Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
7 listopada 2018

Uwaga! Będą kontrole w jastrzębskich firmach

Uwaga! Będą kontrole  w jastrzębskich firmach
fot. UM Jastrzębie

Jastrzębski Urząd Skarbowy wytoczył wojnę tak zwanej szarej strefie. Należy spodziewać się kontroli firm działających na terenie Jastrzębia.

W pierwszej kolejności działania służb skarbowych skoncentrowane są na branżach, które zostały określone jako najbardziej narażone na występowanie w nich szarej strefy, są to: gastronomia, budownictwo oraz mechanika pojazdowa.

Skrupulatnie sprawdzana jest rzetelność ewidencjonowania obrotów przy zastosowaniu kas rejestrujących. Działania te są prowadzone w sposób ciągły, także poza godzinami uznawanymi za tradycyjne godziny działania urzędów. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości, punkt sprzedaży sprawdzany będzie powtórnie. Jeśli nieewidencjonowanie obrotów nadal będzie się powtarzało, sprawa zostanie skierowana do sądu.

Czynności kontrolne są prowadzone również w innych obszarach, w których stwierdzane są uchybienia.

- Intensywne działania podejmowane są także w stosunku do tych podmiotów, u których poziom deklarowanych obrotów jest nieadekwatny do rzeczywistych rozmiarów działalności. W tych przypadkach jedynym sposobem na uniknięcie sankcji karnych skarbowych będzie dobrowolne złożenie korekty deklaracji po otrzymaniu zawiadomienia o zamiarze wszczęcia kontroli podatkowej lub bezpośrednio po zakończeniu kontroli podatkowej, zanim wszczęte zostanie postępowanie podatkowe - informuje jastrzębski Urząd Skarbowy.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Na granicy państwa wprowadzają kontrole Uwaga! Na granicy państwa wprowadzają kontrole

W weekend wzmożone kontrole policji W weekend wzmożone kontrole policji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (31)
Jeremi11.11.2018 14:00

Niech sprawdzą Zakłady stolarskie, gdzie robia meble a nie dają rachunków więc to wszystko na lewo. Rok temu robiłem na 11 Listopada i nie dali żadnego rachunku a kase niezła skasowali.

Gość zołza z zofiówki 08.11.2018 23:48

Weżcie się za Żabki, i Fresze większość pracowników pracuje tam na czarno, ajentowi to na rękę -liczy się kasa (cała góra o tym wie i nikt nic nie robi) .Nikt nie widzi ludzi tyrających tam od 9 do 17 godzin dziennie w tych zielonych polarkac. 12 listopada ogłoszono dniem wolnym od pracy jako święto państwowe i zgadnijcie kto będzie hanlował CPNy i Zabki.

Koko08.11.2018 16:23

Firma telekomunikacyjna nazwa zaczyna sie na Art zatrudnia wszystkich pracownikow z najniższą krajową dwie osoby na działalności gospodarczej. A około 2000zl każdy dostaje pod biurkiem. I nikt nie jest w stanie z tym zrobić. Prezes kończy budowę 3 domu.

Popis08.11.2018 16:12

Są tacy co pracują po 18 godzin dziennie żeby zarobić na opłaty,, ale sa też tacy co pracują dwa dni w tygodniu, zrobią dwie imprezy (wlasciciel knajpy). Od pn do pt. knajpa zamknięta, więc kontroli raczej się nie obawiają. Żyć nie umierać.

patriota08.11.2018 11:46

czyżby to był koniec szarej strefy - kapusie do dzieła

Seba08.11.2018 7:35

Mam znajomego mechanika od jesieni do wiosny zawiesza działalność a normalnie wykonuje usługi a nie płaci podatków mówi a co tam to tylko dla znajomych.Brac się za nieuczciwych .

Eye of the beholder08.11.2018 7:31

I ty Gościu myślisz że Ci przedsiębiorcy z własnej pazerności tak robią? Niestety do takich wybiegów zmusza ich państwo nakładając coraz to nowe podatki ZUS i inne haracze. Uświadomienie cię, niemal 60% Twojej Pensji zabiera Państwo, jakieś 20%w podatkach i żusach musi dopłacić przedsiębiorca. Robią tak żeby się utrzymać

Pokaż wszystkie opinie (31)