Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°13°
26 czerwca 2019

Grodzka zamknięta. Objazdy. Zmiana rozkładu jazdy MZK

Grodzka zamknięta. Objazdy. Zmiana rozkładu jazdy MZK
fot. MZK Jastrzębie

Od 1 lipca do  10 sierpnia zamknięta będzie ulica Grodzka. Przebudowa ulicy jest konieczna, ponieważ właśnie tą drogą poprowadzony będzie objazd na czas budowy dwóch niezależnych wiaduktów na Alei Piłsudskiego.

Objazdy

Na czas remontu ul. Grodzkiej dla kierowców przygotowano objazdy ul.: Pszczyńską, Zdrojową, 11 Listopada, al. Piłsudskiego, Sybiraków i Północną oraz ul.: Północną, Graniczną, Cichą, Niepodległości i Pszczyńską. Tymczasowy rozkład jazdy przygotował Międzygminny Związek Komunikacyjny. Tym samym przesunięta w czasie będzie planowana reorganizacja stałego rozkładu. Zapowiadana na 1 lipca, w obecnej sytuacji nie miałaby sensu, ponieważ ponad 30 procent linii do połowy sierpnia nie realizowałaby ustalonych przejazdów. Nowy rozkład ma się pojawić we wrześniu.

Nie każdy autobus się zatrzyma

Z powodu remontu, czas przejazdu na liniach MZK wydłuży się od 3 do 14 minut. Część autobusów nie zatrzyma się na wszystkich przystankach po trasie objazdu. Te, które nie wynikają z tymczasowego rozkładu jazdy (spowodowanego remontem Grodzkiej) zostaną pominięte. Pasażerowie czekający na przystankach powinni kierować się rozkładem jazdy widocznym na konkretnym przystanku. Zaplanowane w nim autobusy na pewno się zatrzymają. Należy jednak pamiętać, że będziemy mieli do czynienia z sytuacją spotykaną niezbyt często. Pojawią się także autobusy, które przejadą bez postoju. Nie obsłużą dodatkowych przystanków. Wszystko po to, aby ich czas przejazdu nie wydłużał się jeszcze bardziej. Podsumowując, może się zdarzyć, że autobus zbliżający się do przystanku przejedzie bez zatrzymywania. Nie będzie on uwzględniony w rozkładzie jazdy dla wspomnianego przystanku. 

Linia 101: do przystanku „Al. Piłsudskiego Urząd Miasta” autobusy kursować będą bez zmian. Objazd przebiegać będzie ul. Północną, Sybiraków, Al. Piłsudskiego, 11 Listopada, dalej przez Rondo Zdrojowe, ul. Zdrojową przez Rondo Dolne i ul. Pszczyńską aż do przystanku Pszczyńska-Rybnicka. Dalszy etap trasy bez zmian. Dodatkowo linia 101 obsługiwać będzie wszystkie przystanki po trasie na ul. Pszczyńskiej.

Linie: 102, 105, 114: z obsługi wyłączone zostaną przystanki: przy Urzędzie Miasta i przystanek „Os. Morcinka” znajdujący się po drugiej stronie Al. Piłsudskiego. Do przystanku „Al. Piłsudskiego-Os. Pionierów” linie kursować będą bez zmian. Autobusy zawrócą na Rondzie Centralnym i pojadą objazdem przez Al. Piłsudskiego, ul. 11 Listopada, dalej przez Rondo Zdrojowe, ul. Zdrojową, Rondo Dolne i ul. Pszczyńską, aż do przystanku Pszczyńska-Rybnicka i dalej po trasie. Linie te nie będą obsługiwać dodatkowo żadnych przystanków po trasie.

Linia 112: W obu kierunkach wykluczone z obsługi będą przystanki „Jastrzębie Dworzec Główny”, „Al. Piłsudskiego Urząd Miasta” i znajdujący się naprzeciwko przystanek „Os. Morcinka”. Autobusy nie pojadą ul. Sybiraków i Al. Piłsudskiego.

Linie: 113, 118 i 127: do przystanku przy Urzędzie Miasta linie kursować będą bez zmian. Stąd autobusy pojadą ul. Północną, Sybiraków, Al. Piłsudskiego, 11 Listopada, przez Rondo Zdrojowe na ul. Zdrojową, dalej przez Rondo Dolne i ul. Pszczyńską, aż do przystanku „Pszczyńska-Rybnicka”. Dalej po dotychczasowej trasie.

Linia 116: do przystanku „Cieszyńska - Os. Tuwima” linia kursować będzie bez zmian. Dodatkowo w obu kierunkach obsłuży przystanki: „11 Listopada Szkoła” i „Urząd Skarbowy”. Niestety z obsługi wyłączonych zostanie kilka przystanków: „Al. Piłsudskiego - Os. Gwarków” (naprzeciwko „Staszica, Os. Pionierów”, „Urząd Miasta” (naprzeciwko „Os. Morcinka”), „Jastrzębie Górne Stodoły”, „Jastrzębie Górne Kościół”, „Pszczyńska-Wierzyńskiego” i przystanek „Pszczyńska Prusa”. Od przystanku „Jastrzębie Dolne - Połomska” autobusy pojadą po dotychczasowej trasie.

Linia 121: do przystanku „Podhalańska-Os. Barbary” linia kursować będzie bez zmian. Objazd zostanie poprowadzony przez ulicę Cichą. Z trasy wyłączone zostaną przystanki „Graniczna GSM”, „Graniczna Szkoła” i „Pszczyńska-Rybnicka”. Zamiennie w obu kierunkach obsługiwane będą przystanki „Bzie-Gospodarska”, „Bzie Szkoła”, „Bzie Górne”, „Bzie Pomnik”, „Pszczyńska Obwodnica”, a także „Pszczyńska-Dębina”.

Linia 122 z powodu różniących się tras została podzielona na linie: 122 i 122A.

Linia 122: do przystanku „Al. Piłsudskiego Urząd Miasta” autobusy kursować będą bez zmian. Na dalszym etapie trasy pojadą ul. Północną, Sybiraków, Al. Piłsudskiego, 11 Listopada, przez Rondo Zdrojowe i ul. Zdrojową, a dalej przez Rondo Dolne i ul. Pszczyńską, aż do przystanku Pszczyńska-Rybnicka. Dalej po dotychczasowej trasie.

Linia 122A: do przystanku „Al. .Piłsudskiego Urząd Miasta” rozkład jazdy nie ulega zmianie. Dalej objazd zostanie poprowadzony poprzez ulicę Graniczną i Cichą. Kierowcy nie obsłużą przystanków: „Pszczyńska-Rybnicka”, „Pszczyńska-Dębina”, „Pszczyńska Obwodnica”, „Bzie Wiadukt”, „Bzie Pomnik” oraz „Bzie Górne”. Zamiennie autobusy zatrzymają się na przystankach: „Graniczna Szkoła” i „Graniczna GSM”.

Linia 130: trasa tej linii zostanie skrócona o przejazd przez „Al. Piłsudskiego”, dlatego też wyłączone z obsługi zostaną przystanki „Al. Piłsudskiego Os. Gwarków” (naprzeciwko Al. Piłsudskiego - Os. Staszica), „Al. Piłsudskiego Os. Pionierów”, a także przystanki: „Al. Piłsudskiego Urząd Miasta” (naprzeciwko Al. Piłsudskiego - Os. Morcinka”.

Linia 128: do przystanku „Al. Piłsudskiego Urząd Miasta” trasa nie ulegnie zmianie. Dalej z obsługi w obu kierunkach wyłączone zostaną przystanki: „Pszczyńska-Rybnicka”, „Pszczyńska-Dębina”, „Pszczyńska Obwodnica”, „Bzie Wiadukt” i „Bzie Pomnik”. Zamiennie autobusy zatrzymają się na przystankach: „Graniczna Szkoła” i „Graniczna GSM”, przejadą ulicą Cichą i obsłużą przystanki „Bzie Gospodarska”, „Bzie Szkoła” oraz „Bzie Górne”.

Kursy wieczorny tej linii o godz. 22.25 i powrotny o godz. 23.15 realizowane będą według objazdu linii 113 i 118.

Rozkład jazdy opracowany na czas remontu ul. Grodzkiej pojawi się na stronie internetowej MZK w nocy z niedzieli 30 czerwca na poniedziałek 1 lipca. Już teraz można otrzymać szczegółowe informacje dzwoniąc pod numer tel. 32 47 63 577. Do dyspozycji pasażerów jest także komunikator Messenger dostępny z pozycji strony internetowej MZK lub portalu społecznościowego Facebook.

Polub i udostępnij
Czytaj też

PKM zostanie przekształcone w podmiot wewnętrzny? PKM zostanie przekształcone w podmiot wewnętrzny?

Uwaga! Od 21 października zmiana rozkładu jazdy MZK Uwaga! Od 21 października zmiana rozkładu jazdy MZK

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (48)
Pydy02.07.2019 13:51

Niech każdy sprzeda dom czy mieszkanie,albo zerwie umowę najmu w ramach akcji protestacyjnej. To z połowa ludności jak nie lepiej ubędzie.

Promek27.06.2019 18:12

Nie kazdy w tym miescie ma emerytury gornicze!!!

Do promek27.06.2019 16:10

Niech sobie zamówią taryfę,emerytów stać.

Anna27.06.2019 16:09

Rozkopać całe miasto na wakacje ....super pomysł..

Do Promek27.06.2019 11:39

To powiedz dziadkom niech zamienią się z kimś na działki. Wszak z Cieszyńskiej maja bliżej do działek na Okrzei.

Prawdomowny27.06.2019 9:53

Kto mieszka w Jastrzebiu, ten się w cyrku nie smieje.

Gość27.06.2019 7:54

@Lowerboj Twoje drugie zdanie. Tak powinien brzmieć tytuł studium projektowego pani burmistrz Hetman, jako sztandarowe hasło będące kiełbasą wyborczą przed kolejną kadencją. Rzecz jasna mieszkańcy i tak ją wybiorą.

Pokaż wszystkie opinie (48)