Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
13 września 2018

JSW: Odwołanie prezesa przełożone czy nieaktualne?

JSW: Odwołanie prezesa przełożone czy nieaktualne?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W czwartek Rada Nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej miała zajmować się zmianami w składzie zarządu JSW. Przewidywano odwołanie prezesa Ozona. Najnowsze informację mówią, że posiedzenie w tej sprawie zostało odłożone.

Jak poinformował portal parkiet.com w tym tygodniu, a na pewno przed wyborami samorządowymi, nie dojdzie do odwołania prezesa JSW Daniela Ozona. Posiedzenie Rady Nadzorczej w tej sprawie zostało odłożone w czasie.

Odwołanie Ozona miało związek z konfliktem pomiędzy nim a ministrem energii Krzysztofem Tchórzewskim, który nadzoruje spółki węglowe. Konflikt ten był już od dłuższego czasu, ale ostatnio doszło do otwartej wojny i wzajemnych oskarżeń, głównie za pośrednictwem mediów.

Na łamach parkietu Ozon poinformował, że był naciskany, aby pieniądze z JSW przeznaczyć na działalność, która nie ma związku z profilem spółki, jak na przykład zakup akcji w jednej z firm budowlanych.  

Związkowcy z JSW na wieść, że możliwe jest dowołanie prezesa wystosowali list otwarty do premiera Morawieckiego i ministra energii Tchórzewskiego z poparciem dla Ozona. Domagali się zaprzestania „rozgrywek politycznych” i w mocnych słowach zaapelowali do rządu o opamiętanie.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Czy JSW straci miliony złotych? Czy JSW straci miliony złotych?

"Nie oczerniaj górnika". Apelują włodarze miast  [video] "Nie oczerniaj górnika". Apelują włodarze miast [video]

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (24)
Fabryka czekolady zaprasza13.09.2018 20:40

Jak się komuś praca w kwk nie podoba to zwolnić się czy ktoś gdzieś napisał że poza górnictwem niema życia czy pracy iść i korzystać a nie narzekać górnictwo dla twardych to nie waflownia więc wafle nie narzekać a zwalniać się.

Tadek13.09.2018 20:00

Emil z przodka... 100% racja! !! Borynia = mobing i zestresowani pracownicy. Zanikły stosunki międzyludzkie. !!! Zofija - prawie brak wydobycia, pełno wody na dole i bhp z JZR( zero pojęcia o wydobyciu - tylko dużo w gębie! !!) Jas mos - utrzymują zofija i feduja swoje... garstka ludzi to trzyma... oby jak najdłużej fedrowal! !! Narzędzia na zespolonej to lata 80-90 łaźnie to dla niewolników są lepsze, to obraz zespolonej...Sz.B.

Emil z przodka13.09.2018 18:11

Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) w szybkim tempie wprowadza unikatowe w skali świata rozwiązania służące poprawie bezpieczeństwa górników. Wczoraj news o dymisji prezesa a dzisiaj inwestycja w bezpieczeństwo pracownika ... już nie drony , autobusy na wodór , samochody elekryczne... prezes się opamiętał ? wrócił z obłoków na ziemię , jeszcze niech się przejedzie po kopalniach zobaczy w jakich warunkach pracują górnicy jakie mają narzędzia z lat 70 -tych , niech spyta dozór wyższy dlaczego załoga idzie pieszo 2,5 km do przodka niech idzie zobaczyć jak wygląda WC na łażni ( tylko nie po posiłku) Tak wygląda górnictwo z perspektywy górnika , a nie z perspektywy DRONA.

do godz. 14.1513.09.2018 16:04

Walisz błędy więc najpierw ćwicz pisanie, a potem dopiero komentowanie. Nierób to jesteś ty i nikt więcej!!!

Gość13.09.2018 15:43

Do Gość
Dziś o 14:15

A przed nauką na zajezdni był lebrem kalfaktorem.

Jonek13.09.2018 14:46

Premia do 20 pazdziernika

Tobi13.09.2018 14:44

Dariusz: więcej niż myślisz i nie życzę sobie inwektyw co do swojej osoby. Jeśli nie wiesz co to inwektywa to zajrzyj do słownika.

Gość13.09.2018 14:15

matusiak to nieroba z zajezdni tam sie uczył i studjował

Bociek13.09.2018 13:37

Prezesik pozwala związkowcom a związkowcy prezesikowi a reszta nie gadać tylko zapierda..c

Ćwikła13.09.2018 13:14

A już myślałem że mnie największego pisiora z borynie mianują prezesem.

Pokaż wszystkie opinie (24)