Życzenia Wielkanocne

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°
11 grudnia 2018

Uwaga! Autobusy mają opóźnienia

Uwaga! Autobusy mają opóźnienia
fot. MZK

Wtorek jest pierwszym dniem zimowego sezonu, w którym pasażerowie komunikacji miejskiej odczuli niedogodności. Oczywiście chodzi o opóźnienia w kursowaniu autobusów. 

Zima rządzi się swoimi regułami, którym muszą podporządkować się m.in. kierowcy, także ci pracujący w komunikacji miejskiej. Niestety często pozostają bezradni. Opóźnienia występują i serdecznie za nie przepraszamy. Niestety będą występować nadal, ponieważ prędkość autobusu w zimowych warunkach drastycznie spada.

- Wewnętrzna statystyka Międzygminnego Związku Komunikacyjnego pokazuje, że największe utrudnienia występują na najdłuższych liniach, m.in. E-3 i 131. Newralgiczny odcinek to trasa Wodzisław – Rybnik. Standardowo średnia prędkość wynosi tutaj 36-38 km/h. Podczas opadów śniegu lub gołoledzi jest to 15-17 km/h. W największych miastach obsługiwanych przez MZK prędkość ta wynosi ok. 20 km/h. Dla kierowców najważniejsze jest bezpieczeństwo, dlatego też prędkość jazdy wyznacza najwolniejszy pojazd jadący przed autobusem - informuje Rafał Jabłoński, rzecznik prasowy MZK. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zobacz plan jazdy autobusów w święta Zobacz plan jazdy autobusów w święta

MZK: Będzie nowy rozkład jazdy i ekologiczne autobusy MZK: Będzie nowy rozkład jazdy i ekologiczne autobusy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (22)
Gość12.12.2018 17:57

To że autobusy firmy Warbus są brudne i w środku śmierdzi to pikuś, jak to jest Panie rzecznik że jeden autobus w/w firmy wykonuje kilka Lini na 1 kursie, Pan Benedykt L. i rzecznik dobrze wiedzą o czym mowa. Brak kierowców i niesprawne Scanie firmy Warbus zmuszają MZK do takich przekrętow, mieszkaniec miasta tępy jest i się nie zorientuje, a pieniądze podatnikow płyną do kasy MZK z urzędu Pani Prezydent proszę otworzyć szeroko oczy, i popatrzeć jak marynowane są pieniądze w MZK.

Monika12.12.2018 12:49

To żadna nowość 107 spóźnia sie codziennie a do tego wulgarność kierowców - pyskówki, do tego wyjeżdżają wymuszając np z pod ośrodka egzaminowania kierowców , ze Zdroju nie wspominając już ze kierunkowskazów nie włączają wogole bo oni maja pierwszeństwo! Wczoraj byłam świadkiem jak kierowca samochodu osobowego zatrzymał sie na pasach i przechodziła młoda dziewczyna autobus nie zatrzymał sie o mało by jej nie potrącił dobrze ze dziewczyna zatrzymała sie i poczekała istne hamstwo !!!

Mieszkanaka12.12.2018 8:43

Mieszkańcy Jastrzębie miejcie na uwadze, iż sławetna Firma Warbus, której tak MZK na czele z BL i jego popleczniczkami grubą G i małą D bronią jeździ na łysych oponach, bez obsług, przeglądów, oprócz tego pojazdy są brudne i wiecznie spóźnione.

Pani Zima12.12.2018 8:27

Benedykcie Lanuszny," nie idźcie tą drogą".

Gość12.12.2018 6:13

Zbiurokratyzowane MZK, ogłosiło stan klęski, spadło 1,5 cm śniegu, temp. +1, dzisiaj Warbus ma znowu opóźnienia, wypadają kursy, linie, biurokracja z MZK ma wolne.

Natala11.12.2018 23:27

Tak to prawda, kierowcy PKM - u są uprzejmi. Pozostali kierowcy też są mili.A co ty Edku sobie myślałeś? Masz coś do kierowców?

Edek11.12.2018 21:36

Wole warbusa od pkm bo kierowcy sa chociaż mili i mają lepsze autobusy niz te jastrzebskie solarisy

Pokaż wszystkie opinie (22)