Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 18°14°
EkoOkna
14 stycznia 2019

W szpitalu brakuje pielęgniarek. Będzie mniej łóżek?

W szpitalu brakuje pielęgniarek. Będzie mniej łóżek?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Ministerialne rozporządzenie dotyczące minimalnej liczy pielęgniarek na oddziałach szpitalnych, spowodowało sporo zamieszania. W WSS nr 2 brakuje średniego personelu medycznego.

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 2 W Jastrzębiu-Zdroju dokonano analizy liczby pacjentów, stopnia wykorzystania łóżek (tych zajętych i tych w stanie gotowości), wzięto również pod uwagę przyjęcia planowe i tzw. ostre.

Jak informowała dyrekcja WSS 2,  podjęto decyzję, pozytywnie zaopiniowaną przez radę społeczną, dotycząca zmiany liczby łóżek, co w żadnym wypadku nie spowoduje ograniczenia udzielania świadczeń na rzecz naszych pacjentów. Zmiany dot. następujących Oddziałów: Oddział Chirurgiczny Ogólny, Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, Oddział Otolaryngologii, Oddział Kardiologiczno-Wewnętrzny, Oddział Okulistyki, Oddział Neonatologiczny.

- Pomimo, iż doszło do zmiany nadal brakuje 27 pielęgniarek, przy czym należy podkreślić, że nie wprowadzając zmian stanęlibyśmy wobec braku 43. Na dzień dzisiejszy podjęliśmy wszelkie możliwe działania w celu pozyskania personelu pielęgniarskiego - mówi Marcelina Twardowska, rzecznik prasowy WSS 2.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Niebezpieczna droga do prosektorium Niebezpieczna droga do prosektorium

Będzie kontrola izby przyjęć Będzie kontrola izby przyjęć

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (19)
realnie myślący16.01.2019 7:01

Czyżby początek końca naszego szpitala?

pacjent15.01.2019 23:48

Pielęgniarek mało a co z salowymi zarabiają groszę a zapierdzielają same na całym oddziele

do "do PO"15.01.2019 12:55

Jak zwykle oszukujesz. W jakim celu? Czy należysz do podziemia zorganizowanego przez PiS, które ma na celu zniszczyć nasz kraj?
Przypominam ci, że o likwidacji szpitali i oddziałów mówił rok temu minister zdrowia. Twierdził, że już w lecie szpitale będą czekały na chorych i walczyły o nich. Choć to było nielogiczne, zwolennicy PiS przyjęli te nowinki z radością. Potem ten minister znikł. Jest coraz gorzej. Nawet do lekarza podstawowej opieki należy się zapisywać na kilka dni naprzód. Rząd PiS doskonale wiedział co robi. Dążyli do zniszczenia opieki zdrowotnej. I ją nadal realizują. Na protest pielęgniarek rząd nie zareagował. Obiecał podniesienie stawek w przyszłości. Postąpił jak zwykle. Wygląda to na celowe działania, bo premier Morawiecki chwali się dużo większymi przychodami do kasy państwowej. Ale tych pieniędzy nie widać. A jak na coś wydają, to na niby. Choćby budową nowoczesnego ogromnego lotniska, na którym nikt nie będzie lądował, przekopywanie mierzei Wiślanej, na którą nawet niema pozwolenia, itd.

pacjent15.01.2019 12:41

Tylko tak dalej - od pielęgniarki wymaga się wyższego wykształcenia , żeby za marne pieniądze wycierała tyłki to co się dziwić , że ich brakuje

Gość14.01.2019 23:54

Bilans na zero. Nie ma pielęgniarek nie ma. Łóżek i po problemie

załamany14.01.2019 21:40

Kapitalizm sam sobie krzywdą,bo... ludzie bardzo szybko uczą się wartości wymiennej.
Za darmo pracować niewielu się zgadza.

mysz14.01.2019 17:34

"Lekarze największa wartością" pamiętacie kto to powiedział????Niech za.......

Pokaż wszystkie opinie (19)