Pogoda na dziś zobacz prognozy
 18°11°
27 grudnia 2019

Chciał zabić rodzinę siekierą. Jest niepoczytalny

Chciał zabić rodzinę siekierą. Jest niepoczytalny
fot. KMP Jastrzębie

Biegli sądowi wypowiedzieli się o stanie zdrowia psychicznego mężczyzny, który z siekierą zaatakował swoją byłą żonę oraz pozostałą rodzinę.

Pod koniec sierpnia do Komendy Miejskiej Policji dotarły wezwania o pomoc od przerażonej rodziny. Były mąż atakował dom swojej partnerki i groził jej oraz dzieciom śmiercią. Podpalił samochód znajdujący się przed domem.  Po przybyciu na miejsce policyjnego patrolu mężczyzna oddał się w ręce policji.

Jak poinformował Prokurator Rejonowy Jacek Rzeszowski biegli psychiatrzy uznali, że podejrzany jest niepoczytalny.

- W tej sytuacji wystąpiliśmy z wnioskiem o tak zwaną detencję, czyli skierowanie do zamkniętego zakładu psychiatrycznego - mówił. 

Jak długo może trwać pobyt mężczyzny w zakładzie psychiatrycznym?

- Jeśli sąd przychyli się do naszego wniosku i mężczyzna zostanie skierowany do takiego zakładu, to nie możemy określić, jak długo tam pozostanie. Wszystko zależy od jego stanu zdrowia - wyjaśnia prokurator.

Reportaż TVN

Polub i udostępnij
Czytaj też

Utrzymanie dziecka w Polsce z roku na rok coraz droższe. Jak oszacować domowy budżet? Utrzymanie dziecka w Polsce z roku na rok coraz droższe. Jak oszacować domowy budżet?

Krzyki przed komendą policji. Policjanci interweniowali Krzyki przed komendą policji. Policjanci interweniowali

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
dysydent29.12.2019 1:03

Pani gratuluje rozumu, nie lepszego niż jej mąż . Proszę obejrzeć materiał w TVN na ten temat.

Poczytalny28.12.2019 14:10

Chciał ale jest niepoczytlany? Sprzeczność w tytule! Teraz każdy robi z siebie chorego psychicznie po dokonaniu zbrodni a wolne sądy się na to łapią. Dramat....

Radio Teheran27.12.2019 19:29

Miasto dziczeje.

Smolka27.12.2019 16:07

Widziały gały co brały.