Explozja Tańca

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
18 kwietnia 2019

Prezydent Hetman: "To działania polityczne"

Prezydent Hetman: "To działania polityczne"
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Radni Klubu Prawo i Sprawiedliwość zgłosili propozycję wypłaty dla nauczycieli  dodatku motywacyjnego.  We wniosku zobowiązali prezydent miasta do przygotowania takiej uchwały.

Jak do całej sprawy odnosi się prezydent Anna Hetman?

- Ani przepisy ustawy Karta Nauczyciela, ani przepisy wykonawcze do tej ustawy nie przyznają organom prowadzącym uprawnień do wprowadzenia „dodatku wyrównawczego” jako składnika wynagrodzenia nauczycieli. Wniosek taki jest działaniem politycznym. Jako miasto szukamy rozwiązań zgodnych z prawem - mówi prezydent Anna Hetman.

Także Międzyzakładowy Komitet Strajkowy jastrzębskich placówek oświatowych skrytykował propozycję radnych PiS.

- Ta propozycja to dla nas mydlenie oczu. Ma ona za zadanie pomóc rządowi spacyfikować nauczycieli, skłonić ich do ustąpienia. Można ją nazwać nawet próbą kupienia pedagogów. Wszystko po to, aby osłabić nasz protest i naszą determinację. Odwrócić uwagę od spraw istotnych – powiedzieli przedstawiciele MKS

Według propozycji radnych dodatek (dodatek zróżnicowany) miałby wynieść dla nauczyciela stażysty - 250 zł, nauczyciela kontraktowego - 200 zł, nauczyciela mianowanego - 150 zł, nauczyciela dyplomowanego - 100 zł. W sumie na ten cel miałaby zostać wydatkowana z budżetu miasta kwota prawie 1 mln zł. W przypadku przyjęcia tej propozycji dodatek miałby być wypłacany w terminie 1.07.2019 r. - 31.12.2019 r.

PiS proponuje jeszcze dwa inne rozwiązania. W drugim wariancie wszyscy nauczyciele mają otrzymać dodatek w takiej samej wysokości po 125 zł przez rok. Jest jeszcze trzeci wariant - wypłata dodatku w wysokości 3 proc. wynagrodzenia, a więc stażysta - 87 zł, kontraktowy - 160 zł, mianowany - 208 zł i dyplomowany - 266 zł. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Sytuacja JSW jest zła? Górnicy będą protestować? Sytuacja JSW jest zła? Górnicy będą protestować?

Postępujący paraliż jastrzębskiej fizjoterapii Postępujący paraliż jastrzębskiej fizjoterapii

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (45)
POKOmuna 22.04.2019 19:49

Hetmanowa angażuje się w strajk POlityczny! Towarzyszowi Broniarzowi zachciało się obalić rząd RP rękami nauczycieli! Niedoczekanie!

mrówka22.04.2019 19:18

dzięki Bogu że Pisiory nie rządzą w naszym mieście Bóg zapłać

gość22.04.2019 10:30

To niech przy okazji również przygotują Uchwałę wyrównującą dla pracowników UM bo dysproporcję wynagrodzeń są żenujące i jak dotąd nikt tego nie zauważa albo zwyczajnie nie chce zauważyć .Pracownicy UM w większości mają wykształcenie magisterskie czyli jak poszkodowani nauczyciele a zarabiają w średniej dużo mniej .

Jastrzebianka22.04.2019 7:33

Z góry zaznaczam nie jestem ani PiS ani POwcem ani inna partia polityczna ale jedziecie na to PiS ale przywileje zbieracie 500+300+ itp po to rękę wyciągacie bo nam wam się należy.na krowy i świnie daje Unia nie PiS i raz na rok nie co miesiąc,a gadanie o tym nagrywanie piosenek i puszczanie podczas niby strajku tego w necie przez nauczycieli to samo za siebie mówi że takim czymś też sieją propagandę.Zawod nauczyciela nie jest łatwy owszem ale wypłata mają adekwatna do ilości godzin przepracowanych.

też matka21.04.2019 22:05

Dziwne, moje dziecko nigdy nie wymagało korepetycji, świetnie sobie radzi w szkole. Może dlatego, że nie jest rozwydrzonym bachorem i wie co wolno a czego nie..?

Kama21.04.2019 16:55

Pani Prezydent A.Hetman uczestnicząc w wiecu popierającym strajk nauczycieli - czy to nie jest upolitycznienie?

Gość21.04.2019 13:44

Nauczyciel ma pracować 40 godzin. Większość nie jeździ na wycieczki spotkania z rodzicami 3 x w roku po pół godziny. Wstyd i hańba z tym pospolstwem uwazajacych się się panów inteligentow.

Hmmm...21.04.2019 12:48

@ 10:48 podpisuję się pod tym obiema rękami

do wczoraj, 10.4821.04.2019 10:43

Jako normalny rodzic przychylam się do wypowiedzi nauczyciela/ki. Poszła bym jeszcze dalej: zakaz wejścia do szkoły dla rodziców, babć i innych nadgorliwców, chyba że są zaproszeni/wezwani. Odprowadzam moje dziecko do drzwi szkoły i tam je zostawiam, niech radzi sobie dalej samo. Dlaczego moje dziecko jest narażone na styczność z obcymi dorosłymi osobami? Takie nadgorliwe mamuśki włażą do szkoły jak do swojej obory, przepychają, poszturchują inne dzieci, bo jej Brajanek, Alanek sa najważniejsi, muszą być przebrani i doprowadzeni pod salę. Potem te zagonione mamuśki stoją na korytarzu i plotkują 2-3 godziny i znowu odbieraja swoje Jessiki i znowu przepychają inne dzieci. Dyrekcja szkoły już wystosowała prośbę, aby rodzice nie wchodzili do szatni ale spotkało się to z wielkim oburzeniem mamusiek. Więc zostało po staremu.
Rozumiem nauczycieli, bo jest to niezapłacona robota, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy niepracujące mamuśki i ich przemądrzali mężowie uważają, że wszystko im się należy, a nauczyciel to śmieć , nierób i ich parobek. Praca nauczyciela w Polsce to wyrobnictwo i ciągłe upokorzenia, za marne grosze. Nie zdziwię się, że za kilka lat nie będzie chętnych do podjęcia takiej pracy. Ale o to chyba chodzi naszemu rządowi- obecnemu...

Matka Polka20.04.2019 22:20

Widac coraz wiecej komentarzy nauczycieli ktorych zabolala prawda na ich temat.
Wezcie sie w koncu za robote bo kiedys nauczyciele uczyli z pasja a teraz to dziecko bez korepetycji oczywiscie u poleconej kolezanki od nauczycielki, niczego sie nie nauczy.

Pokaż wszystkie opinie (45)