Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
18 grudnia 2018

Wpływy z mandatów wyniosą ok. 1 mln zł

Wpływy z mandatów wyniosą ok. 1 mln zł
fot. shutterstock

Przedstawiciele gmin zrzeszonych w Międzygminnym Związku Komunikacyjnym przyjęli budżet na 2019 rok. Szacuje się, że wpływy z mandatów wyniosa ok. 1 mln zł. 

Jak informuje Międzygminny Związek Komunikacyjny, dochody przyszłorocznego budżetu kształtują się na poziomie 44 mln 824 tys. zł. Zakłada się, że wpływy ze sprzedaży biletów wyniosą 11,4 mln zł i będą wyższe o 450 tys. zł. Kwoty te nie uwzględniają dopłat miasta Jastrzębie-Zdrój na bezpłatna komunikację dla uczniów i studentów, która wynosi 1 mln 296 tys. zł. Dotacja gmin członkowskich wyniesie bisko 31,5 mln zł. Wpłaty samorządu województwa, powiatu rybnickiego i innych gmin na realizację komunikacji przez MZK to kwota 400 tys. zł. Wpływy z mandatów szacuje się na ok. milion złotych. 

Wydatki kształtować się mają na poziomie dochodów. Najwięcej trafi do firm przewozowych obsługujących komunikację. To kwota 32,5 mln zł. Na administrację zamierza się wydać 4 mln 370 tys. zł. Dotacja przekazana innym podmiotom na realizację komunikacji na terenie MZK wyniesie 3,5 mln zł. Przepisy nakładają na gminy członkowskie obowiązek płacenia za komunikację jednie za pośrednictwem Związku, którego są członkiem. Pieniądze trafią do Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej na częściową obsługę Czerwionki-Leszczyn, a także do Rybnika, który realizuje częściowo komunikacje na terenie Marklowic, Pszowa, Radlina, Rydułtów, Żor i Czerwionki-Leszczyn oraz do Starostwa Powiatowego w Pszczynie. 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Na razie nie będzie komunikacji za "0" zł Na razie nie będzie komunikacji za "0" zł

Maksymalnie 30 osób w autobusie miejskim Maksymalnie 30 osób w autobusie miejskim

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
do Kierowca18.12.2018 14:51

Trzeba czytać pierwsze zdania a nie nagłówki bo brednie piszesz nie na temat.

liberał18.12.2018 13:40

Proponuję rozwalić im budżet. Na złość NIE JEŹDZIJMY NA GAPĘ!!!

Kierowca18.12.2018 12:05

A wystarczy być normalnym za kierownicą, żeby nie płacić.
Dobrze, że są tacy głupi, bo zasilają dodatkowymi pieniędzmi budżet państwa.

a18.12.2018 11:47

Malo jest rzeczy bardziej chorych niz budzetowanie wplywow z mandatow.