Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 18°14°
24 maja 2019

Podzielono 2,4 mln zł. Wiadomo kto dostał pieniądze

Podzielono 2,4 mln zł. Wiadomo kto dostał pieniądze
fot. shutterstock

2,4 mln zł trafi do mieszkańców naszego miasta. Dofinansowaniem objęte zostaną instalacje fotowoltaiczne, pompy ciepła i kotły pelletowe.

W ślad za ukazaniem się komunikatu zamieszczonego na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego informujemy, że projekt „Łączymy z energią”, do którego aplikował Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego, w ramach konkursu 4.1.3. Odnawialne źródła energii – forma grantowa, został rozstrzygnięty. Projekt, w którym wraz z naszym miastem aplikowało jeszcze 9 gmin, uzyskał najwięcej punktów.

Wartość przyznanych grantów dla naszego subregionu to ponad 20 mln zł, z czego dla Jastrzębia-Zdroju 2,4 mln zł. W konkursie wzięło udział 177 właścicieli nieruchomości z naszego miasta, którzy aplikowali do projektu w kwietniu 2018 r.

Wszelkie informacje dotyczące etapów realizacji projektu będą przekazywane beneficjentom na bieżąco. Można je będzie również znaleźć na naszej stronie naszej internetowej oraz stronie Subregionu: www.subregion.pl.

Lista zakwalifikowanych wniosków.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Można zarobić w komisji wyborczej. Poszukiwani członkowie  Można zarobić w komisji wyborczej. Poszukiwani członkowie

Emeryci i renciści dostaną po 10 tys. zł za węgiel? Ministerstwo jest "za" Emeryci i renciści dostaną po 10 tys. zł za węgiel? Ministerstwo jest "za"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
misiek26.05.2019 21:08

Piece ok, ale u nas pompy ciepła i fotowoltaika to strata pieniędzy. Ta inwestycja nie zwraca się po 10 latach.

Bazyl26.05.2019 11:47

W mieście jest tak dużo bloków o znacznej powierzchni dachu czy nie idzie zainstalować fotowoltaiki po to by oświetlać klatki schodowe - czy spółdzielnie nie mogą z uni coś syszarpać kasy.

Boryniok do uległy26.05.2019 11:01

To jest po to żeby sąsiedzi nie wiedzieli kto dostał i jak se załatwił.
Sam za dużo kiedyś powiedziałem radnemu pod kościołem i mam do dziś problemy nawet z wywozem śmieci. Choć obecnie ten człowiek już nie jest radnym. Taka zemsta sąsiedzka.

Uległy26.05.2019 9:43

do Gość 24.05.2019 23:35

Poczytaj regulamin tego programu i zadaj raz jeszcze to pytanie.

Gość24.05.2019 23:35

Gdzie dane osób które otrzymają taki zastrzyk finansowy. Publiczne pieniadze to jawność danych

Wanda Weranda24.05.2019 12:55

Nie wierzę żadnym fotoinstalacjom. Zdecydowanie bardziej wolę palić plastik w moim wypasionym kopciuchu ;-)

Lowerboj24.05.2019 7:10

Zaraz, zaraz... "instalacje fotowoltaiczne, pompy ciepła i kotły pelletowe" w tej osadzie górniczej? No nie wierzę. Powinno upublicznić się nazwiska osób, które dostały takie dofinansowanie. Coś mi tutaj na kilometr śmierdzi.