Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 28°23°
4 listopada 2018

Otwarto ogrzewalnię, a bezdomni śpią na klatkach i ulicach

Otwarto ogrzewalnię, a bezdomni śpią na klatkach i ulicach
fot. kb /jastrzebieonline

Kilka dni temu otwarto ogrzewalnię dla bezdomnych. Jednak osoby te nadal wolą szukać schronienia przed zimnem na klatkach schodowych.

Z myślą o bezdomnych po raz kolejny uruchomiono ogrzewalnię dla bezdomnych, która mieści się przy ulicy Północnej. Można tam znaleźć schronienie przed zimnem, zaparzyć herbatę czy wykonać podstawowe zabiegi higieniczne. Jednak nie wszyscy bezdomni chcą skorzystać z tego schronienia.

W czasie weekendu Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju odnotowała zgłoszenia o bezdomnych przebywających na klatkach schodowych w blokach. Za każdym razem osoby te zostały poinformowane o możliwości udania się do ogrzewalni. Niestety, nie wszyscy wyrazili na to chęć. Bezdomnych można spotkać też na jastrzębskich ulicach, śpiących na ławkach czy mieszkających w dzikich obozowiskach. 

Warunkiem korzystania z ogrzewalni jest zakaz picia alkoholu w pomieszczeniu, z tym część osób bezdomnych ma problem.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Bezdomni nie chcą pomocy - wolą podziemia i ławki Bezdomni nie chcą pomocy - wolą podziemia i ławki

"Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze" "Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (22)
Ali23.11.2018 13:09

Nie można pomagać skoro pomocy nie chcą przyjąć. Myślałem, że to wolny kraj- skoro ktoś tak chce żyć to co nam do tego. Dlaczego wszyscy chcą bardziej niż ONI ?

#R05.11.2018 14:44

Zostawić ich samemu sobie ! Nie pomagać a tępić ja tylko się da

szczepionkowy faszyzm05.11.2018 13:29

Kiedyś mieszkałem w jednym bloku, do którego przychodziło śmierdzące towarzystwo. Poprosiłem, aby wyszli i nie wracali (mają gdzie się ogrzać). Jeden wyszedł. Pozostali musieli, bo wytłumaczyłem im to "niewerbalnie"... Od tej pory był spokój.
Uwaga: wcześniej sąsiedzi kilka razy dzwonili po służby, ale co oni mogą? Wyprowadzili ich i tyle, a za 5 minut wracali...
Nie jestem z tego dumny, ale do nich (w większości) inny język nie trafia.

???04.11.2018 22:00

Teraz muszą tam być trzeźwi? Przecież w takim układzie to będzie całą zimę stało puste. Mam nadzieję, że to nie jest prawdziwa informacja.

lokator 04.11.2018 19:00

pasaz na warszawskiej niema jak przejsc ,lawki kolo galerii zajete gzie jest S M ,pytam kto ma wieksze prawo zwykly obywatel czy menele .

Zeb04.11.2018 17:59

Gdyby chciał wytrzeźwiec i poszedł na terapię na wrocławską to po 5- minutach wylatuje bo brzydko pachnie nawet alkoholik "musi jakoś wygladac"

mika04.11.2018 15:22

Trzeba tym ludzio pomagać, akw rozumnie. Można się znaleźć bardzo szybko na ulicy; np. Wychodzę z więzienia, w moim mieszkaniu jest już inny konkubin. Jeszcze do tego jak zgubię dowód a nie mam zameldowania, to jestem w błędnym kole, nie załatwię dowidu bez zameldowania i nie załatwię zameldowania bez dowodu - jestem na ulicy.

Pokaż wszystkie opinie (22)