Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
30 września 2019

Trwa nabór do Środowiskowego Domu Samopomocy

Trwa nabór do Środowiskowego Domu Samopomocy
fot. UM Jastrzębie / Izabela Grela

W Jastrzębiu powstanie Środowiskowy Dom Samopomocy. Budynek przy ul. Szkolnej 1 dostosowywany jest do potrzeb placówki, a pracownicy OPS-u prowadzą nabór chętnych do uczestnictwa w zajęciach.

- Uczestnikiem Środowiskowego Domu Samopomocy może być osoba niepełnosprawna powyżej 18. roku życia, która z powodu choroby psychicznej, niepełnosprawności intelektualnej, innych przewlekłych zaburzeń psychicznych lub ze spektrum autyzmu, ma trudności w codziennym funkcjonowaniu. Osoba taka powinna mieszkać w Jastrzębiu-Zdroju - wyjaśnia Klaudia Nietrzebka, dyrektor jastrzębskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Środowiskowy Dom Samopomocy to placówka wsparcia dziennego. Będą w niej świadczone usługi w zakresie indywidualnych lub zespołowych treningów samoobsługi, a także treningów umiejętności społecznych. Polegać będą one na nauce, rozwijaniu lub podtrzymywaniu umiejętności niezbędnych do wykonywania codziennych czynności i funkcjonowania w życiu społecznym.

Przed wydaniem decyzji o skierowaniu do placówki, pracownik socjalny przeprowadza rodzinny wywiad środowiskowy w celu ustalenia sytuacji finansowej i rodzinnej wnioskodawcy. Za uczestnictwo może być pobierana odpłatność w wysokości 5% dochodu rodziny. W przypadku, gdy dochód osoby samotnie gospodarującej lub dochód na osobę w rodzinie nie przekracza kwoty 300% odpowiedniego kryterium, korzystanie z usług ŚDS jest nieodpłatne.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej w Jastrzębiu-Zdroju, ul. Opolska 9, pokój nr 59, 64 lub telefonicznie pod nr 32 43 49 659 lub 32 43 49 664.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
Gość15.11.2019 23:35

Chetnie zostane wolontariuszką

Gość30.09.2019 16:02

Wszyscy przy korytach maja powiązania więc już obstawiamy wygrany konkurs.

Dżordż prosto z drzewa30.09.2019 10:44

Najlepszymi managerami w całej galaktyce są prezydenci tej upadającej osady górniczej. Znają się na wszystkim

gość30.09.2019 10:21

Kto będzie go prowadził i kto będzie dyrejtorem? Nie powinna być to ta sama osoba, ani kolejna nauczycielka.

Gość30.09.2019 10:16

Kto będzie prowadził ten dom? Kto się ustawił na pieniadze?

Radio Teheran30.09.2019 7:57

"To dziki kraj"

A Szczerbaty Dziad głosił w weekend, że odbudował państwo.

Dżordż prosto z drzewa30.09.2019 6:55

Wczoraj w Interwencji na Polsacie był poruszony temat matki samotnie wychowującej dziecko z autyzmem. Dziecko jest już pełnoletnie i od tego czasu pomoc państwa żadna. Brak placówek i personelu. To dziki kraj.