Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
15 kwietnia 2019

Wiec poparcia dla jastrzębskich nauczycieli

Wiec poparcia dla jastrzębskich nauczycieli Zobacz więcej zdjęć
fot. Adam Łukasik

W niedzielę o godzinie 19:00 przed Zespołem Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego zorganizowano wiec poparcia dla strajkujących nauczycieli w naszym mieście. 

Podobne wiece odbywają się w całej Polsce i mają charakter manifestacji spontanicznej.  Ich celem jest wyrażenie poparcia dla strajkujących nauczycieli przez społeczeństwo.  W Jastrzębiu na pomysł zorganizowania takiej manifestacji wpadł Jarosław Ligas, wraz z Robertem Szymańskim.

- Chcieliśmy pokazać, ze wspieramy nauczycieli w ich słusznym proteście. Zwłaszcza, że obaj jesteśmy rodzicami dzieci w wieku szkolnym. Moja córka, absolwentka gimnazjum, musi walczyć o miejsce w liceum z tzw. podwójnym rocznikiem. Protestowałem również przeciwko przeładowanym podstawom programowym, co skutkuje powrotem do wiedzy encyklopedycznej. Jestem zbudowanym tym, co wydarzyło się w naszym mieście. Jastrzębianie pokazali prawdziwą a nie przyszywaną solidarność - mówił Robert Szymański.

Na demonstrację przybyła również prezydent Anna Hetman

- Bardzo się cieszę, że dzisiaj możemy tutaj być w tak bardzo różnorodnym składzie. Są przedstawiciele chyba wszystkich pokoleń. To jest bardzo ważne, abyśmy się wszyscy zintegrowali. Wszyscy trzymamy kciuki za to, aby ten protest był rozwiązany pomyślnie dla polskiej szkoły i nauczycieli. Walczymy o wyższe płace, ale też walczymy o lepszą edukację, o lepszą oświatę, o edukację XXI wieku, z prawdziwego zdarzenia - mówiła prezydent.

Wiceprzewodnicząca Rady Miasta i jednocześnie nauczycielka zaapelowała o wsparcie nauczycieli przez inne grupy społeczne.

- Nie robimy nic przeciwko naszym dzieciom, rodzicom. Chcemy godności dla nas i naszych dzieci. Górnicy! Prosimy was o wsparcie. Prosimy pracowników PKM. Rada Miasta była ostatnio za wami. Proszę o wsparcie wszystkie grupy pracownicze w naszym mieście. Jesteśmy dla was, wy dla nas, musimy być razem. Wspieramy się! - mówiła Iwona Rosińska.

Podczas demonstracji nie zabrakło uczniów - gimnazjalistów i maturzystów, którzy wyrażali poparcie dla swoich nauczycieli. Dorośli doceniali pracę swoich byłych pedagogów. A nauczyciele deklarowali przywiązanie do uczniów.

Zobacz relację video 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Sytuacja JSW jest zła? Górnicy będą protestować? Sytuacja JSW jest zła? Górnicy będą protestować?

Postępujący paraliż jastrzębskiej fizjoterapii Postępujący paraliż jastrzębskiej fizjoterapii

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (101)
ulka19.04.2019 5:21

Zle to wymyslil ich przewodniczacy, termin strajku uderzyl nie w Rząd a w uczniów.
Teraz nic dziwnego ze coraz mniej ludzi jest za tym strajkiem

Profesor mniemanologii stosowanej18.04.2019 6:25

Ten strajk powinien się odbywać podczas oddawania głosów w wyborach do parlamentu europejskiego. Zazwyczaj komisje wyborcze znajdują się w szkołach, a niejednokrotnie w ich skłądzie są właśnie nauczyciele. A tak jesteśmy świadkami akcji ewakuacji, kiedy to nasze najzdolniesze elity prą ile sił w nogach na szczyty UE!

Anna17.04.2019 8:15

Więcej ludzi poparłoby strajk nauczycieli gdyby odbywał się w innym terminie. Szkoda, że nie zaczął się np. na początku marca. Wybór przed samymi egzaminami nie był chyba do końca przemyślany. Chciano zaszachować egzaminami, teraz maturami i to nie podoba się wielu osobom. Nie popieram!

Gość16.04.2019 20:58

Popieram!

Gość16.04.2019 13:22

Strajk!

Leon 16.04.2019 9:32

Trzymamy się. Strajk trwa!

gość16.04.2019 7:45

Dzięki wam - wszystkim obecnym - że nie daliście posłowi uprawiac kampanii i promocji. Tak działa poseł z gabinetu cieni. Tacy mieliby być w rządzie????

Ty me16.04.2019 6:48

Czym te dzieci ze szkolnictwa specjalnego sobie zasłużyły że te panie strajkują? Widać na tym wiecu jak emocjonalnie pikietowały,a może pokarzą swoje paski i porównamy te z tymi z normalnej szkoły.

WIEM16.04.2019 1:37

do górnik1962 JAK STRAJKOWALIŚMY W 2015R. TO NIE O PODWYŻKI TYLKO O TO ŻEBY NAS NIE SPRZEDALI NIEMCOWI CZY HINDUSOWI !!! ALE TO JEST FAKT ŻE PANI PREZYDENT HETMAN WTEDY MIAŁA GÓRNIKÓW GŁĘBOKO W D.... !!!! A TAK OGÓLNIE TO WIADOMO ŻE TEN PSEUDO STRAJK JEST TOTALNIE POLITYCZNY!!!

.15.04.2019 23:07

Nauczyciele są tymi, którzy stoją między ludźmi a ciemnotą i chamstwem.

Jak trudna i, niestety, niekiedy czasami bezowocna to misja - widzimy na codzień, w tym w komentarzach pod tym tekstem.

Teraz oni potrzebują naszego wsparcia. Nie zawiedźmy ich.

Pokaż wszystkie opinie (101)