Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 23°15°
11 grudnia 2018

Dzięki posłowi Matusiakowi powstaje sala koncertowa?

Dzięki posłowi Matusiakowi powstaje sala koncertowa?
fot. nadesłane przez czytelnika

Niedawno głośna była spraw billboardu, na którym poseł Grzegorz Matusiak sugerował, że przyczynił się do budowy boiska Kamila Glika, teraz pojawiły się banery mówiące o skuteczności w pozyskiwaniu funduszy na budowę sali koncertowej przy szkole muzycznej.

Tym razem z baneru ze zdjęciem posła Grzegorza Matusiaka można dowiedzieć się, że budowa sali koncertowej przy Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Jastrzębiu-Zdroju to koszt ok. 13 mln zł. Obok istnieje dopisek: „Grzegorz Matusiak. Działać skutecznie”.

Komu właściwie szkoła muzyczna zawdzięcza tak hojną dotację, która przyznało ministerstwo kultury i dziedzictwa narodowego?

- O środki na budowę sali koncertowej przy naszej szkole zabiegałem już do 10 lat. Nie można powiedzieć, że jakaś jedna konkretna osoba przyczyniła się do tego, że dotacja została przyznana. Na przestrzeni tych wszystkich lat wiele osób zarówno z Jastrzębia, jak i spoza niego podejmowało działania, które zaowocowały przyznaniem pieniędzy. Tym wielu przyjaciołom szkoły dziękuję z całego serca - mówił dyrektor PSM I i II stopnia prof. dr hab. Stanisław Śmietana.

Środki na budowę sali koncertowej pochodzą z funduszy europejskich, przekazanych za pośrednictwem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Koszt budowy sali koncertowej to w sumie nieco ponad 15 mln zł.

Do chwili obecnej nie udało się skontaktować z posłem Grzegorzem Matusiakiem, aby poznać jego stanowisko w tej sprawie. Jeśli tylko poseł nadeślę swoją wypowiedź redakcja niezwłocznie ją opublikuje.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Czy poseł Matusiak zostanie wiceministrem? Czy poseł Matusiak zostanie wiceministrem?

"Solidarność": PiS gorsze od PO. Nepotyzm "Solidarność": PiS gorsze od PO. Nepotyzm

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (87)
byk14.12.2018 19:13

Obrzydliwość z strony Matusiaka! Pycha się pcha na afisze. Pokory trochę, bo kiedyś Bóg da ci człowiecze zaryć, abyś nauczył sie pokory. Bóg pysznym się sprzeciwia a pokornych wywyższa.

gość14.12.2018 16:31

Póki dzban wodę nosi póki mu się ucho nie urwie.... Chyba już się zaczęło....

gość13.12.2018 16:09

Oczxywiście, że dzięki Panu Posłowi Matusiakowi. Dyr Śmietana mówi wyraqźnie, że 10 lat czyniono starania i nic. To dzieki Panu Matusiakowi Miasto otrzymało ok. 13 mln zał na budowę sali koncertowej!!! Wiadomo, że ten drugi poseł jeszcze nic nie załatwił dla tut. Mieszkańców!!!

mat13.12.2018 15:35

Panie Matusiak jesteś pan żałosny, a temat The New Jas Times znamy i na zawsze ci zapamiętamy.

Arek13.12.2018 14:17

Widać że wszystko w tym mieście jest dzieki temu posłowi...........

Gość zołza z zofiówki 13.12.2018 0:19

Taki baner nad łóżkiem ,koniec z antykoncepcją hihihi

Gość12.12.2018 23:09

Shrek i jego wiedźma z bagien bronią posła. Niejaki kosmos miesza szreka z błotem. Fejsbuk zawsze prawdę ci powie. Czytaj Fejsbuk

Pokaż wszystkie opinie (87)