Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -1°-1°
29 listopada 2019

Abp. Skworc uhonorowany przez górników za wybitne osiągnięcia

Abp. Skworc uhonorowany przez górników za wybitne osiągnięcia
fot. archidiecezja katowicka

Arcybiskupstwo katowickie zainaugurowało obchody święta Barbórki. W czwartek abp. Wiktor Skworc został uhonorowany przez kierownictwo Wyższego Urzędu Górniczego.

W homilii abp. Wiktor Skworc zastanawiał się, jak uczynić pracę nadzoru skuteczną. - (...) karami czy edukacją i apelowaniem o odpowiedzialność za siebie i drugich. Aktywizacją społecznych inspektorów? - pytał metropolita katowicki. Zauważył, że często pracownicy nadzoru górniczego muszą rozstrzygać te dylematy w swoich sumieniach. - I to jest to „instancja”, która możemy aktywizować i do niej się odwoływać: ludzkie sumienie jako pomoc w przestrzeganiu prawa pracy i szanowaniu prawa w ogólności

Podkreślił też, że nasza Ojczyzna i jej obywatele stoją dzisiaj przed wieloma trudnymi problemami społecznymi, gospodarczymi, także politycznymi. - Trzeba je rozwiązywać mądrze i wytrwale. Jednak najbardziej podstawowym problemem pozostaje sprawa ładu moralnego. Ten ład jest fundamentem życia każdego człowieka i społeczeństwa - zaznaczał metropolita katowicki.

Na zakończenie nabożeństwa metropolita katowicki został uhonorowany przez nadzór górniczy statuetką Skarbnika. Jest ona przyznawana przez Fundację Fundację "Bezpieczne Górnictwo" im. prof. Wacława Cybulskiego oraz prezesa WUG za wybitne osiągnięcia i zasługi na rzecz polskiego górnictwa, bezpiecznego pozyskiwania kopalin, rozpoznawania zagrożeń naturalnych oraz bezpieczeństwa załóg górniczych. Arcybiskupowi wręczyli ją szefowie WUG - prezes Adam Mirek oraz wiceprezesi Krzysztof Król i Piotr Wojtacha.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kto nowym prezesem JSW? Kto nowym prezesem JSW?

Prezes JSW odwołany Prezes JSW odwołany

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (23)
Gość02.12.2019 8:54

Z pewna dozą nieśmiałości zapytam, mimo że te fakty są niby powszechnie znane, ale czy można się dowiedzieć, na czym konkretnie polegają te jego wybitne osiągnięcia?

...01.12.2019 22:44

ha ha ha ......

kononowicz01.12.2019 14:25

Chyba sobie pomnik postawię.

Alicja30.11.2019 15:54

Niezasluzenie.

ateista30.11.2019 9:07

do
myślący
Dziś o 6:03
Za życia te obłudne pasibrzuchy , pedofile w kieckach do niczego mi nie były potrzebne więc w chwili śmierci będą mi tak samo potrzebni jak wrzód na dupie.

Gośćdo myślący30.11.2019 8:08

I co? Bez niego nie pomrzemy?

Hotel Abbasi30.11.2019 7:46

"zabraknąć kapłana w chwili śmierci"

Ten to akurat wcielenie diabła, ohydna postać.

Do myślący Dziś o 6:0330.11.2019 7:34

W chwili śmierci i po śmierci kapłan już do niczego ci nie jest potrzebny .

myślący30.11.2019 6:03

Ci, którzy obrażają kler, niech uważają, bo może im zabraknąć kapłana w chwili śmierci.

Józef29.11.2019 18:46

Zasłużony górnik , pewnie Barbórkę mu też wypłacili , nierobowi

Pokaż wszystkie opinie (23)