dni w tygodniu. Czy Ty wiesz ile osób Ciebie i twoje ugrupowanie Cmentarnych Hien przeklina .
Nawet umarłym ukradliście część zasiłków pogrzebowych Nie patrzyliście nawet na to czy tacy zmarli pracowali 10 czy może aż 50 lat. Rządziliście za ukradzione czyli trwoniliście co Wam się udało perfidnie przywłaszczyć jak np" II filar " gdyż nie mieliscie pieniędzy na wykup obligacji SP.które NFI wcisneliscie.

stach08.09.2018 11:00

Żenada !!!

Pokaż wszystkie opinie (69)