Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°13°
20 września 2019

Podpalono 10-tonową konstrukcję z plastiku

  • Podpalono 10-tonową konstrukcję z plastiku
  • Podpalono 10-tonową konstrukcję z plastiku
Więcej zdjęć:
fot. mh / jastrzebieonline.pl, UM Jastrzębie

Dzisiaj w nocy nieznany sprawcy podpalili  10-tonową konstrukcję z plastiku znajdującą się w centrum miasta. Pożar ugasiły przybyłe na miejsce zastępy straży pożarnej

Ogromna 10-tonowa góra śmieci, która stała w okolicy Ronda Centralnego symbolizowała śmieci, które codziennie produkują mieszkańcy ok. 90-tysięcznego miasta. Ta oryginalna konstrukcja miała zwrócić uwagę jastrzębian na problem ochrony środowiska. Pomysł spełnił swoje zadanie, bo wywołał różne dyskusje i zwrócił uwagę na temat.

Na dzisiaj zaplanowano rozebranie konstrukcji w ramach happeningu Sprzątanie Świata, w którym bierze udział jastrzębska młodzież. W nocy z czwartku na piątek nieznani sprawcy podpalili konstrukcję. W ten sposób odebrali młodzieży prawo do zamanifestowania swoich proekologicznych przekonań.

Polub i udostępnij
OBI - Insert
Czytaj też

Rusza akcja "liść". Oddaj swoje liście Rusza akcja "liść". Oddaj swoje liście

Plastikowa instalacja kosztowała 120 zł Plastikowa instalacja kosztowała 120 zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (88)
gość25.09.2019 8:15

10. tonowa konstrukcja miała zezwolenie więc była tez ubezpieczona. Firma ubezpieczeniowa zapłaci za to dzieło. Jeżeli nie były spełnione wszystkie formalności to za całoształt winien zapłacic prezydent miasta ale z własnej kieszeni. Mam nadzieję, że odpowiednie słuzby dopilnują tego bałaganu i samowolki.

pankracy24.09.2019 13:30

Pod magistratem nikt by nie podpalił. Ewentualnie wiatr rozdmuchał ten plastik po całej powierzchni ziemi tej sypaialni zwanej miastem

Młody mądry24.09.2019 11:34

Widzę że głupota ludzka nie ma granic wieczny atak i hejt z waszej strony jest idiotyczny podpiszcie się imieniem i nazwiskiem wszyscy tacy mądrzy a sami nic nie robią żałośni jesteście wszyscy pokolei co krytykujecie takie inicjatywy pewnie w domu śmieci w piecu palą a nie segregują a jedzenie z fast food wyrzucacie w czasie jazdy przez okno samochodu. Najmniej gryzie ten pies co dużo szczeka

Gość23.09.2019 6:06

@Q.TAS

"Za glupote UM tez odpowiada PiS?"

Nie, to wina Tuska.

Rolnik22.09.2019 10:28

Super inicjatywa. Więcej takich kreatywnych pomysłów, zwłaszcza w centrum miasta.

Górnik Pniówek21.09.2019 8:53

I tak właśnie Pani Prezydent Miasta otworzyła nową ,Idealną spalarnie Śmieci w centrum :) Brawo

Waldi21.09.2019 8:08

Jastrzeebie ma 90. tysięcy Mieszkańców, przestańcie sie wydurniać. Odliczcie tych co wyjechhali ale zazwyczaj a zameldowani, to macie zaledwie 60 tysięcy i nic więcej. Cześć ludzi ma pobyt stały i czasowy więc nie umujcie zdolni inaczej.

Pokaż wszystkie opinie (88)