Zamknij

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°
21 maja 2019

Uważaj! W ten sposób atakują groźne choroby

Uważaj! W ten sposób atakują groźne choroby
fot. WSS 2

Mycie rąk to jedna z najbardziej skutecznych i zarazem najprostsza z metod zapobiegania zatruciom pokarmowym, grypie, chorobom pasożytniczym i skórnym.

Niestety często jest bagatelizowana, a przecież brudne dłonie są źródłem prawie 90% chorób i zakażeń na całym świecie. Myśląc o najbrudniejszych przedmiotach, z którymi możemy mieć styczność często pierwsza przychodzi nam do głowy deska sedesowa. Jak jest w rzeczywistości?

Najbrudniejsze przedmioty to telefon, pilot do telewizora, klawiatura komputera, rączki wózków sklepowych, pieniądze i wiele innych przedmiotów które dotykamy każdego dnia. To ręce stają się nośnikiem wielu niebezpiecznych szczepów bakterii, rotawirusów czy pasożytów.

Obchodzony 5 maja Światowy Dzień Higieny Rąk jest dobrym momentem, aby przypomnieć sobie o tym podstawowym elemencie profilaktyki zdrowotnej. Przy stoisku, mieszczącym się w głównym wejściu do naszego Szpitala Pani Mariola Antończyk z Zespołu Kontroli Zakażeń Szpitalnych udzielała porad w zakresie prawidłowej techniki mycia i dezynfekcji rąk. Możliwe było również sprawdzenie efektu stosowania zaprezentowanych zasad pod specjalną lampą, której światło wskazywało pominięte obszary.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Szpital walczy o 1,2 mln zł. Możecie pomóc! Szpital walczy o 1,2 mln zł. Możecie pomóc!

Chore dzieci nie uzyskają już pomocy Chore dzieci nie uzyskają już pomocy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
czysty21.05.2019 20:38

Haha! dokładnie jak pisze @obrzydliwa najwięcej syfu można przytargać z kościoła

obrzydliwa21.05.2019 18:20

Woda święcona w maczadłach kościelnych -badania wskazują na siedlisko bakterii coli. Nie wymieniają tego przez lata, tylko dolewają "świętej" wody, a brudasy maczają i się polewają..Fuj!
Ale dużo gorsza sprawa to przyjmowanie opłatka (zwanego komunią) bezpośrednio do ust, z rąk obleśnego faceta, który nie wiadomo co wcześniej tymi łapskami robił. Fuj fuj fuj... A na dodatek wkłada te paluchy do ust innych przyjmujących opłatki Brrrrr! FUJ!

Gość zołza z zofiówki 21.05.2019 15:53

Dziewczyny pracujące w handlu muszą mieć książeczki zdrowia,przyjdzie menel po piwko lub inne cudo ,jak ona dostanie świeżbu po takim kontakcie to stwierdzą ,że jest fleja!(Aż boję się iść do kościoła tam wodaświęcona od maczanych paluchów to dopiero historia)

Gość21.05.2019 15:19

Stosuję "regułę pięciu sekund" na co dzień i nie pamiętam kiedy ostatnio chorowałem.

dysydent21.05.2019 10:56

Co to za durne porównanie '' telefon, pilot do telewizora, klawiatura komputera'' które używam tylko ja lub domownicy do ''rączki wózków sklepowych'' gdzie mam odruch wymiotny na sam ich wstrętny widok a co dopiero gdy trzeba z nich skorzystać gdyż dotykają je wszelkiej maści brudasy i inne męty społeczne które walą kloce w gacie przed PKO a molochom finansowym jakimi są markety szkoda wydawać pieniędzy na ich dezynfekcje.

Dżordż prosto z drzewa21.05.2019 8:17

@Gość Program Mydło+ już dawno wdrożono w zakładach karnych. Cieszy się powodzeniem pod prysznicem ;-)

Gość21.05.2019 7:30

Proponuję wprowadzenie programu Mydło+

Pokaż wszystkie opinie (8)