Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
28 listopada 2019

Ponad 40 tys. zł na chorobowym

Ponad 40 tys. zł na chorobowym
fot. pixabay

Rekordowy zasiłek chorobowy, bo wynoszący ponad 40 tys. zł miesięcznie wypłaciła Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział Rybnik.

Klientka Rybnickiego oddziału ZUS otrzymała w sumie 76 tys. zł, za dwa miesiące chorowania. Jak dotąd jest to najwyższy zasiłek chorobowy w kraju. Z czego wynikła tak duża kwota?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta – na wysokość zasiłku ma wpływ średnie wynagrodzenie z ostatnich 12 miesięcy. To właśnie wynagrodzenie, jakie otrzymuje się w tym czasie, decyduje o tym, ile zostanie wypłacone podczas przebywania na zwolnieniu lekarskim.

Miesięczny zasiłek chorobowy przysługuje w wysokości 80 proc. podstawy wymiaru. Jednak za czas pobytu w szpitalu chory otrzyma 70 proc. podstawy wymiaru. 100-procentowy zasiłek przysługuje wówczas, kiedy dojdzie do wypadku w  drodze do pracy lub z pracy, w czasie ciąży lub, gdy jesteśmy poddawani badaniom lekarskim dla kandydatów dawców komórek, tkanek, narządów albo podczas pobrania takich organów.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Oszukują jastrzębian przez messengera! Oszukują jastrzębian przez messengera!

650 mln zł zysku JSW za 2019 rok 650 mln zł zysku JSW za 2019 rok

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Babcia Jadzia28.11.2019 17:55

No przecież gdyby jej się nie należało, to kto jak kto, ale ZUS by nie wypłacił! Żal doope ściska...

RETY28.11.2019 13:38

ZUS brać potrafi ale jak zapłacić ma wypracowane świadczenia to robi wielkie halo. Płaciła to niech teraz ZUS wypłaca. Przecież tych pieniędzy nie ukradła !!!

Gość28.11.2019 9:25

Oby więcej takich osób było w kraju.

Gość28.11.2019 8:24

No i co? Placila ogromny zus to sie należy