Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
17 czerwca 2019

Górnictwo: Będą fedrować w niedzielę?

Górnictwo: Będą fedrować w niedzielę?
fot. pixabay

O tym, że kopalnie powinny zwiększyć efektywność mówi się od dawna. Jedna z nich - PG Silesia wydobywa węgiel 24 godziny przez 7 dni w tygodniu.

Według Jana Marinova, prezesa Przedsiębiorstwa Górniczego Silesia, jego kopalnia jest jedną z najlepszych w Polsce pod względem efektywności. Węgiel wydobywany jest tam przez 7 dni w tygodniu.

- PG Silesia jest jedną z najlepszych polskich kopalń pod względem efektywności. W ubiegłym roku udało nam się osiągnąć wynik ponad 900 ton węgla netto na etat. W tym roku, dzięki zaangażowaniu załogi i odpowiedniemu zarządzaniu, chcemy zbliżyć się do poziomu 950 ton węgla netto na etat. Jeśli szczęście górnicze będzie nam sprzyjać i wszystko pójdzie zgodnie z planem, wierzę, że nam się uda. Stosowany w PG Silesia system pracy 24/7 to przyszłość branży górniczej. Chcąc mówić o rozwoju branży, musimy pamiętać o zmianach właśnie w organizacji pracy - mówi prezes Marinova dla portalu wnp.pl

W Jastrzębskiej Spółce Węglowej istniał pomysł forsowany przez ówczesnego prezesa Jarosława Zagórowskiego, aby kopalnia fedrowała przez sześć dni w tygodniu, przy zachowaniu 5-dniowego tygodnia pracy górnika, ale zdecydowany sprzeciw związków zawodowych uniemożliwił realizację tego zamierzenia.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW przekazała 150 tys. zł na zakup inkubatora JSW przekazała 150 tys. zł na zakup inkubatora

Akcje JSW spadły poniżej 20 zł. Najniżej od 3 lat Akcje JSW spadły poniżej 20 zł. Najniżej od 3 lat

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (21)
Ario29.06.2019 13:02

W końcu ktoś poszedł po rozum JSW po wino pracować na system pracy 24/7 i wtedy będą efekty.

emeryt dolowy boryni29.06.2019 7:18

Ja czekam az to zamkna bedzie spokoj wegiel byl dobry 30 lat temu. Swiat sie zmienia a my ciagle przy weglu. Wszytkie kraje mysla jak go zastapic a my co a gowno. Za 15 lat obudzimy sie z reka w nocniku i co wam synki zostanie ? Nie najecie sie nim. A ci co tak narzekaja na robote niech sobie przypomni ileu dalo lapowe zeby tam sie dostac.

Adam17.06.2019 22:39

Rozumiem, że dotyczy to WSZYSTKICH pracowników w JSW- zwlaszcza tych ekspert?w z JP II też.

Gość17.06.2019 22:07

NA KWK Silesia. Proszę zobaczyć i policzyć ile jest biurokratów, związkowców i zbędnego personelu zwanego dozorem. Potem policzcie ile mają kalfusów. Ja dodam że jest ich tam kilku. I nie robią przetargu zorganizowanego na tonę nakrętek. Tylko kupują u hurtownika lub producenta tyle ile im trzeba.
Jak w JSW wywalicie wszystkich tych o których napisano wyżej to tez się znacznie poprawi wydobycie na osobę.

haha17.06.2019 20:59

A nie fedrujemy w jsw soboty i niedziele?chca z nas zrobic beduinów za 3 tys i week za czarne złodzieje.

Seboc17.06.2019 20:20

PIS obiecywał w kampanii wyborczej - nie będziemy zamykać kopalń. Jas-Mos i Krupiński od kilku lat w SRK. Brawo PIS

Górnik z jastrzebia17.06.2019 18:33

Walczyli o wolne soboty i niedziele a teraz zapychaja na okrągło a kodeks pracy mówi wyraźnie 40godzin tygodniowo+8godzin dodatkowo potem musi być 11godz wolnego poco te prawo komuna wraca będziemy robić na okrągło i tak zwane wyścigi i dniowki ROLKI hura komuna wraca

Pokaż wszystkie opinie (21)