Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
20 września 2019

Podpalono 10-tonową konstrukcję z plastiku

  • Podpalono 10-tonową konstrukcję z plastiku
  • Podpalono 10-tonową konstrukcję z plastiku
Więcej zdjęć:
fot. mh / jastrzebieonline.pl, UM Jastrzębie

Dzisiaj w nocy nieznany sprawcy podpalili  10-tonową konstrukcję z plastiku znajdującą się w centrum miasta. Pożar ugasiły przybyłe na miejsce zastępy straży pożarnej

Ogromna 10-tonowa góra śmieci, która stała w okolicy Ronda Centralnego symbolizowała śmieci, które codziennie produkują mieszkańcy ok. 90-tysięcznego miasta. Ta oryginalna konstrukcja miała zwrócić uwagę jastrzębian na problem ochrony środowiska. Pomysł spełnił swoje zadanie, bo wywołał różne dyskusje i zwrócił uwagę na temat.

Na dzisiaj zaplanowano rozebranie konstrukcji w ramach happeningu Sprzątanie Świata, w którym bierze udział jastrzębska młodzież. W nocy z czwartku na piątek nieznani sprawcy podpalili konstrukcję. W ten sposób odebrali młodzieży prawo do zamanifestowania swoich proekologicznych przekonań.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Podrzucanie odpadów pod śmietnikami jest niezgodne z prawem Podrzucanie odpadów pod śmietnikami jest niezgodne z prawem

Dzisiaj rozdają bawełniane torby na zakupy Dzisiaj rozdają bawełniane torby na zakupy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (88)
gość25.09.2019 8:15

10. tonowa konstrukcja miała zezwolenie więc była tez ubezpieczona. Firma ubezpieczeniowa zapłaci za to dzieło. Jeżeli nie były spełnione wszystkie formalności to za całoształt winien zapłacic prezydent miasta ale z własnej kieszeni. Mam nadzieję, że odpowiednie słuzby dopilnują tego bałaganu i samowolki.

pankracy24.09.2019 13:30

Pod magistratem nikt by nie podpalił. Ewentualnie wiatr rozdmuchał ten plastik po całej powierzchni ziemi tej sypaialni zwanej miastem

Młody mądry24.09.2019 11:34

Widzę że głupota ludzka nie ma granic wieczny atak i hejt z waszej strony jest idiotyczny podpiszcie się imieniem i nazwiskiem wszyscy tacy mądrzy a sami nic nie robią żałośni jesteście wszyscy pokolei co krytykujecie takie inicjatywy pewnie w domu śmieci w piecu palą a nie segregują a jedzenie z fast food wyrzucacie w czasie jazdy przez okno samochodu. Najmniej gryzie ten pies co dużo szczeka

Gość23.09.2019 6:06

@Q.TAS

"Za glupote UM tez odpowiada PiS?"

Nie, to wina Tuska.

Rolnik22.09.2019 10:28

Super inicjatywa. Więcej takich kreatywnych pomysłów, zwłaszcza w centrum miasta.

Górnik Pniówek21.09.2019 8:53

I tak właśnie Pani Prezydent Miasta otworzyła nową ,Idealną spalarnie Śmieci w centrum :) Brawo

Waldi21.09.2019 8:08

Jastrzeebie ma 90. tysięcy Mieszkańców, przestańcie sie wydurniać. Odliczcie tych co wyjechhali ale zazwyczaj a zameldowani, to macie zaledwie 60 tysięcy i nic więcej. Cześć ludzi ma pobyt stały i czasowy więc nie umujcie zdolni inaczej.

Pokaż wszystkie opinie (88)