Pogoda na dziś zobacz prognozy
 25°19°
6 marca 2020

Uwaga! Przedłuż ważność e-biletu MZK

Uwaga! Przedłuż ważność e-biletu MZK
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Międzygminny Związek Komunikacyjny, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pasażerów, zwiększa funkcjonalność systemu e-bilet. Dzięki jego modernizacji, przedłużenie ważności karty jest już możliwe w każdym z ponad stu punktów doładowań biletów MZK.

Wystarczy doładować kartę kwotą nie mniejszą niż 5 zł lub kupić bilet okresowy. Ważność karty zostaje przedłużona do 2049 r.

W styczniu tego roku minęło pięć lat od wprowadzenia systemu elektronicznej obsługi pasażerów. Tym samym, karty wydane w początkowej fazie działania systemu straciły ważność. Ich posiadacze powinni je aktualizować przedłużając okres ważności. MZK zaleca pasażerom profilaktyczne sprawdzenie ważności karty w jednym ze 140 punktów doładować

Możliwe jest także „przenoszenie” środków na jedną kartę z kilku innych e-biletów. Operację wykonamy w punkcie MZK przy Alei Piłsudskiego w Jastrzębiu-Zdroju (budynek Małej Galerii obok Kina Centrum), a także na Dworcu Autobusowym w Wodzisławiu Śląskim. Można to zrobić także w Biurze Obsługi Klienta MZK przy ul. Przemysłowej w Jastrzębiu-Zdroju. Tutaj ponadto możliwe jest wyrobienie nowej karty imiennej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Objazd komunikacji miejskiej. Zamknięta ulica Warszawska Objazd komunikacji miejskiej. Zamknięta ulica Warszawska

Jastrzębianie coraz częściej kupują bilet przez komórkę Jastrzębianie coraz częściej kupują bilet przez komórkę

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
Gość06.03.2020 12:15

Pan Michał to załatwi, obgada kogo trzeba. W razie czego się wyprze.

Gość06.03.2020 9:46

@olza

"czuje sie oszukana"

Nie jesteś w tym odczuciu osamotniona, bo oszukani zostali wszyscy mieszkańcy tej upadającej osady górniczej

PACJENT06.03.2020 8:40

Minister rodziny Marlena Maląg poinformowała w Polsat News, że gotowe już jest rozporządzenie, które wprowadzi zmiany w L4 i umożliwi otrzymanie zwolnienia lekarskiego po telefonicznej konsultacji z lekarzem. Nowe przepisy ujrzą światło dzienne zaraz po tym, jak prezydent podpisze ustawę ws. szczegółowych rozwiązań związanych z koronawirusem . A w tym zacofanym mieście żeby doładować e-bilet trzeba jechać do punktu !!!!!!! OPAMIĘTAJCIE SIĘ !!!!! .

Troll bagienny06.03.2020 8:34

E -recepty , e- dowód osobisty , e -dowód rejestracyjny , przelewy , płatności zbliżeniowe , Blik płatności smartwatchem , płatności smartfonem , a w tym grajdole aby doładować E-BILET trzeba jechać do punktu !!!!! to po to zlikwidowano bilety papierowe żeby teraz za przejechanie jednego przystanku kupując bilet u kierowcy płacimy 5 zł !!!!!! Ta osada jest mentalnie jeszcze w latach 50 -tych .

Rżenie konia06.03.2020 8:24

Żeby doładować e bilet to trzeba osobiście jechać do punktu !!!!! to tak jak , aby zasilić kartę płatnicza trzeba by było jechać do banku i wpłacić gotówkę . TAKIE DEBILIZMY TO TYLKO W TEJ OSADZIE URZĘDASY OPAMIĘTAJCIE SIĘ zrobiliście z tej osady pośmiewisko na cały kraj !!!!!!!!! .

Fan Tomas06.03.2020 8:16

Mamy XXI wiek przelewy ,płatności zbliżeniowe , blik a w tej upadającej osadzie górniczej czas się zatrzymał w UM kasa gdzie trzeba stać w kolejce żeby zapłacić 5 zł , za wydanie jakiegoś papierka . i trzeba dymać do punktu osobiście by doładować ... E- BILET !!!!!!!! ROZUMIECIE TO DLACZEGO NIE MOŻNA TEGO ZROBIĆ PRZEZ INTERNET PO UJA TO SIĘ NAZYWA E-BILET !!!!!!!!!!!

Skandal06.03.2020 8:11

Bilet u kierowcy 5 zł !!!!!!!!!!!!!!

Gość06.03.2020 8:07

Wspaniale. A czy ja muszę sobie brać dzień wolnego i dymać na koniec miasta, żeby sobie taką kartę wyrobić?

ola 06.03.2020 8:07

proponuje darmowa komunikacje jak w Zorach taka byla obietnica naszej pani prezydent czuje sie oszukana.

Gość06.03.2020 7:37

@Słońce Peru mistrz bajeru

"nic tylko się uczyć"

Urzędnicy z jastrzębskiego UM nie bądą przecież zniżali się do takiego poziomu. To oni ustanawiają standardy.

Słońce Peru mistrz bajeru06.03.2020 6:54

Proponuję Rybnik jak tam rozwiązano program z biletami nic tylko się uczyć

Gość06.03.2020 6:51

"przedłużenie ważności karty jest już możliwe w każdym z ponad stu punktów doładowań"

Punktów doładowań więcej niż autobusów.

Paradoks?

Koronawirus06.03.2020 6:42

XXI wiek już pełnoletni i takie cyrki.
Największe dziadostwo w całej galaktyce.