Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°17°
23 kwietnia 2019

Górniczy telefon zaufania - informują o nieprawidłowościach

Górniczy telefon zaufania - informują o nieprawidłowościach
fot. pixabay

Górniczy telefon zaufania działa przy Wyższym Urzędzie Górniczym od 2011 roku, przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. W ubiegłym roku łączono się z nim 109 razy.

Górniczy telefon zaufania działa przy Wyższym Urzędzie Górniczym od 2011 roku, przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Wszyscy pracownicy zakładów górniczych dzwoniąc pod numer telefonu (32) 736-19-47 mogą zgłaszać zauważone nieprawidłowości i niebezpieczne zdarzenia zagrażające ich zdrowiu, życiu i bezpieczeństwu pracy. 

Jak wskazuje Wyższy Urząd górniczy, oprócz telefonu mogą również do tego rodzaju zgłoszeń wykorzystać pocztę mailową (bhp.uwagi@wug.gov.pl) oraz tradycyjną wysyłając informację na adres Wyższego Urzędu Górniczego. 

Informacje można przekazywać anonimowo. W 2018 roku na telefon interwencyjny WUG oraz na skrzynkę mailową wpłynęło łącznie 109 zgłoszeń o nieprawidłowościach w funkcjonowaniu zakładów górniczych. 

Zgłoszenie dotyczyły między innymi spożywania alkoholu przez pracowników i osoby dozoru, ukrywanie przez służby BHP wypadków przy pracy, przekroczenia stężeń metanu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Ograniczyć emisję paliw kopalnych" "Ograniczyć emisję paliw kopalnych"

JSW: Uruchomiono kolejne ściany. Chcą zwiększyć wydobycie JSW: Uruchomiono kolejne ściany. Chcą zwiększyć wydobycie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (17)
Tata24.04.2019 23:12

Jest nowy Misiewicz syn Posła w JSW.....

Lowerboj24.04.2019 11:57

@Gość Dziś o 8:49 Jeżeli masz jakieś dowody, to do prokuratury z tym, a jak nie, to są tylko zwykłe pomówienia.

Gość24.04.2019 8:49

O nieprawidłowościach w jsw i przyjęciach na kopalnie też dzwonić?

Górnik23.04.2019 21:29

Czy w tym kraju nie ma już kompetentnych ludzi. Po co nam WUG, OUG skoro mamy telefon który da nam informację o patologi na zakładzie górniczym za co Ci Panowie biorą pensję. Ten telefon bije w nich bo sami nie potrafią znaleźć nieprawidłowości w funkcjonowaniu kopalni. To samo Panowie z Inowacji nic nie umią wymyślić to stworzyli platformę żeby ludzie im pomysły podrzucali - żenads.

Oko proroka23.04.2019 20:41

Zus jazda z kalfusami parzykawami to pieniądze górników

Do g423.04.2019 17:01

Tepy ryl łyknie wszystko

Do g423.04.2019 16:53

Jesli wierzysz w to co opowiadaja elektrycy z odstawy to musisz byc bardzo naiwny. Pracuje na tym oddziele i nigdy nie mialem wspolczynnika ze sciany i szychty emerytalnej na odstawie a temperatura zaczyna sie od wlotu do ch podscianowego wiec nie rozumiem dlaczego mieliby nie isc na temp. Jesli jestes gł...i dajesz sie rolowac Twoja sprawa.

Pokaż wszystkie opinie (17)