Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 23°15°
18 grudnia 2018

Są pieniądze dla wdów i sierot po górnikach

Są pieniądze dla wdów i sierot po górnikach
fot. JSW / Agnieszka Materna

Senat przyjął ustawę o wypłacie należnego ekwiwalentu za węgiel dla wdów i sierot po zmarłych górnikach.

Ustawa umożliwia wypłatę rekompensat z tytułu utraconego prawa do deputatu węglowego dla ponad 24 tys. osób, którym w przeszłości odebrano to świadczenie, czyli głównie wdów i sierot po zmarłych górnikach. W budżecie państwa zarezerwowano na to kwotę ok. 241 mln zł.

Ten akt prawny jest uzupełnieniem wcześniejszej ustawy z października 2017 roku. Na jej mocy grupa uprawnionych osób, ok. 212 tys., otrzymała 10-tysięczne rekompensaty. Budżet państwa przeznaczył na to 2,1 mld zł.

Ustawę musi jeszcze odpisać prezydent, aby stała się obowiązującym prawem.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kto rządzi w JSW?  Niezaksięgowany węgiel? Kto rządzi w JSW? Niezaksięgowany węgiel?

Pięciu kandydatów na stanowisko prezesa JSW Pięciu kandydatów na stanowisko prezesa JSW

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (25)
basia21.12.2018 23:47

Nareszcie! Łaski nie robią, zabrali to trzeba oddać tylko czy odsetki będą za zwłoke? Bo jak ja nie zmieszcze sie w terminie to zaraz naliczają...

Ewa20.12.2018 3:45

Ludzie to świnie tak nie życzyć jeden drugiemu. Setki tysięcy ginie pod biurkami w rządzie sami sobie wypłacaja i to jest w porządku. Jeżeli wdowa otrzymywała deputat węglowy to rekompensata się należy. A nie ze nagle zjawiła się i chce kasy. Ludzie naprawdę trochę serca.

Kukulska19.12.2018 22:55

Jak zawsze plucie jadem...bo żal dupsko ściska!

byk18.12.2018 19:05

Dlaczego inne wdowy i sieroty w Polsce nie dostaja pieniędzy. Już mam dośc tych górników i ich drenowania pieniędzy z kasy państwowej! Niech znajdzie sie w końcu ktos mądry rządzący i to ukruci!

Adi 18.12.2018 17:11

Zlodziejski kraj wegiel wrocil do jsw dkaczego nie do srk wczesniej babka mowila a macie w jsw a teraz gdzie jest wegiel

T18.12.2018 17:04

Jak zwykle nienawiść i zazdrość. Jak by wam dawali było by dobrze prostackie wpisy.

Adi 18.12.2018 16:26

Kasa wywalona w bloto

Pokaż wszystkie opinie (25)