Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 21°18°
4 marca 2019

A może pociągiem do Pragi?

A może pociągiem do Pragi?
fot. pixabay

Mieszkańcy naszego regionu, także jastrzębianie, mają możliwość pojechania pociągiem do Pragi. Wystarczy udać się na stację kolejową w Czeskim Cieszynie. Koszt biletu w jedną stronę to ok. 40 zł.

400 km odcinek, jaki łączy Cieszyn z czeską stolicą można pokonać wygodnie, jadąc pociągiem. Z Czeskiego Cieszyna do Pragi odjeżdżają pociągi przewoźników České dráhy, RegioJet oraz Leo Express.

Podróż pociągiem zajmuje od ok. 3 godzin i 30 minut, do ok. 4 godzin. W ciągu dnia, w dni powszednie oraz weekendy, można skorzystać z kilkunastu połączeń.  Pierwszy bezpośredni pociąg do Czech odjeżdża z dworca w czeskim Cieszynie o godz. 3:30, natomiast ostatni pociąg do Pragi o godz. 18:40.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pociągi jeżdżą za darmo Pociągi jeżdżą za darmo

Z naszego regionu można pociągiem dojechać na Hel Z naszego regionu można pociągiem dojechać na Hel

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
Radio Teheran05.03.2019 16:29

Także jastrzębianie, mają możliwość pojechania pociągiem do Nanu Oya. Wystarczy udać się na stację kolejową w Colombo. Koszt biletu w jedną stronę to ok. 40 zł.

Swiat stoi otworem.

Gość05.03.2019 15:54

Do Karviny mamy bliżej i jest fajne połączenie z Karviny do Pragi z 1 przesiadką. Do Bohumina też mamy blisko i też fajne połączenie z Pragą. A jak kogoś interesuje to mamy darmową A1/D1 po czeskiej stronie z Ostravą. I z niej do Pragi to już sama przyjemność jechać. I nie trzeba pchać się do zasyfionego Cieszyna. Gdzie miejscowi Polacy myślą że są pępkiem świata z nakleją "jo je stela" Nawet Czesi z Czeskiego Cieszyna śmieją się z ich buractwa.

Marcin05.03.2019 15:39

Predzej to bym pojechal do Bohumina. Z tamtad dostane sie wszędzie. Bardziej bym byl za tym aby jastrzebie mialo polaczenie z Bohuminem, blizej, taniej, szybciej.

jaj05.03.2019 14:46

Te pociągi przez Cz. Cieszyn do Pragi jeżdżą już od dawna, żaden to news, a do tego brzmi jakby to specjalnie dla nas Czesi zrobili. Pisałem wiele razy, że trzeba odbudować linię kolejową do Zebrzydowic, potem domagać się zwiększenia częstotliwości pociągów na linii Zebrzydowice - Cieszyn (bo z Cieszyna do Frydka-Mistka przez Cz. Cieszyn jeżdżą, rzadko, ale jeżdżą), wtedy mamy cale Czechy w zasiegu, bo u nich kolej jest w porządku. Ale zamiast kolei woleli szlak rowerowy.

Anna05.03.2019 14:29

Z Bohumina blizej

jaj05.03.2019 14:17

Mieszkańcy naszego regionu, także Jastrzębianie, mają juz możliwość polecenia samolotem do Londynu - wystarczy dojechać do lotniska w Pyrzowicach. Ponadto jest też możliwość polecenia w kosmos - wystarczy dojechać do kosmodromu.
Nie róbcie sobie kpin, zróbcie normalną komunikację do Czech, do najbliższej stacji, albo chociaż do Cieszyna, wtedy opowiadajcie jakie to tam pociągi nie śmigają po czeskiej stronie. A śmigają, ładnie, szybko, a największym miastem w Czechach nie mającym kolei jest Orłowa, 3 x mniejsza od Jastrzębia, ale nigdy tam nie było. Tam żadnej linii nie zamknęli.

siuper05.03.2019 14:09

"Wystarczy udać się na stację kolejową w Czeskim Cieszynie" - rozklekotanym busikiem, który często zresztą sie spóźnia albo wcale nie przyjeżdża.

Pokaż wszystkie opinie (15)